Jump to content

Z_bychu

Members
 • Posts

  404
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Z_bychu

 1. Z_bychu

  Z_bychu

 2. No ja dzisiaj , właściwie wczoraj byłem po drodze (tylko drożdże - ale zawsze zakupy). - i piwo uratowane (tak myślę), (drożdże które miałem nie wystartowały, a właściwie gęstwa)
 3. Sztober to nieukorzeniona sadzonka. Wg mnie lepiej kupić sadzonkę.
 4. Też wątpię że masz 4°C w tej lodówce w mojej Amice jest ok 8-10 °C. oczywiście nie w zamrażalniku.
 5. Gratulacje laureatom. Jak również ukłony w stronę organizatorów.
 6. Tak pod warunkiem że masz jednakowe butelki (bo ja nie mam). A poza tym czy Ty stawiasz bezpośrednio butelki na tej wąskiej metalowej podstawce ?? Jeśli tak to powodzenia . Jak będziesz miał ze 100 butelek do zakapslowania za jednym razem to zrozumiesz co miałem na myśli "kręci i kręci". Dobre rozwiązanie to stojak do wiertarki - taki o jakim mówi wyvern .
 7. @ Singer - poczytaj o bulkaniu jest tego sporo. Tak jak pisze WiHuRa daj temu czas.
 8. Edytuj ten tekst jeszcze raz i popraw. Ja używam co2 ten sam - do migomata jak również do gazowania piwa.
 9. Zatem następny pszeniczniak bo głównie te piwa mi uciekają tak zrobię. Mniej kłopotliwe jak mój patent.
 10. Nie wiem czy dobrze się doczytałem na forum. Po zebraniu chmielu, poczekać aż liście i łodygi uschną. Potem przyciąć przy ziemi i zrobić kopiec z ziemi.
 11. Wydaje mi się że przy bardzo burzliwej fermentacji (a takie miałem), nawet rurka "blow off tube" może się przytkać i pokrywę otworzy. (No ale nie wiem na pewno bo takiej rurki jeszcze nie stosowałem). O kilku takich przypadkach było pisane na forum..(oczywiście ze zwykłą rurką i zamkniętą pokrywą).
 12. @ Maszat,​ Krzysztoń Też mi drożdże wyłaziły, piwa się skaziły bo pokrywy się otwierało czyściło itd. i wpadłem na taki pomysł: Dołożyłem do góry nogami z otwartym kranikiem drugi fermentor. Okleiłem taśmą (nie dla szczelności tylko żeby piana na zewnątrz nie wychodziła). Po dwu dniach jak się uspokaja przecieram rant szmatką odkażoną i zamykam deklem. Górny fermentor myję i jest do następnego razu. Nic nie wycieka muchy nie wlatują do piwa. Jest OK. ps. nie mam na to patentu - można wykorzystać.
 13. @ slotish nie wiem jaki to chmiel ale też gotowałem tak jak Ty . Otrzymałem ten sam efekt. Zdjęcie z lampą nie odzwierciedla koloru ale w rzeczywistości jest czerwony. (Tło biała kartka.)
 14. Z_bychu

  Rura Miedziana

  Tak jak najbardziej.
 15. Drożdże Mangrove Jack’s- Bavarian Wheat Yeast (M20). Drożdże uwodnione , tak jak u kolegi Lodzermensch obfita piana - (pokrywka w górę), szybki start po 4 dniach spokój. Piana opadła z 12 blg zeszło do 4 blg (pszenica) Przelałem na cichą i se stoi na razie.
 16. Albo jeszcze prościej (legalnie). http://www.browar.bi...c_clone_recipes Bo jeszcze prościej można, no ale ......
 17. Z_bychu

  Wiercenie

  Nastawne rozwiertaki też by załatwiły sprawę. Trochę by to było żmudna robota ale do wykonania. Jak masz więcej otworów jeszcze nie zaczętych nawierć małym wiertłem na obwodzie ( nie przekraczając linii ) wytnij przecinakiem albo wyrzynarką i pilnikiem pod wymiar lub palcowym kamieniem do szlifowania.
 18. Warzenie piwa w/g czyjejś receptury to nie jest żadne przestępstwo. Jeśli ktoś nie chce żeby warzyć z jego receptury to jej nie podaje. A tak w ogóle w domowych warunkach udało się komuś uwarzyć identyczne dwie warki.??? W/g mnie nawet jak warzę piwo w/g czyjejś receptury to i tak to nie jest to samo piwo. Ma tylko te same składniki, a i to nie zawsze. Temperatury zacierania już na pewno różnią się, szybkość chłodzenia , kondycja drożdży, temp. fermentacji itd itd. Także to jest tylko receptura, ale nie to samo piwo.
 19. Ray czy to na pewno fotka z tego roku ??? Nie pomyliło Ci się. Ilu letni to chmiel.?
 20. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników. Podziękowania dla organizatorów. Dla mnie osobiście to jest bardzo duży zaszczyt, żeby w takim silnym gronie zdobyć 3 miejsce. (Czy aby niema gdzie błędu po prostu nie chce mi się w to wierzyć)
 21. Jak nie przegazujesz piwa to i cienkie szkło wytrzyma. Jak przegazujesz to i grube rozerwie.
 22. W Kauflandzie kup se batonik ... (cokolwiek) i parę pustych skrzynek. (samych skrzynek nie kupisz)
 23. Potwierdzam. Zresztą mają dużo więcej niż na stronie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.