Jump to content

mundex

Members
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Cztery domki
 • Rok założenia
  2014
 • Miasto
  Jedlina-Zdrój

Kontakt

 • Imię
  MundeX

Recent Profile Visitors

3179 profile views
 1. Rejestracja została przywrócona. Przepraszam za niedogodności.
 2. Jeśli chodzi o chmiele do SMaSH Polish Ale to można użyć wszystkich chmieli produkowanych (rosnących) w Polsce, czyli także Cascade(PL) lub Chinook(PL).
 3. Cześć, Ruszyły zapisy na III Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych Dolnośląskiego OT PSPD. Uruchomiliśmy właśnie stronę internetową https://gwiazdkowykpd.pspd.org.pl na której możecie zapoznać się z regulaminem oraz terminami zgłaszania piwa do konkursu czy ostatecznym terminem jego dostarczenia. Konkurs rozegrany zostanie w dniach 13-15 grudnia 2019 w Browarze Widawa koło Wrocławia (w zależności od liczby zgłoszeń czas trwania może zostać skrócony), zaś ogłoszenie wyników, jak nakazuje tradycja, nastąpi na Piwowarskiej Gwiazdce 2019 tydzień później. Style i ich opisy były udostępnione już dawno, ale dla przypomnienia prezentujemy tegoroczne style konkursowe: a) Christmas Ale b) SMaSH Polish Ale c) Wędzony Russian Imperial Stout Styl Christmas Ale ze względu na mnogość jego interpretacji i siłą rzeczy nieprecyzyjność opisu nie bierze udziału w Pucharze PSPD. Pozostałe style jak najbardziej. Życzymy wszystkim powodzenia i liczymy na morze zgłoszeń!
 4. Przepraszam za opóźnienia w komunikacji z Wami. Za chwilę ruszy strona internetowa konkursu i pojawią się tam wszysktie niezbędne informację. Jeśli chodzi o chmiele do SMaSH Polish Ale to można użyć wszystkich chmieli produkowanych (rosnących) w Polsce, czyli także Cascade(PL) lub Chinook(PL).
 5. Cześć, Szukam sprawnych kegów PEPSI o pojemności 3 Galony (11L). Oferty na priv.
 6. Chodzi pewnie o to, że te krany nie mają kompensatora regulującego przepływ piwa. Kompensator pozwala wyregulować przepływ tak, aby piwo się nie pieniło (oczywiście oprócz odpowiedniego schłodzenia piwa czy doboru ciśnienia CO2). Wg sprzedającego mimo braku kompensatora piwo się nie pieni.
 7. Oczywiście, zamówienia na mieszadła realizuję cały czas Proszę o informację na priv w tej sprawie.
 8. Niestety ze względu na podwyżkę po stronie InPostu sumaryczny koszt wysyłki do paczkomatu to od dzisiaj 20pln.
 9. Z wielką przyjemnością ogłaszamy style na nadchodzący trzeci Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych. Tradycyjnie już będą to trzy style: XMas, piwo ze słodem wędzonym oraz styl wybrany przez piwowarów w ankiecie. Style III Gwiazdkowego KPD to: 1. Christmas Ale (Świąteczne Ale) 2. Smoked RIS (Wędzony Russian Imperial Stout) 3. SMaSH Polish Ale (SMaSH Polskie Ale) Opisy stylów: Christmas Ale: https://bit.ly/2UQl5NR Smoked RIS: https://bit.ly/2V3NvJ8 SMaSH Polish Ale: https://bit.ly/2GXN8HD Konkurs zostanie rozegrany w grudniu 2019 w Browarze Widawa, a ogłoszenie wyników odbędzie się tradycyjnie podczas Piwowarskiej Gwiazdki 2019 w Browarze Widawa. O uruchomieniu systemu konkursowego i datach recepcji piw poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.
 10. Cześć, Do piątku 2019.04.19 można zagłosować na styl konkursowy w III Gwiazdkowym KPD. Konkurs jak co roku rozegrany będzie w grudniu. Ankietę można znaleźć tutaj. Zachęcam wszystkich chcących uwarzyć piwo konkursowe o zagłosowanie.
 11. Oczywiście, zamówienia na mieszadła realizuję cały czas Proszę o informację na priv w tej sprawie.
 12. Oficjalne wyniki II Gwiazdkowego KPD [DOT PSPD] Zdobywcą Grand Prix II Gwiazdkowego Konkursu Piw Domowych 2018 został Janusz Švach za piwo w stylu Wędzone pszeniczne. Wyniki w poszczególnych kategoriach: Christmas Ale: I Damian Wadas (35,33 pkt) II Paweł Tokarski (29,67 pkt) III Radosław Sopiński (27,33 pkt) IV Mikołaj Lejtman (27,00 pkt) V Mikołaj Pieczyński (26,33 pkt) VI Bartek Kurenko (24,67 pkt) VII Michał Matysiak (24,33 pkt) VIII Henryk Cimała (23,67 pkt) Black NEIPA: I Maciej Palusiński (38,00 pkt) II Paweł Błaś (32,50 pkt) III Wojciech Staszewski (32,00 pkt) IV Artur Milczarczyk (29,75 pkt) V Hubert Krech (29,00 pkt) Wędzone pszeniczne: I Janusz Švach (37,33 pkt) II Mikołaj Pieczyński (35,00 pkt) Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Bardzo proszę
 13. Hej, Ponieważ podrożały części z których składam mieszadła cena wzrasta o 10pln. Aktualna cena mieszadła to 80pln (wszyscy, którzy zdążyli złożyć zamówienie i otrzymali już informacje, o płatności mieszadło otrzymają po starej cenie).
 14. Przysłaliście na drugą edycję Gwiazdkowy Konkurs Piw Domowych 63 piwa (zarejestrowanych piw było nieco więcej, ale część z nich nie dotarła na czas). Największą popularnością cieszyło się piwo świąteczne (30 zgłoszeń), na drugim miejscu uplasowała się wędzona pszenica (17 zgłoszeń), a tuż na nią Black NEIPA (16 zgłoszeń). Poniżej lista osób (kolejność przypadkowa), która przeszła sito eliminacyjne. Piwowarzy awansujący do finału w stylu Christmas Ale: Paweł Tokarski Michał Matysiak Damian Wadas Mikołaj Pieczyński Bartek Kurenko Radosław Sopiński Henryk Cimała Mikołaj Lejtman Piwowarzy awansujący do finału w stylu Black NEIPA: Paweł Błaś Maciej Palusiński Hubert Krech Artur Milczarczyk Wojciech Staszewski Piwowarzy awansujący do finału w stylu Wędzone pszeniczne: Mikołaj Pieczyński Janusz Švach Wszystkim piwowarom serdecznie gratulujemy!
 15. Taką autor ma wizję tego stylu. Dodatkowo dochodzi nieco goryczki od słodów palonych. Zobaczymy, czy uda się przygotować piwa w takim hybrydowym stylu.
×
×
 • Create New...