Jump to content

PaulCraft

Members
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  22
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

836 profile views
 1. Skoro już wrócili do domu, to warto by zajrzeć po przerwie. Dzięki za informację.
 2. Czy wie ktoś, dlaczego czujnik DHT11 włączony do Craftbeerpi poprzez rozszerzenie AdafruitDHTSensor pokazuje mi temperaturę ok. 600 C i wilgotność rzędu 1100%? Czujnik odpytywany z konsoli przez SSH pokazuje temperaturę rzędu 23-24C i wilgotność 40-50% (poza błędami co jakiś czas jak temperatura 12C, wilgotność 100%).
 3. Aleś nasmarował. Ciesz się piwem, o to chodzi w tej zabawie.
 4. Nie ma załączników czy ja nie widzę? @down Ok.
 5. Przy standardowym bezpieczniku 25A do 5 kW. Przy trzech fazach 25A do 10 kW. Jeżeli nie ma 3 faz, to może złożyć wniosek o zwiększenie mocy z 25A na 32A (6,5 kW) lub 40A (8 kW). Kwestia tego, jakie wyjdą grzałki i czy chciałby, żeby wszystko pracowało jednocześnie. Prąd jest wygodniejszy mimo wszystko, szczególnie do warzenia w mieszkaniu albo jak nie ma instalacji gazowej.
 6. Po godzinie nie mogło się nie zatrzeć. Próba nie wychodzi, to znaczy barwa się nie zmienia po dodaniu jodyny?
 7. Śmierdzi spalenizną? Masz na dnie zwęglony słód? Nabierz trochę płynu do szklanki i spróbuj - jeśli smak jest ok, to piwo będzie pijalne.
 8. Po czasie, ale zawsze. Podłączyłem chłodnicę do wężownicy umieszczonej w fermentorze. Chłodnica sterowana czymś a'la STC1000 na przedłużaczu z czujnikiem wrzuconym do brzeczki. Piwko fermentuje w temperaturze 19.0-20.0 C. Wyższy poziom piwowarstwa. W poprzedniej warce na US05 lub S-04 przelewanej na cichą czuć lakier do paznokci (fermentacja w 23-26 C). Działa jak trzeba, dzięki za pomysł. Tak czy siak przy ponad +30C na zewnątrz wypadałoby zrobić z miesiąc czy dwa przerwy w warzeniu. Na pewno przyda się później do lagerów. Jeszcze tylko jakaś skrzynia na fermentor.
 9. Prześlij fotki. Jaka wieś w lubuskim, północ, środek, południe?
 10. Ile taki komplet, że teraz o chlebie i wodzie? Koniecznie opisz wrażenia z testów.
 11. A to może warto wymienić chociaż ten odcinek do licznika, bezpieczniki itd. Taki mały remoncik w korytarzu. Indukcja to jest spora moc i szkoda by było, żeby się marnowała (np. gotujesz zupę i makaron, ale już dołożenie czajnika i światła w domu migają). To tak pół żartem, ale jak masz starą instalację, to przewody będą się grzać. Poproś tego elektryka, żeby sprawdził zabezpieczenia, z czego są przewody, jakie przekroje przewodów.
 12. Prawdopodobnie masz bezpiecznik 25A (możesz zerknąć samemu), co przy jednej fazie daje moc max ok. 5 kW. Dla 3 faz to byłoby ok. 9 kW, ale instalacja 3-fazowa w mieszkaniu jest bardzo wątpliwa. Pełna moc takiej kuchenki to będzie pewnie koło 6 kW (wszystkie pola na max), możesz wygooglować swój model. Do 20 L wystarczy zapewne połowa tego (bo max 2 pola wykorzystasz)?
 13. 12 kg słodów to jakieś 2 warki. Nawet jeśli warzysz po 40 L naraz, to ten zestaw słodów wydaje się przekombinowany.
×
×
 • Create New...