Jump to content

bart_lag

Members
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Rosomak
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  29
 • Miasto
  Skrzydlów k. Częstochowy
 1. Ja też się piszę, mogę być w poniedziałek lub wtorek, tylko kwestia o której godzinie?
 2. Już robiłem tak, że w tym samym dniu zlewałem, ale chodzi mi o to czy nic się nie stanie z drożdżami przez dobę w wiadrze. Mam zamiar robić mocne piwo (25 Blg), więc wolałbym całość gęstwy zadać.
 3. Witam, mam zamiar przenieść dziś piwo na cichą, a drożdże wykorzystać do następnej warki, którą zamierzam jutro uwarzyć. W związku z tym mam pytanie, czy gęstwę powinienem dziś przenieść do słoików i schować do lodówki, czy mogę zostawić ją w zamkniętym wiadrze i jutro zalać brzeczką?
 4. 100% Peated (pite 9.03.2016) Wygląd: barwa pomarańczowa, opalizujące, piana niska, drobnopęcherzykowa Aromat: torfowy, asfaltowy, alkoholowy Smak: pełne, zbalansowane, torfowe, jodyna, asfalt, gładkie, nagazowanie niskie Ogólne wrażenie: piwo zbalansowane, jednak spodziwałem się większej torfowości, dobrze się pije, nie czuć, że ma duże ekstrakt początkowy
 5. RIS Gambi KO.T 19Blg wygląd: czarne, nieprzejrzyste, niska, beżowa piana, drobnopęcherzykowa aromat: prażony, ciemne owoce, niezbyt intensywny, z czasem wychodzą płatki dębowe smak: pełne, nieco oleiste, palone, goryczkowe, karmelowe wrażenie ogólne: porządne piwo, trochę brakuje "pazura"
 6. Już po remoncie, zostawiłem 2 x Blackberry Wheat Ale, pobrałem German IPA, Belgian IPA (nieznany browar) i RIS Gambi KO.T
 7. 1. Jak byś przeczytał co napisałem to nie zadałbyś takiego pytania. Spójrz na to co napisał Malinowy Jęczmień. 2. Poziom dyskusji wysoki, bo nie odpowiedziałeś na moje pytanie. 3. Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, bo helem nie da się nagazować piwa, proste.
 8. nie aż taki bardzo W 0,5 l piwa będzie go około 0,00075 g (czyli około 4 ml). Gazowy hel jest 4,5 raza droższy od azotu. Ciekły hel jest 50 razy droższy od ciekłego azotu. Jest jakiś inny droższy popularny gaz?
 9. Były tam resztki chmielu, jak coś to mogę podać jeszcze jedną butelkę.
 10. Hel źle się rozpuszcza w wodzie (~0,0015 g na litr wody) no i jest bardzo drogi. Użyć można, ale to nie ma sensu
 11. Fakt z rumiankiem przesadziłem i następnym razem użyję go mniej albo wcale. Co do lawendy to sam nie wiem. Dziękuję za ocenę.
 12. Belgian Blond Ale - Browa Fuse (pociag) 12 Blg Wygląd: barwa ciemnego złota, zmętnione, piana niska, ładna Aromat: estry i fenole belgijskie, lekko słodki Smak: półsłodkie, lekkie estry owocowe i fenole, nasycenie w porządku Ogólne wrażenia: piwo lekkie, smaczne i przyjemne, polecam
 13. Porównanie piw 100% Peated Ale: wersja klasyczna vs leżakowana z płatkami dębowymi. Oba piwa mają 19 Plato, 8 % alk., 45 IBU i 10 EBC. Piwa porównuję w takim samym rodzaju szkła. Opis będę podawał najpierw dla wersji klasycznej, a potem dla leżakowanej. Wygląd: (klasyczna) barwa ciemnego złota, opalizujące, piana niska, drobnopęcherzykowa, oblepia szkło/(leżakowana) kolor taki sam, piana nieco gorsza Aromat: (klasyczna) asfalt, alkohol, który niestety bierze górę, delikatna nuta spalonych kabli/(leżakowana) alkohol zakrywa cały aromat, czuć nieco asfaltu i nut dębowych Smak: (klasyczna) półwytrawne, palący alkohol, delikatny asfalt i jodyna, nieco za wysokie nasycenie/(leżakowana) tak jak wcześniej, czuć taninowość, ale bardzo małą Ogólne wrażenia: piwa są niestety za świeże, jednak dobrze rokują na przyszłość, alkohol dominuje w tym piwie, jeżeli ktoś brał to piwo to niech go nie otwiera, tylko wrzuci je do lodówki na co najmniej pół roku
×
×
 • Create New...