Skocz do zawartości

vettis

Members
 • Zawartość

  2124
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O vettis

 • Urodziny 04.12.1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Escarabajo Stryszawski Browar Domowy
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  296 (10950 l)
 • Miasto
  Stryszawa

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Ostatnie wizyty

2243 wyświetleń profilu
 1. vettis

  Browar Escarabajo

  Dawno tutaj nic nie pisałem No więc, warzę swoją 300-setną warkę w browarze domowym. Kilka warek uwarzyłem w między czasie w domu i w Podgórzu. Tak więc, cały czas do przodu, nowe pomysły są, więc nie jest źle
 2. Przedmuchaj linię co2. Ja jak myję schładziarkę (płuczę ciepłą wodą i roztworem nadwęglanu), to potem kładę keg na leżąco, tak żeby dostało się co2 do rurki i wydmuchuję resztki cieczy z schładziarki.
 3. vettis

  Fermentor z nierdzewki

  Mieści się
 4. vettis

  Fermentor z nierdzewki

  Używam 2 zbiorników, burzliwa w jednym, cicha w drugim, tak samo jak to ma się w przypadku zwykłych wiaderek. Obecnie używam nierdzewki do leżakowania i na cichą z chmielem, burzliwą przeprowadzam w 70l beczce.
 5. vettis

  Fermentor z nierdzewki

  Ja mam taki 70l i drugi 50l, potwierdzam co kolega WiHuRa napisał, lekkie ciśnienie wytrzymują, można wypchać piwo do kega za pomocą Co2 https://destylandia.pl/zbiorniki-polerowane-133
 6. vettis

  Wymiennik płytowy użytkowanie.

  Stosuję podobną procedurę jak kolega DonBeer. Tyle że, wymiennik do czasu warzenia mam zalany cały czas nadwęglanem, wypycham go brzeczką. Jak długo posiedzi nadwęglan w wymienniku, to zdarza się że ma kolor lekko niebieskawy. Przy mocniejszym steżeniu NaOH stosuje jeszcze roztwór kwasku cytrynowego, przy słabszym płuczę tylko gorącą wodą. DonBeer nie ma takiego problemu, bo jak pisze dezynfekuje go nadwęglanem przed samym użyciem.
 7. vettis

  Wymiennik płytowy jaki kupić ?

  Ten pierwszy jest lepszy do chłodzenia, ma większą powierzchnię wymiany ciepła. Hopstoper w garnku, polecam kolegę lewatywa8.
 8. vettis

  Browar Escarabajo

  Inhalator
 9. vettis

  orientuje sie ktos gdzie PL mozna dostac cuda jak ze zdjecia

  W BA pojawił się kamień z gwintem do napowietrzania, choć cena trochę wysoka: https://browamator.pl/dyfuzor-z-gwintem-1-2-i-kroccem-na-waz-6-mm,3,4907,5169
 10. vettis

  Transport zacieru

  50mm śmiga, dobierz taką żeby podłączyć SMS 51mm
 11. vettis

  Browar Escarabajo

  Mam założony trójnik z zaworkiem, przez który upuszczam nadmiar powietrza, bez niego szła sama piana, co do określenia stopnia natleniania jest to ciężkie do określenia bez pomiarów, nie mam założonego manometru. Ale jest zauważalny lepszy stopień odfermentowania piwa i mam wrażenie, że wytwarza się mniej piany niż podczas wrzucania kamienia do wiadra. Napowietrzanie w przepływie jest dla mnie wygodniejsze, niż rozkładanie wszystkiego i dodatkowe mycie i dezynfekcja, teraz to robię jak czyszczę i dezynfekuje wymiennik podczas CIPa.
 12. vettis

  Podłączenie silnika do mieszadła

  Możesz podłączyć pod prostownik jest mocny. Bezpiecznik ma 7,5A, a wątpię żeby przy obciążeniu silnik pobierał tyle prądu, żeby przekroczyć 5A. Co do kabli ciężko stwierdzić. Najbezpieczniej podłączyć "-" przewód i potem kolejno próbować każdy. W tym przypadku "-" wydaje się być zielony, ale nie jestem pewny. Rozbierz niebieski dekiel.
 13. vettis

  Starter dla suchych drożdży

  Osobiście robię starter na 40l warki z suchych drożdży, Ale do startera wsypuję 1/3 paczki i potem zadaję starter+pozostałą część paczki drożdży. Przy 20l warkach dla piw typu Ale do 13°Blg myślę, że nie jest to konieczne.
 14. vettis

  Keg - mufa czy nypel

  Szukaj - Wycinak lub wykrojnik otworów. Ale za 20zł tego nie kupisz. Bez łożyska 70-100zł Zależne od rozmiaru. Łożyskowany to już ponad 100zł. Średnio do 3mm grubości zrobisz bez łożyska.
 15. vettis

  orientuje sie ktos gdzie PL mozna dostac cuda jak ze zdjecia

  Można zrobić też tak:
×