Jump to content

PaulCraft

Members
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PaulCraft

 1. Książka dotarła już jakiś czas temu, ale na razie tylko przejrzałem spis treści i wstęp. Dzięki, gruba pozycja wyszła.
 2. Cześć, nie ma ktoś do sprzedania pokrywki do gara Klarstein Mundschenk XXL (lub innego, jeśli pasuje)? :)

 3. No to kolejna pozycja na półkę. PS Zamówione. Czekam na premierę.
 4. Cześć, jakie są różnice między Klarstein Mundschenk a Brauheld a Maischfest a Beerfest? Można prosić o porównanie z Coobrą?
 5. Skoro już wrócili do domu, to warto by zajrzeć po przerwie. Dzięki za informację.
 6. Czy wie ktoś, dlaczego czujnik DHT11 włączony do Craftbeerpi poprzez rozszerzenie AdafruitDHTSensor pokazuje mi temperaturę ok. 600 C i wilgotność rzędu 1100%? Czujnik odpytywany z konsoli przez SSH pokazuje temperaturę rzędu 23-24C i wilgotność 40-50% (poza błędami co jakiś czas jak temperatura 12C, wilgotność 100%).
 7. Aleś nasmarował. Ciesz się piwem, o to chodzi w tej zabawie.
 8. Nie ma załączników czy ja nie widzę? @down Ok.
 9. Przy standardowym bezpieczniku 25A do 5 kW. Przy trzech fazach 25A do 10 kW. Jeżeli nie ma 3 faz, to może złożyć wniosek o zwiększenie mocy z 25A na 32A (6,5 kW) lub 40A (8 kW). Kwestia tego, jakie wyjdą grzałki i czy chciałby, żeby wszystko pracowało jednocześnie. Prąd jest wygodniejszy mimo wszystko, szczególnie do warzenia w mieszkaniu albo jak nie ma instalacji gazowej.
 10. Po godzinie nie mogło się nie zatrzeć. Próba nie wychodzi, to znaczy barwa się nie zmienia po dodaniu jodyny?
 11. Śmierdzi spalenizną? Masz na dnie zwęglony słód? Nabierz trochę płynu do szklanki i spróbuj - jeśli smak jest ok, to piwo będzie pijalne.
 12. Po czasie, ale zawsze. Podłączyłem chłodnicę do wężownicy umieszczonej w fermentorze. Chłodnica sterowana czymś a'la STC1000 na przedłużaczu z czujnikiem wrzuconym do brzeczki. Piwko fermentuje w temperaturze 19.0-20.0 C. Wyższy poziom piwowarstwa. W poprzedniej warce na US05 lub S-04 przelewanej na cichą czuć lakier do paznokci (fermentacja w 23-26 C). Działa jak trzeba, dzięki za pomysł. Tak czy siak przy ponad +30C na zewnątrz wypadałoby zrobić z miesiąc czy dwa przerwy w warzeniu. Na pewno przyda się później do lagerów. Jeszcze tylko jakaś skrzynia na fermentor.
 13. Ile taki komplet, że teraz o chlebie i wodzie? Koniecznie opisz wrażenia z testów.
 14. A to może warto wymienić chociaż ten odcinek do licznika, bezpieczniki itd. Taki mały remoncik w korytarzu. Indukcja to jest spora moc i szkoda by było, żeby się marnowała (np. gotujesz zupę i makaron, ale już dołożenie czajnika i światła w domu migają). To tak pół żartem, ale jak masz starą instalację, to przewody będą się grzać. Poproś tego elektryka, żeby sprawdził zabezpieczenia, z czego są przewody, jakie przekroje przewodów.
 15. Prawdopodobnie masz bezpiecznik 25A (możesz zerknąć samemu), co przy jednej fazie daje moc max ok. 5 kW. Dla 3 faz to byłoby ok. 9 kW, ale instalacja 3-fazowa w mieszkaniu jest bardzo wątpliwa. Pełna moc takiej kuchenki to będzie pewnie koło 6 kW (wszystkie pola na max), możesz wygooglować swój model. Do 20 L wystarczy zapewne połowa tego (bo max 2 pola wykorzystasz)?
 16. 12 kg słodów to jakieś 2 warki. Nawet jeśli warzysz po 40 L naraz, to ten zestaw słodów wydaje się przekombinowany.
 17. Wpisujesz x.y.z:5000 jako adres? np. 192.168.0.15:5000? Jeśli mimo tego nie ruszy, to odpal jeszcze raz instalator cbpi i w nim włącz Launch/Start CraftbeerPi i spróbuj ponownie.
 18. Nie rozumiem, ktoś warzył 500 L i uznał, że to za dużo, więc zmniejszył do 100 L? Czy wątek nie powinien brzmieć: warzelnie poniżej 10 hL (poniżej 1000 L)? Poniżej 1 hL = 100 L to warzy zdecydowana większość piwowarów w domu.
 19. Piszę sobie z klawiaturki podpiętej do RBPi i oglądam to na telewizorku. Czas uruchomić i sprawdzić CraftbeerPi. CBPi wydaje się działać, ale na sucho niewiele można wyczarować. Pracuje prosto z urządzenia, pracuje też z innego komputera podłączonego do tej samej sieci WIFI.
 20. A może po prostu chłodnica zanurzeniowa do środka fermentora, wyjście np. w pokrywie (można uszczelnić). Do tego mówisz o chłodziarce (lodówce?) - wtedy zwykły plastikowy fermentor do lodówki, połączenie go z chłodnicą i dorzucenie pompy. Sam fermentor izolowany wełną czy armaflexem? Wydaje mi się, że płaszcze w takich małych pojemnościach to przerost formy i drogo wyjdzie, lepiej trzymać cały fermentor w chłodniejszym. A jeśli już to zbiornik w zbiorniku (a'la kocioł warzelny), nie musi być na całej wysokości chłodzony - względnie łatwo i szczelnie do fermentora cylindryczno-stożkowego dospawać cylinder w części walcowej.
 21. Nie twierdzę, że nie działa. Fizyka (termodynamika) nie kłamie, można użyć warstwy o 30% cieńszej, ale nie 2,5 czy 3 razy cieńszej, jak deklaruje producent i facet w tej chamskiej reklamie. Po prostu nie lubię takich oszustów. Na pewno wygodne rozwiązanie, jeśli jest trwałe. Wracając do tematu, musimy poznać cel założyciela wątku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.