Skocz do zawartości

beo

Members
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O beo

 • Urodziny 09.08.1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nocny
 1. beo

  Logotyp

  Ja również chętnie się zapiszę jak lista będzie otwarta
 2. Wakacje za nami! Piwowarzy gotowi do nowych wyzwań?Zaczynamy nowy sezon! Już za chwilę ruszamy z nową akcją promującą piwowarstwo domowe – Dzikie Bitwy! Warzysz piwo? Wierzysz w swoje warki? Chcesz się zmierzyć z innymi piwowarami? Zapraszamy do udziału w Dzikich Bitwach! Wypełnij formularz na stronie http://dzikiwschod.pl/konkurs/ najpóźniej do 18 września. Pamiętaj – miejsc jest tylko 27 – kto pierwszy ten lepszy! W eliminacjach trzy style APA, American Wheat i American Stout! Pokaż na co Cię stać! Pierwsza bitwa już 23 października! Zapraszamy!
 3. beo

  skórka z mandarynek

  Mam pytanie jakie efekty da świeżo starta skórka z mandarynki? I czy warto dodawać zamiast skórki z pomarańczy? Ewentualnie czy dodać różne rodzaje skórek (np. pomarańcza, cytryna, mandarynki)?
 4. beo

  Zatrzymanie fermentacji

  Ja stosuje sposób jaki opisał Kopyr ( ). Nie miałem jeszcze żadnych granatów.
 5. beo

  Zatrzymanie fermentacji

  Ale jak to uratować? Wszystko idzie chyba dobrze z tego co piszesz. Możesz teraz przelać na cichą i trzymać jeszcze 1-2 tygodnie (można zrobić to też bez przelewania i trzymać w tym samym fermentatorze na forum znajdziesz temat o tym) i butelkować.
 6. beo

  AIPA

  Ten Centenial to lepiej dodaj na 60 min (na 30 nie wnosi to aromatów ani smaku). I z takim zasypem może wyjść ci więcej niż 20l (oczywiście zależy jakie blg zakładasz).
 7. beo

  Świąteczne ciemne + dodatki

  smaki się nie ułożą dobrze, ale pijalne powinno być
 8. beo

  Świąteczne ciemne + dodatki

  goździków raczej 5 mi przy 7 zdominowały zapach
 9. beo

  Piwny depozyt - Lublin

  zabrałem dzisiaj Malty ale i witbiera a wstawiłem 2x whiteIPA
 10. beo

  Piwny depozyt - Lublin

  Zabrałem dzisiaj Sweet Stout z Kombajnu Piwnego oraz Smoked Brown Ale z Piwnego Poligonu zostawiłem 2x Peruwian ( Słody: Pale ale, pszeniczny, komosa ryżowa; Chmiele: Marynka, Cascade) Kombajn Piwny - 2x Coffee Sweet Stout, 1x Sweet Stout, 1x American Wheat Piwny Poligon - 2x Foreign Extra Stout, 1x Smoked Brown Ale, 1x Belgian Golden Strong Ale, 1x Belgian Pale Ale. Pijany Mrówkojad - 1x Hefe-Weizen - Pszesień. Nocny - 2x Peruwian.
 11. beo

  spotkania piwowarów domowych

  Ja się pojawię. Chciałbym się dowiedzieć o PSPD.
 12. beo

  Stout kilka pytań.

  A to nie jest tak, że stout od portera różni się jęczmieniem palonym? No i stout jest bardziej wytrawny.
 13. beo

  Witam [Lublin]

  Witam forumowiczów. Nazywam się Mateusz. Zacząłem warzyć jakieś 5 miesięcy temu. Mieszkam teraz w Lublinie i tutaj też warzę.
 14. Witam, to mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość. Mam możliwość kupienia komosy ryżowej i chciałbym zrobić z nią piwo. Do wyboru mam kulki albo płatki. Które wybrać? I w jakiej postaci dodać to do zasypu? Z góry dziękuję za pomoc.
×