Jump to content

Kabat

Members
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Kabat

 • Birthday 05/24/1992

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Sabat
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  okolice Tarnowa

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

444 profile views

Kabat's Achievements

 1. Kabat

  Kabat

 2. ^^Dobrze! Challenger na goryczkę i Bramling Cross poszedł na aromat:) - Simer17 (Krzysiek) - Biervorkoster (Marcin) - Pinhead (Marcin) - Kabat (Michał) Ja studiuję w Krakowie, ale prawie co weekend jestem. Znajomości w żadnym sklepie nie mam, natomiast mogę podjechać w okolice Mościc/ Świtu.
 3. Witaj Karol, życzymy powodzenia i wytrwałości:)
 4. Teraz kolej na mnie! Jestem w trakcie spożywania IRA pochodzącego z browaru Lambeer kolegi Biervorkostera (chyba tak się odmienia:) Barwa: Bursztynowa, lekkie zmętnienie Piana: Po nalaniu obfita i drobnopęcherzykowata, powoli opadająca, pozostawia ładną koronkę. Możliwe, że nie dopłukałem porządnie szkła, mea culpa. Aromat: Zdecydowanie kojarzy mi się z belgią, żółte i suszone owoce (brzoskwinia, chyba figa),słodowy, pewnie się mylę, ale stawiał bym na drożdże S-33 [edit: po ogrzaniu wyszedł piękny zapach karmelu] Smak: Słodkie, owocowe, końcówka z lekką, niezalegającą goryczką Wysycenie: Idealne, nie za niskie, nie za wysokie Bardzo ciekawa propozycja na chłodne wieczory. Pite z przyjemnością, została jeszcze jedna butelka, która już jest w lodówce w gotowości.
 5. Cześć! Dla pewności zaleca się wykonanie 3 pomiarów (dzień po dniu) i sprawdzenie czy wartość blg piwka nie zmieni się. Jeśli będzie ono takie samo w każdym pomiarze można butelkować. Co do bulkania w rurce, nie koniecznie musi ono być oznaką fermentacji, może być spowodowane np. zmianą temperatury a co za tym idzie zmianą wartości rozpuszczalności gazów w cieczy i ich ucieczce.
 6. Polecam mocne ściśnięcie obu kraników plastikową opaską zaciskową. Mi pomogło.
 7. Cześć! Ja jestem z okolic Tarnowa, ale zawsze chętnie podrzucę coś swojego. Warzyć staram się regularnie, także możecie brać mnie pod uwagę.
 8. Duuuuuużo taniej. Sam fakt, że cydry w sklepie są obłożone akcyzą. Za butelczynę 0.33 musisz dać pewnie z 4-5 zł ( tak jest u mnie). W tym roku kupiłem około 100 kg jabłek spadów za 40 zł, wyszło mi z tego 40l soku- 80 butelek pół litrowych. Łatwo policzyć (pomijając ceny drożdży, piro, prądu), że jedna pólitrowa buteleczka to około 0,5 zł. A i smak lepszy.
 9. Cześć, brak bulkania nie jest oznaką braku fermentacji. Być może masz nieszczelną pokrywę fermentora i CO2 ucieka inną drogą. Piana jest= fermentacja zachodzi. Pokrywy radzę nie uchylać, bo piwko złapie zakażenie i cała robota na marne.
 10. Cześć Michał, tu Michał. Gratuluję bloga i życzę sukcesów:) Z ciekawością przesłuchałem Twój podcast i mam kilka uwag ( broń Boże złośliwych, chcę pomóć =): 1. Praktycznie brak informacji o procesie robienia piwa z brewkitów ( nie wiem skąd się tam jeszcze słód znalazł)- pasowało by chociaż przeczytać instrukcję, żeby słuchacze mieli już jakieś pojęcie o temacie. 2. Tylko nie " brzęczke" , to jest brzeczka =) 3. Butelkowanie piwa po sześciu dniach fermentacji, bez wykonania FFT i kilkudniowego zapobiegawczego pomaru blg jest całkiem ryzykowne, żeby nie napisać głupie,możesz mieć dzięki temu w piwnicy front wojenny i zamiast zdrowego żywienia zdrowe szpachlowanie lub bandażowanie. 4. Nie ma nic o procesie produkcji piwa ze słodów, czyli zacieraniu, tylko coś o gotowaniu słodu z chmielem (?) Po przesłuchaniu całego podcastu zdecydowanie polecam podszkolenie się w temacie, bo jako początkujący piwowar mam dużo zastrzeżeń, aż strach się bać jak za recenzowanie wezmą się koledzy z kilkudziesięcioma warkami na koncie. Narazie mało merytorycznych informacji, tylko zachęcanie, no i dużo błędów. W każdym razie trzymam kciuki, od czegoś trzeba zacząć. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.