Jump to content

Bellon

Members
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

About Bellon

 • Birthday 09/03/1981

Kontakt

 • Imię
  Adam
 • Komunikator
  tel. kom. 508822772

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Pruszcz Gdański

Recent Profile Visitors

759 profile views
 1. Mieszkam na wsi, mój ojciec hoduje kury, i tylko czeka na młóto, kury na młócie biją rekordy pod względem ilości znoszonych jajek
 2. Jak by co to nie ma nic wspólnego z tą ofertą, https://www.olx.pl/oferta/fermentor-do-piwa-fermentator-stozkowy-CID767-IDxYs7A.html#1e8f5fb5f4 pomimo że są to moje zdjęcia, mojego fermentora!!! Jakiś typ podpierzył zdjęcia z forum i zrobił sobie ofertę na OLXe.
 3. wpisz: "chłodziarka" przykładowo: https://www.olx.pl/oferta/zamrazarka-zamrazarki-chlodziarka-chlodziarki-lodowka-lodowki-komplety-CID628-IDyfX8X.html#169436d2ff https://www.olx.pl/oferta/chlodziarka-liebherr-CID628-IDxIBSu.html#169436d2ff
 4. Cześć To ja pytałem się o te suchary. Często warze w różnych nieprzewidzianych terminach i zazwyczaj nie mogę skorzystać z drożdży płynnych, gdyż one wymagają wykonania starteru, bazuję na suchych drożdżach a następnie na gęstwie z nich. W weekend będę robił neipa na Windsorach od tego samego producentach, także jak te "New Englandy" już dotrą to zrobię podobną warkę i je porównam. Jakby co to piszę się na próbę, na jedną 25 gramową paczkę. edyta: W sobotę, przedwczoraj, robiłem warkę neipa na windsorach. Nie znam tych drożdży to dałem 3 saszetki (33 g) na 58 litrów brzeczki 16 blg. Dzisiaj rano otworzyłem lodówkę (nastawiona na 16 stopni), buchnęło niesamowicie cytrusowymi estrami, ale rzeczywiście są chyba niesamowicie niskoflokujące, potrafią się nawet wspinać: https://photos.app.goo.gl/86MD6sZZMxGHASKq9 "New Englandy", wg amerykańskich komentarzy, są jeszcze bardziej estrowe niż "Windsory", ma nadzieję że będę miął okazje je porównać.
 5. Zrób singlehopa, zobaczymy co to warte! Przepraszam, ale: "kupiłem 100 kilogramów cukru" = "kupiłem 100 gramów chmielu"
 6. Również polecam umycie. Ostatnio kupiłem używane kegi, umyłem je w środku roztworem NaOH, następnie wylałem ten środek myjący do miski i wymoczyłem w nim gumy szorując ostro szczotką, roztwór zrobił się czarny jak smoła, gumy wyługowały się do "białości". edit: Uzupełnię moją powyższą wypowiedz o relację z działań nad ostatnio zakupionym kegem, w którym myślałem że już nie doczyszczę brudzących gum: Kilka razy musiałem wymieniać wodę z wodorotlenkiem, ale udało się doczyścić! Gotowanie w NaOH i szorowanie umożliwiło dotarcie do nieutlenionej warstwy gumy, nagle spod szczotki zaczęło lecieć tylko "szare", aż w końcu nic się już nie wypłukiwało. Teraz warto czymś zabezpieczyć gumę.
 7. Cześć, Jak Ci ten spawacz mocno spartolił robotę? Wyobrażam sobie jak wyglądają spawy bez wypełnienia argonem środka, ale możne można to jakoś uratować? Jakiej średnicy jest ten fermentor? Może warto odciąć górę (część z wlewem) i da się "wejść" do środka, przespawać spoinę od stożka? Zaszlifować spaw, zeszlifować spaw od dekla i zespawać wszystko z powrotem, ale już z argonem. Ten zawór na triclampach, szkoda że nie do końca wykorzystuje średnicę zakrętki od słoika, gęstwa pójdzie, ale chmieliny No i koszt, triclampy fajne, ale zaoszczędziłbyś dwie stówy kupując zwykły mleczarski DN50 (idealny to tej zakrętki), i miałbyś na porządnego spawacza :)
 8. Bo możne zrobić trochę inaczej, u mnie jest tak, że w mufie wytoczony jest rowek na oring i wsunięta rurka z poliwęglanu. Z tym, że jest to mufa 1", także była możliwość wjechać nożem na tokarce żeby wytoczyć rowek.
 9. ewentualnie: https://metal-e.pl/pl/p/KROCIEC-NYPEL-DO-WEZA-6-KAT-GZ-12-13-mm/821 + https://metal-e.pl/pl/p/KOLANO-GWINTOWANE-NIERDZEWNE-GWGZ-12/566
 10. Miałem identyczną sytuację, gościu wystawia na OLXe cenę, a następnie sms'em informuje że brutto to będzie 220 zł. Na OLX podaje ceny netto?!
 11. Wiedziałem, że jest ryzyko, że ten temat może nie wypalić, jednak post na forum to była jedyna metoda żeby się skrzyknąć - i po tym względem się udało. Te kegi stanowią spory wydatek dla przeciętnego piwowara i dlatego postanowiłem się w to zaangażować, mój cel to nie był żaden zarobek, jeżeli firma ta wprowadziła by Cornelusy do oferty to po prostu dałbym linka bezpośrednio do aukcji. Sam potrzebuję 4 sztuki, dlatego tak się czaję przy temacie tych kegów. Przykład akcji ze Star Sanem i dzieleniem jego na mniejsze pojemniki, szanuję, ale przypadek kegów jest "grubszy". Ciekawe czy tych kegów naprawdę nigdzie nie ma już w hurcie, są takie nie do zdobycia...? To, że niektórzy od razu pytali o konkrety to spoko, pewnie nie czytali za bardzo pierwszego posta...sam, jakby ktoś inny rzucił w jakieś formie hasło "Cornelius 140 pln", to bym się nie doczytywał, tylko przyklepał od razu kilka sztuk...marzenie :) Chciałbym jednak podkreśli, że żadnej deklaracji ze strony oferującego nie otrzymałem, jedynie szybka szacunkowa cena (140 pln) a następnie, że minimum to 100 sztuk. Następnie w ramach udowodnienia, że te 100 sztuk zejdzie, poszedł post na forum, no i głupio wyszło, pewnie było tak: https://www.youtube.com/watch?v=CK8GDsW4t00
 12. Na zapytanie, jak idą poszukiwania, dziś dostałem krótką odpowiedź: "niestety nic nie mamy :(" Także można uznać, ze temat zdechł, przepraszam wszystkich zainteresowanych. Chociaż wiadomo tyle, że zainteresowanie jest duże i może pojawi się "ktoś" z możliwościami zorganizowania takiej ilości kegów.
 13. pewnie też, widać że gościu sam robi te sondy, bo ja jak zamawiałem to mogłem podać wymiar co do milimetra, rurki, osłonki termokurczliwej, przewodu
 14. Ja taka długą sondę sam robiłem, ale po jakimś mi padła. Drugi raz nie chciało mi się robić i zapytałem gościa z tej aukcji: https://allegro.pl/termometr-led-do-piwa-destylator-wedzarnia-ds18b20-i7659804405.html czy sprzedaje same sondy, dostałem odpowiedź, że tak. Wysłałem rysunekm z wymiarami i po kilku dnach miałem elegancką sondę dokładnie taką jak chciałem, szybko reaguje na zmiany temperatury bo złożona na paście termoprzewodzącej, do tego fajny miękki sylikonowy przewód. Dałem 39 zł. edycja: o tutaj jest aukcja z samą sondą: https://allegro.pl/czujnik-temperatury-ds18b20-silikon-destylator-i7632930257.html?reco_id=10e177cd-e5f5-11e8-9f25-246e9677f8d8 Pewnie długość rurki sondy i przewodu można dogadać.
×
×
 • Create New...