Jump to content

Aleksander

Members
 • Posts

  46
 • Joined

 • Last visited

About Aleksander

 • Birthday 01/31/1982

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Karnat
 • Rok założenia
  Wrzesień 2014
 • Liczba warek
  16
 • Miasto
  Nisko

Kontakt

 • Imię
  Aleksander

Recent Profile Visitors

1033 profile views

Aleksander's Achievements

 1. Nie wiem jak u was Panowie, ale ja wczoraj testowałem pierwszy raz Klarsteina i po wysładzaniu zostało takie błotko z resztkami słodu. Zlałem do wiadra bo bylem ciekaw, normalnie powinno zostać wszystko w kotle. Jaki ma to wpływ na smak, jeśli się te resztki gotują razem z brzeczką?
 2. Aleksander

  Aleksander

 3. Czym różni się twój sposób warzenia od tego zaprezentowanego na początku w tym temacie ?
 4. Jaki jest problem z wysładzaniem przy tej metodzie, dlaczego się nie wysładza ?
 5. Mam pytanie - jaką grubość powinna mieć blacha z której można wykonać własnej roboty garnki/zbiorniki do HERMSa ? Mój 100 litrowy Stalgast ma ściankę grubości 0,8 mm i dno 5 mm, garnek jest bardzo sztywny. Jakie jest minimum waszym zdaniem, czy można zastosować cieńszą blachę na dno ?
 6. Mam pytanie. Czy to byłby jakiś problem jakbym dodał do garnka po zacieraniu całą wodę do wysładzania ? Tylko proszę nie pytajcie do czego jest mi to potrzebne Czy problemem będzie tylko większy napór wody na sito ?
 7. Czy ktoś na tym forum budował 200 litrowego HERMSa? Poszukuje informacji na ten temat.
 8. Jakie ciśnienie powstaje w tym zbiorniku, w trakcie fermentacji ?
 9. Panowie czy ktoś z was ma lub miał okazję warzyć na sprzęcie Braumeister 200 lub 500 ?
 10. Właśnie zastanawiałem się kiedyś nad tym ale uznałem że wolę trzymać się instrukcji.
 11. Możesz rozpocząć wysładzanie szybciej, złoże ułoży się w trakcie tego. Ja zazwyczaj idę umyć gar, w którym zacierałem i od razu po tym zaczynam. Wcześniej czekałem 15-20min. specjalnej różnicy nie widzę, poza skróceniem czasu. Zwracam do kadzi tak długo, aż filtrat nie zacznie być klarowny - odbieram to do garnuszka o pol. 1 l, czasami w trakcie napełniania pierwszego widzę już, że leci klarowna ciecz, czasami muszę napełnić kilka garnków. Możesz wysładzać, aż do odsłonięcia młóta, możesz też wysładzać partiami i zlewać wszystko. Ja przyjmuję opcję pierwszą, czasami nacinając złoże. Jak miałem szklaną probówkę, w której mogłem szybko schłodzić próbkę to czasami sprawdzałem gęstość, gdy brzeczka leciałą już zbyt jasna. Od momentu, gdy się stłukła mierzę dopiero po zakończeniu gotowania. Jak wiadomo nie zlewa się brzeczki poniżej 2 Blg, mam się o to nie martwić tylko skupić się na zakładanej objętości ? Dzięki Panowie za informacje, trochę się uspokoiłem.
 12. Mam pytanko odnośnie filtracji i wysładzania. Warze piwo z którego po filtracji i wysładzaniu mam mieć 22 litry przygotowane do gotowania. Po zacieraniu przenoszę zacier do kadzi filtracyjnej, czekam mniej więcej 15 minut aż młóto opadnie. Pierwsze 1,5 l zwracam do kadzi, następnie zaczynam powoli zlewać brzeczkę. Zlewa się 5 lirów i młóto powoli powoli się odsłania. Czy aby na pewno dobrze to robię? Mam zlewać i co kilka litrów pobierać próbę do pomiaru Blg ? Każda muszę schłodzić do 20 stopni Celsjusza, w ten sposób mogę spędzić na tej filtracji resztę życia. Jak to u was wygląda ? Poprzednie warki wychodziły albo o 3 litry mniejsze albo Blg było niższe o 1 do 1,5 Blg. Ogólnie miałem wrażenie że są trochę jakby rozcieńczone. Najlepiej byłoby abym dał spróbować komuś jedno z tych piw które refermentują u mnie. Komuś kto ma większe doświadczenie. Jestem trochę załamany, to jest 5 warka i z żadnej jeszcze nie jestem zadowolony, nie mogę powiedzieć że piwo jest na prawdę dobre bo o jakiś rewelacjach to już przestałem marzyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.