Jump to content

PaulCraft

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  22
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

1087 profile views
 1. Książka dotarła już jakiś czas temu, ale na razie tylko przejrzałem spis treści i wstęp. Dzięki, gruba pozycja wyszła.
 2. Cześć, nie ma ktoś do sprzedania pokrywki do gara Klarstein Mundschenk XXL (lub innego, jeśli pasuje)? :)

 3. No to kolejna pozycja na półkę. PS Zamówione. Czekam na premierę.
 4. Cześć, jakie są różnice między Klarstein Mundschenk a Brauheld a Maischfest a Beerfest? Można prosić o porównanie z Coobrą?
 5. Skoro już wrócili do domu, to warto by zajrzeć po przerwie. Dzięki za informację.
 6. Czy wie ktoś, dlaczego czujnik DHT11 włączony do Craftbeerpi poprzez rozszerzenie AdafruitDHTSensor pokazuje mi temperaturę ok. 600 C i wilgotność rzędu 1100%? Czujnik odpytywany z konsoli przez SSH pokazuje temperaturę rzędu 23-24C i wilgotność 40-50% (poza błędami co jakiś czas jak temperatura 12C, wilgotność 100%).
 7. Aleś nasmarował. Ciesz się piwem, o to chodzi w tej zabawie.
 8. Nie ma załączników czy ja nie widzę? @down Ok.
 9. Przy standardowym bezpieczniku 25A do 5 kW. Przy trzech fazach 25A do 10 kW. Jeżeli nie ma 3 faz, to może złożyć wniosek o zwiększenie mocy z 25A na 32A (6,5 kW) lub 40A (8 kW). Kwestia tego, jakie wyjdą grzałki i czy chciałby, żeby wszystko pracowało jednocześnie. Prąd jest wygodniejszy mimo wszystko, szczególnie do warzenia w mieszkaniu albo jak nie ma instalacji gazowej.
 10. Po godzinie nie mogło się nie zatrzeć. Próba nie wychodzi, to znaczy barwa się nie zmienia po dodaniu jodyny?
 11. Śmierdzi spalenizną? Masz na dnie zwęglony słód? Nabierz trochę płynu do szklanki i spróbuj - jeśli smak jest ok, to piwo będzie pijalne.
 12. Po czasie, ale zawsze. Podłączyłem chłodnicę do wężownicy umieszczonej w fermentorze. Chłodnica sterowana czymś a'la STC1000 na przedłużaczu z czujnikiem wrzuconym do brzeczki. Piwko fermentuje w temperaturze 19.0-20.0 C. Wyższy poziom piwowarstwa. W poprzedniej warce na US05 lub S-04 przelewanej na cichą czuć lakier do paznokci (fermentacja w 23-26 C). Działa jak trzeba, dzięki za pomysł. Tak czy siak przy ponad +30C na zewnątrz wypadałoby zrobić z miesiąc czy dwa przerwy w warzeniu. Na pewno przyda się później do lagerów. Jeszcze tylko jakaś skrzynia na fermentor.
 13. Ile taki komplet, że teraz o chlebie i wodzie? Koniecznie opisz wrażenia z testów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.