Jump to content

Jejski

Members
 • Posts

  2765
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  "Kar-Kamis"
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  kilka
 • Miasto
  Siemianowice Śl. Pszczelnik

Kontakt

 • Imię
  Andrzej
 • Skype
  jejski

Recent Profile Visitors

5511 profile views

Jejski's Achievements

 1. Witam po latach 😉 Najpierw pochwalę się się moim sterownikiem. Zamysł był taki żeby przejść na zacieranie elektryczne, a gotować na nadal na gazie, acz dogrzewam dochodzenie do wrzenia grzałką. Kupiłem RPI3, moduł przekaźników, czujki DS i SSRy reszta po kosztach z demontażu i troszkę własnej inwencji. Druga funkcja to sterowanie wymianą powietrza w pomieszczeniu fermentowni czyli sezonowa chłodnia. Kaź zacierna to keg 50l z dwoma grzałkami 1750W połączonymi równolegle i mieszadle na silniku z wycieraczek. System postawiony na dysku SSD, bo karty SD doprowadziły mnie do szaleństwa! Grzanie oparte na dodatku Mod_Pwm_Logic czyli procentowe ograniczanie mocy przy dochodzeniu do progu. Mam pytanie, jaki dodatek można zastosować żeby po włączeniu grzałki równolegle włączało się mieszadło i wyłączało się po wyłączeniu grzania plus nastawiona zwłoka? Pozdrawiam.
 2. Proszę zaglądnij na wiadomości prywatne

   

 3. Jejski

  Jejski

 4. Jejski

  Fresh mix 70/30

  Kilka wniosków na świerzo po pierwszym kegowaniu. 1 Rozpuszczalność azotu w ok.15°C 2,2 Bar tak naprawdę prawie żadna przy "kulaniu" kega, ale po czasie np. kilka dni ok. To nie samo co2! 2 Manometr ma być na minimum 150 Bar. Samo podłoączenie i szczelność na typowym śrubunku do CO2 - bez problemu. Bez zaworu bezpieczeństwa dupiato przenosi się butlę 3 Wyszynk, i tu jest największy problem, bo trzeba się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości! Przy tradycyjnym kranie prawie nigdy nie używałem spieniacza, a w tym wypadku to podstawa. Jeszcze dużo nauki przedemną https://youtu.be/DsJhoprWKFM
 5. Jejski

  lol :)

  Sorki ale, majster jest tylko jeden!!!
 6. Jejski

  lol :)

  Jak uwarzyć piwo w 5 min.? https://youtu.be/PEmyxHRc2IU
 7. Jejski

  Fresh mix 70/30

  Dzięki. 1. Przy plastikowym kegu nie zdecyduję się na 3bar , ale zacznę od moich normalnych 1,8 i myślę że 2,5 to będzie max. 2. Dość szybko to enigmatyczne stwierdzenie, ale czas dwa do trzech tygodni max na kega to wszystko. Jak się chcesz otruć to na degustację oczywiście zapraszam! 3. Reduktor mam 250bar , a w butli jest teoretycznie 150. Zawór jest z gwintem typowym do reduktora piwnego a nie azotu. Bardziej martwi mnie sama szczelność połączenia butla-reduktor. Niechciałbym startu rakiety V2 w piwnicy
 8. Jejski

  Fresh mix 70/30

  Mam butlę gazu fresh mix 70/30 czyli 70% azotu i 30% Co2. Pytania: 1 Jak gazować tzn. ile Bar i chodzi mi o "trząchanie" kegiem przy powiedzmy 15°C 2 Czy po gazowaniu można wypychać samym Co2 bez utraty efektu azotu do końca kega. 3 Dokręcanie reduktora przy 150 bar i brak zaworu bezpieczeństwa na zaworze budzą moje obawy. O rady proszę praktyków.
 9. No i jest chyba pierwszy komercyjny przykład http://piwo.co.za/Produkt/29729
 10. Jeśli to nie tajemnica to w którym momencie dodaje się te płatki?
 11. Wypraszam sobie takie inwektywy! Co do receptury to jednak muszę polecić moją z naciskiem na drożdże i temp. fermentacji.
 12. W którym miejscu coś takiego przeczytałeś? Tutaj. Zresztą wystarczy przeczytać wątek na spokojnie od początku i okazuje się że minimum 50% postów to pytania o opis, pośrednio czy bezpośrednio.
 13. Jako malkontent pragnę zauważyć że sytuacja powtarza się co roku. Ogłaszamy kategorie a potem się martwimy opisem. W najbardziej prestiżowym konkursie w kraju reguły powinny być jasno określone od samego momentu ogłoszenia kategorii, a nie bo później się dorobi! Czy nie warto zacząć wymyślać style i opisy na następny konkurs przed ogłoszeniem tegorocznego? Jak czytam że Porter bałtycki to amerykański ale , to jasny chuj mnie trafia ( specjalnie nie wykropkowałem przekleństwa!!!) .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.