Skocz do zawartości

PaulCraft

Members
 • Zawartość

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  22
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Ostatnie wizyty

478 wyświetleń profilu
 1. PaulCraft

  CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

  Czy wie ktoś, dlaczego czujnik DHT11 włączony do Craftbeerpi poprzez rozszerzenie AdafruitDHTSensor pokazuje mi temperaturę ok. 600 C i wilgotność rzędu 1100%? Czujnik odpytywany z konsoli przez SSH pokazuje temperaturę rzędu 23-24C i wilgotność 40-50% (poza błędami co jakiś czas jak temperatura 12C, wilgotność 100%).
 2. PaulCraft

  Browar Wiejski Łodzia. BWŁ.

  Aleś nasmarował. Ciesz się piwem, o to chodzi w tej zabawie.
 3. PaulCraft

  V KPD w Zielonej Górze - 9 marca 2019

  Nie ma załączników czy ja nie widzę? @down Ok.
 4. PaulCraft

  Budowa domowej warzelni - schemat

  Przy standardowym bezpieczniku 25A do 5 kW. Przy trzech fazach 25A do 10 kW. Jeżeli nie ma 3 faz, to może złożyć wniosek o zwiększenie mocy z 25A na 32A (6,5 kW) lub 40A (8 kW). Kwestia tego, jakie wyjdą grzałki i czy chciałby, żeby wszystko pracowało jednocześnie. Prąd jest wygodniejszy mimo wszystko, szczególnie do warzenia w mieszkaniu albo jak nie ma instalacji gazowej.
 5. PaulCraft

  zagotowanie zacierania

  Po godzinie nie mogło się nie zatrzeć. Próba nie wychodzi, to znaczy barwa się nie zmienia po dodaniu jodyny?
 6. PaulCraft

  zagotowanie zacierania

  Śmierdzi spalenizną? Masz na dnie zwęglony słód? Nabierz trochę płynu do szklanki i spróbuj - jeśli smak jest ok, to piwo będzie pijalne.
 7. PaulCraft

  Identyfikacja urządzenia

  Po czasie, ale zawsze. Podłączyłem chłodnicę do wężownicy umieszczonej w fermentorze. Chłodnica sterowana czymś a'la STC1000 na przedłużaczu z czujnikiem wrzuconym do brzeczki. Piwko fermentuje w temperaturze 19.0-20.0 C. Wyższy poziom piwowarstwa. W poprzedniej warce na US05 lub S-04 przelewanej na cichą czuć lakier do paznokci (fermentacja w 23-26 C). Działa jak trzeba, dzięki za pomysł. Tak czy siak przy ponad +30C na zewnątrz wypadałoby zrobić z miesiąc czy dwa przerwy w warzeniu. Na pewno przyda się później do lagerów. Jeszcze tylko jakaś skrzynia na fermentor.
 8. PaulCraft

  Sprzedam cały sprzęt

  Prześlij fotki. Jaka wieś w lubuskim, północ, środek, południe?
 9. PaulCraft

  Grainfather Conical Fermenter/Glykol Chiller

  Ile taki komplet, że teraz o chlebie i wodzie? Koniecznie opisz wrażenia z testów.
 10. PaulCraft

  Indukcja pod warzenie

  A to może warto wymienić chociaż ten odcinek do licznika, bezpieczniki itd. Taki mały remoncik w korytarzu. Indukcja to jest spora moc i szkoda by było, żeby się marnowała (np. gotujesz zupę i makaron, ale już dołożenie czajnika i światła w domu migają). To tak pół żartem, ale jak masz starą instalację, to przewody będą się grzać. Poproś tego elektryka, żeby sprawdził zabezpieczenia, z czego są przewody, jakie przekroje przewodów.
 11. PaulCraft

  Indukcja pod warzenie

  Prawdopodobnie masz bezpiecznik 25A (możesz zerknąć samemu), co przy jednej fazie daje moc max ok. 5 kW. Dla 3 faz to byłoby ok. 9 kW, ale instalacja 3-fazowa w mieszkaniu jest bardzo wątpliwa. Pełna moc takiej kuchenki to będzie pewnie koło 6 kW (wszystkie pola na max), możesz wygooglować swój model. Do 20 L wystarczy zapewne połowa tego (bo max 2 pola wykorzystasz)?
 12. PaulCraft

  zapomniałem do jakiego przepisu kupiłem słód

  12 kg słodów to jakieś 2 warki. Nawet jeśli warzysz po 40 L naraz, to ten zestaw słodów wydaje się przekombinowany.
 13. PaulCraft

  Powitanie

  Heja!
 14. PaulCraft

  Powitanie

  Nie, nie, to my witamy!
×