Jump to content

Solid

Members
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Breweriant
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

1195 profile views

Solid's Achievements

 1. Solid

  Solid

 2. http://olx.pl/oferta/lodowka-turystyczna-CID628-IDbKQ0f.html#edc1af906d Nie znam się kompletnie na lodówkach turystycznych, nie wiem nawet czy oferta jest aktualna, bo nie jestem zainteresowany towarem, ale wiem, że wśród piwowarów lodówki turystyczne są częstym tematem rozmów, więc wrzucam link - może komuś z Was się przyda.
 3. Nie da rady. Próbowałem kilka razy przepłukać balon wodą z dużą ilością nadwęglanu i absolutnie nic nie zeszło. Soda kaustyczna sobie bardzo dobrze radzi z pleśnią. U mnie wyżarła wszystko z balona.
 4. Dzień dobry sąsiedzie! Dzień dobry. Już kiedyś na mapie piwowarów zauważyłem, że daleko to my do siebie nie mamy.
 5. Klikasz sobie w swój login w prawym górnym rogu, potem klikasz "profil" przez co przejdziesz do strony wyświetlającej Twój profil. W prawym górnym rogu masz przycisk "Edytuj profil".
 6. Mają całą masę chmieli. Większość sprowadzają z Browamatora, a mimo to i tak ceny mają konkurencyjne. Mam to szczęście, że mieszkam dwie ulice obok, więc często u nich bywam.
 7. Artykuł o maślanie etylu z wiki: Trochę mnie to przestraszyło, ale rozumiem, że w piwie są to tak niewielkie ilości, że nie ma powodu do obaw?
 8. @cml: Ja też. Niestety nie jest łatwo żyć ze "zboczeniem zawodowym". Od dawna myślę o logo mojego browaru i o etykietach. Kilka już poleciało do kosza, bo były tylko "dobre" wg moich znajomych.
 9. Grafik 2D, maluję grafy do gier na PC i mobile w poznańskim studiu niezależnym, więc robię wszystko - od grafik promocyjnych, przez malowanie i animowanie postaci i innych elementów, po malowanie ilustracji.
 10. Zakłada się, że między majem, a wrześniem się nie warzy, więc w obecnych warunkach pogodowych musiałbyś się postarać zbić temperaturę dość mocno. Pomijając fakt latających wszędzie muszek, pyłków i innego badziewia.
 11. Poprawka: 4-5. Tzn. mieszkam w Poznaniu od niedawna, ale pochodzę ze Środy.
 12. W ustawieniach gara jest w zacieraniu rubryczka z martwą przestrzenią kadzi, a dokładniej "Opróżn Kadzi Martwa Przestrz". Może mi ktoś wyjaśnić, o co chodzi? Nie wiem ile litrów tam wpisać.
 13. Mojego RISa robiłem tak, że podstawą był zestaw surowców z homebrewing.pl i w instrukcji warzenia napisali: "jeśli masz garnek 30l - daj mniej wody i ewentualnie uzupełnij po wsypaniu słodów)", więc jak widać zakładają, że się da. Ja akurat specjalnie kupiłem większy gar, więc nie wiem jak to w praktyce wygląda.
 14. Co do długości fermentacji RISa kierowałem się tym opisem: http://www.wiki.piwo.org/Russian_Imperial_Stout,_Jacek_Michna_%28szop007%29 A poza tym dorzuciłem do niego płatki dębowe, które ponoć potrzebują dużo czasu, żeby coś w piwie ciekawego dały. Skończmy już ten temat. Dario dowiodłeś swego, udowodniłeś światu, że jestem debilem, bo popełniłem błąd... Przyjąłem do wiadomości. Wystarczy raz napisać, nie trzeba OT przez 2 strony ciągnąć.
 15. To ja się piszę na wymianę. Zawsze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.