Jump to content

fantasmag0ria

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Grz
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Katowice

Recent Profile Visitors

431 profile views
 1. tego się obawiałem Jeszcze nie wiem. W tym roku założyłem chmielnik. Czysto teoretycznie pytałem... czyli nie wystarczy np maszynka do mięsa albo inny sprzęt w tym stylu? parę wątków niżej: http://www.piwo.org/topic/14795-czy-juz-zbierac-chmiel-czy-moze-juz-za-pozno/?p=295498
 2. Próbował ktoś robić? W jaki sposób? Jak się sprawdza? Zastanawiam się nad alternatywnym sposobem przechowywania bo kiepsko z miejscem w lodówce/zamrażarce... Jeśli temat się pojawił to przepraszam ale nie udało mi się znaleźć
 3. Wypisałem się z zamówienia. Wziąłem cascade od kolegi Luk (http://www.piwo.org/topic/20742-gie%C5%82da-sadzonki-cascade/)
 4. Poszło na priv. 1szt. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 5. skąd to info? @Roland dopisałem się do zamówienia. This product is expected to be in stock again on Monday, 16. May 2016 Info na stronie. Przetlumacz sobie w google translator. Dla ułatwienia dodałem z wersji angielskiej strony. Aaa, info jest dla odmiany cascade. faktycznie, nie zauważyłem ze można kliknąć w nazwę chmielu żeby zobaczyć szczegóły.
 6. mialem w planach pomierzyć jak ją skończę... ale na "oko" powiedziałbym ze gdzieś 50%.
 7. na pewno? Wydaje mi sie ze tam leci juz 12V DC szeregowo podpięte do peltiera nie sieciowe zasilanie zasilacza. Co nie zmienia faktu ze masz racje ze w tym miejscu biegunowość nie ma znaczenia.
 8. jedno ogniwo 90W chyba, tak jak pisałem wcześniej leżało w pudle gratami elektronicznymi. Prawdę mówiąc jakbym teraz miał coś zmienić to właśnie dać mocniejsze ogniwo. O składaniu ogniw jedno na drugim poczytaj bo to nie jest takie proste. Stosuje się takie triki ale wtedy trzeba odpowiednio dobrać ogniwa do siebie i zapewnić wydajniejsze chłodzenie cieplej strony. Do fermentacji, spoko bez problemu trzyma 14°C ale już używanie skrzynki jako zapasowej lodówki (np na dwie skrzynki piwa) już nie do końca działa bo max można zejść do 10-12°C. sterownik na 12V taki: http://archiwum.allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-termostat-12v-dc-1100w-ad49-i4701890127.html cały czas się zabieram żeby doizolować skrzynkę ale jakoś nie ma czasu...
 9. Chciałem zminimalizować powierzchnie która może rdzewieć. Szczególnie po zimnej stronie gdzie może się woda skraplać.
 10. Tak, z obu stron. Gdziekolwiek był styk z radiatorem/peltierem. Gwoli ścisłości. To była stara obudowa z routera/switcha nie PC
 11. to 1/4, 1/5 mocy mojego peltiera ja mam luzem stary zasilacz z kompa 350W. Wszystko na śrubach. Dla zestawu z cieplej strony i tego dużego z zimnej użyłem oryginalnych mocowań do płyty głównej. Dla tego od zimnej wkręciłem w blachę 4 śruby o które zahacza zapięcie. Peltier jest na wcisk. Trzyma go górny radiator. Te małe radiatorki po prostu przewierciłem i przykręciłem małymi śrubkami. Taki hint: jak dasz za mały radiator z zimnej strony i temperatura na nim będzie poniżej zera to zacznie Ci się zapychać szronem/lodem. Lepiej trzymać ją powyżej 0 a najlepiej powyżej punktu rosy żeby nie skraplała Ci się na nim woda... stąd u mnie aż 5 radiatorów i metalowa skrzynka w której wszystkie siedzą. Bez izolacji przy temperaturze ok 20°C główny radiator ma 8-10°C. Zdjecie z pierwszych prób: Mam wentylator od środka komory. 12cm z obudowy z kompa. Zasysa powietrze z boków skrzynki. Powietrze z 2 stron opływa radiatory i centralnym tunelem jest wdmuchiwane do komory.
 12. pomyślałem za wczasu, wystarczy zamienić dwa kabelki + zmienić tryb w sterowniku. również w planach tylko muszę do izolować bo mam 3cm styropian i to chyba trochę za mało. na "cieplej" stronie peltiera nie ma co oszczędzać... poza tym taki akurat miałem Od "zimniej" strony jest zamontowanych 5 radiatorów. + stalowa obudowa. Wymiary zewnętrzne to: 495x495x630. Wchodzi jeden fermentor i jest miejsce na 4 PETy i rurkę z góry.
 13. wentylatory są po obu stronach. Na górze http://archiwum.alle...4710823015.html na dole 12cm (jak do obudowy PC) Chwilowo pomiar temperatury jest w komorze. I raczej zostanę przy tej opcji. 20l brzeczki ma dużą bezwładność więc wahania temperatury 1,5°C (histereza ustawiona na 1°C) w komorze (sterowanie peltiera dwupołożeniowe) nie przenoszą się na brzeczkę. Mówiąc w skrócie ustawiając temperaturę na 13 stopni temperatura w komorze waha się między 12,8 a 14 a temperatura brzeczki jest stała 13,4. (w tym jednym przypadku na którym to sprawdzam)
 14. może byłaby ale to jest zdecydowanie łatwiejsze w transporcie / chowaniu. Jak nie jest potrzebna można wrzucić na szafę albo do piwnicy. I zdecydowanie cichsza niż kompresorowa lodówka. Poza tym, jak wspominałem części do jej budowy w większości miałem czego nie można powiedzieć o klasycznej lodówce.
×
×
 • Create New...