Jump to content

mundex

Members
 • Posts

  235
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mundex

 1. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący piąty Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Mamy nadzieje, że tym razem pandemia nie pokrzyżuje nam planów. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany przez piwowarów w ankiecie. Proponujemy te same style, co w odwołanej IV edycji konkursu. Style V Gwiazdkowego KPD to: 1. XMas Wheat (Świąteczne Pszeniczne) 2. Rauchbock (Wędzony Koźlak) 3. Fruit Sour Ale Konkurs zostanie rozegrany w grudniu 2021 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2021 w Browarze Widawa lub w przypadku nieodbycia się tej imprezy ze względu na pandemię w terminie i miejscu podanym wcześniej przez Organizatora. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.
 2. Z przykrością informujemy, że Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych w roku 2020 zostaje odwołany. Stale rosnąca liczba zachorowań na COVID-19, zamknięte lokale gastronomiczne (w tym nasz gospodarz Browar Widawa) i coraz surowsze ograniczenia nie pozwalają nam na podjęcie innej decyzji. Mamy ogromną nadzieję, iż w ciągu najbliższych kilku miesięcy sytuacja ulegnie znaczącej poprawie i będziemy w stanie przeprowadzić kolejną edycję konkursu bez przeszkód. Pozdrawiamy Zarząd Dolnośląski Oddział PSPD
 3. Może, ale jeśli nuty wędzone będą dominowały piwo, albo nie będą tworzyły spójnej całości z przyprawami to nie przejdzie eliminacji. Piwowarzy czasami dodają śliwki wędzone, które także wnoszę dymne akcenty.
 4. Wakacje pomału dobiegają końca, więc podrzucamy Wam opisy stylów konkursowych. Zwróćcie uwagę na detale, bo jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach: 1. XMas Wheat (Świąteczne Pszeniczne) 2. Rauchbock (Wędzony Koźlak) 3. Fruit Sour Ale Mam nadzieję, że każdy z piwowarów znajdzie styl dla siebie. Zachęcam oczywiście do uwarzenia wszystkich trzech! IV_GKPD_2020_Fruit_Sour_Ale.pdf IV_GKPD_2020_Rauchbock.pdf IV_GKPD_2020_Wheat-X-Mas.pdf
 5. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący czwarty Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Mamy nadzieje, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany przez piwowarów w ankiecie. Style IV Gwiazdkowego KPD to: 1. XMas Wheat (Świąteczne Pszeniczne) 2. Rauchbock (Wędzony Koźlak) 3. Fruit Sour Ale Opisy stylów: szczegółowe opisy będą dostępne do końca maja Termin: grudzień 2020, pierwsza połowa (1-2 tygodnie przed Piwowarską Gwiazdką) Konkurs zostanie rozegrany w grudniu 2020 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2020 w Browarze Widawa lub w przypadku nieodbycia się tej imprezy ze względu na pandemię w terminie i miejscu podanym wcześniej przez Organizatora. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.
 6. Cześć, Mieszadło (skrzynka) jest w komplecie z zasilaczem wtyczkowym 12V i kosztuje 80pln (w komplecie nie ma ani rdzenia ani kolby - trzeba sobie dokupić).
 7. Hej, Dyżury sędziego PSPD będą także w tygodniu, mnie osobiście najbardziej pasuje pełnienie takiego dyżuru właśnie w tygodniu. Postaramy się także, aby taki dyżur był przed każdą bitwą PiwoWarZone. Jak będzie wiadomo, w który konkretnie dzień w tygodniu i gdzie odbędzie się dyżur dam Wam znać wcześniej, aby chętni mogli z kilkudniowym wyprzedzeniem dostosować swój plan dnia. Cieszę się, że inicjatywa Wam się podoba.
 8. Oficjalne wyniki III Gwiazdkowego KPD [DOT PSPD] Zdobywcą Grand Prix III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych 2019 został Sebastian Makowski za piwo w stylu SMaSH Polish Ale. Wyniki w poszczególnych kategoriach: Christmas Ale: I Michał Jarosiński, Patryk Nagraba (39,67 pkt) II Radosław Sopiński (37,00 pkt) III Oskar Mancini (33,67 pkt) IV Kamil Pasierbik (32,67 pkt) V Damian Korzeniewski (32,00 pkt) VI Michał Skrok (23,67 pkt) VII Artur Pasieczny (22,67 pkt) SMaSH Polish Ale: I Sebastian Makowski (43,00 pkt) II Sławomir Kamiński (36,75 pkt) III Piotr Młynek (35,50 pkt) IV Wojciech Lokś (31,25 pkt) V Dawid Fandrejewski (30,75 pkt) VI Jacek Stachowski (25,25 pkt) VII Paweł Szczerba, Wojciech Krotoszyński, Bartłomiej Popowicz (23,75 pkt) Wędzony Russian Imperial Stout: I Bartek Filipiuk, Marcin Lichtarski (43,25 pkt) Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! P.S. Tutaj livestream od Kopyra: Ogłoszenie wyników III Gwiazdkowego KPD 2019
 9. Liczymy, że Kopyr zrobi live'a jak zwykle. My nie planujemy. Tak czy siak wyniki postaramy się opublikować tuż po ogłoszeniu na Piwowarskiej Gwiazdce 2019, czyli ok 21:00.
 10. Ponieważ system konkursowy nie chce udostępnić Wam metryczek eliminacyjnych zostały one wczoraj wysłane do Was na e-mail. Na razie metryczki udostępniliśmy w stylach Christmas Ale i SMaSH Polish Ale. Pozostałe metryczki w stylu Wędzony RIS udostępnimy w niedzielę, tuż po Piwowarskiej Gwiazdce 2019 na której będzie ogłoszenie wyników. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Piwowarska Gwiazdka 2019 do Browaru Widawa.
 11. Znamy już wyniki eliminacji we wszystkich kategoriach III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. W stylu Wędzony RIS (7 zgłoszonych piw) do finału awansował tylko jeden piwowar (dane utajnione do czasu ogłoszenia wyników). Piwa w tej kategorii zgłosili (kolejność alfabetyczna): Adamiec Patryk Filipiuk Bartek Nagiewicz Bartosz Przymusiak Piotr Ring Adam Szarowski Marcin Szczerba Paweł, Wojciech Krotoszyński, Bartłomiej Popowicz W stylu Christmas Ale (25 zgłoszonych piw) do finału awansowali (kolejność alfabetyczna): Jarosiński Michał Korzeniewski Damian Mancini Oskar Pasieczny Artur Pasierbik Kamil Skrok Michał Sopiński Radosław W stylu SMaSH Polish Ale (41 zgłoszonych piw) do finału awansowali (kolejność alfabetyczna): Fandrejewski Dawid Kamiński Sławomir Lokś Wojciech Makowski Sebastian Młynek Piotr Stachowski Jacek Szczerba Paweł, Wojciech Krotoszyński, Bartłomiej Popowicz Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich na Piwowarska Gwiazdka 2019, na której odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych.
 12. Będzie prezentowana tylko lista osób, które zakwalifikują się do finału w danej kategorii oraz kolejność i uzyskane punkty w finale. Aby sprawdzić, czy piwa dotarły wystarczy zalogować się do systemu konkursowego. Taka informacja jest tam dostępna.
 13. Dzisiaj od samego rana Browar Widawa, który prowadzi recepcję piw, aktualizuje listę otrzymanych piw. Zachęcam zatem do zerknięcia do systemu konkursowego dziś wieczorem i sprawdzenie, czy Wasze piwa dotarły szczęśliwie.
 14. Aktualizacja odbyła się dzisiaj w oparciu o wyciąg z konta z piątku, 2019-12-06.
 15. Statystyka zgłoszeń w III Gwiazdkowym KPD na 3 grudnia 2019: 37 zgłoszeń SMaSH Polish Ale 30 zgłoszeń Christmas Ale 7 zgłoszeń Wędzony RIS
 16. Tak, poproszę klasycznym przelewem. Nr rachunku i wszystkie szczegóły są na stronie Konkursu w regulaminie. Bardzo przepraszam za kłopot.
 17. Mamy usterkę z systemie płatności, pracujemy nad jej usunięciem. Płatności powinny być uiszczone zgodnie z regulaminem, czyli 15pln dla członków PSPD, dla pozostałych osób 20pln (cena dotyczy zgłoszenia jednego piwa). Kwoty już są poprawne i zgadzają się z tymi wpisanymi w regulaminie.
 18. Będzie prezentowana tylko lista osób, które zakwalifikują się do finału w danej kategorii oraz kolejność i uzyskane punkty w finale. Oczywiście wszyscy dostaną metryczki (eliminacyjne lub finałowe, zależnie od momentu na którym ich piwo zakończy udział w Konkursie).
 19. Rejestracja została przywrócona. Przepraszam za niedogodności.
 20. Jeśli chodzi o chmiele do SMaSH Polish Ale to można użyć wszystkich chmieli produkowanych (rosnących) w Polsce, czyli także Cascade(PL) lub Chinook(PL).
 21. Cześć, Ruszyły zapisy na III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych Dolnośląskiego OT PSPD. Uruchomiliśmy właśnie stronę internetową https://gwiazdkowykpd.pspd.org.pl na której możecie zapoznać się z regulaminem oraz terminami zgłaszania piwa do konkursu czy ostatecznym terminem jego dostarczenia. Konkurs rozegrany zostanie w dniach 13-15 grudnia 2019 w Browarze Widawa koło Wrocławia (w zależności od liczby zgłoszeń czas trwania może zostać skrócony), zaś ogłoszenie wyników, jak nakazuje tradycja, nastąpi na Piwowarskiej Gwiazdce 2019 tydzień później. Style i ich opisy były udostępnione już dawno, ale dla przypomnienia prezentujemy tegoroczne style konkursowe: a) Christmas Ale b) SMaSH Polish Ale c) Wędzony Russian Imperial Stout Styl Christmas Ale ze względu na mnogość jego interpretacji i siłą rzeczy nieprecyzyjność opisu nie bierze udziału w Pucharze PSPD. Pozostałe style jak najbardziej. Życzymy wszystkim powodzenia i liczymy na morze zgłoszeń!
 22. Przepraszam za opóźnienia w komunikacji z Wami. Za chwilę ruszy strona internetowa konkursu i pojawią się tam wszysktie niezbędne informację. Jeśli chodzi o chmiele do SMaSH Polish Ale to można użyć wszystkich chmieli produkowanych (rosnących) w Polsce, czyli także Cascade(PL) lub Chinook(PL).
 23. Oczywiście, zamówienia na mieszadła realizuję cały czas Proszę o informację na priv w tej sprawie.
 24. Niestety ze względu na podwyżkę po stronie InPostu sumaryczny koszt wysyłki do paczkomatu to od dzisiaj 20pln.
 25. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący trzeci Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany przez piwowarów w ankiecie. Style III Gwiazdkowego KPD to: 1. Christmas Ale (Świąteczne Ale) 2. Smoked RIS (Wędzony Russian Imperial Stout) 3. SMaSH Polish Ale (SMaSH Polskie Ale) Opisy stylów: Christmas Ale: https://bit.ly/2UQl5NR Smoked RIS: https://bit.ly/2V3NvJ8 SMaSH Polish Ale: https://bit.ly/2GXN8HD Konkurs zostanie rozegrany w grudniu 2019 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2019 w Browarze Widawa. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.