Jump to content

Matinos92

Members
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

2 Followers

Recent Profile Visitors

298 profile views
  1. Kwas mlekowy tak jak wspomniałem wyżej posiadam. Pytanie tylko, czy mogę dodać go już do gotowego w zasadzie piwa w trakcie fermentacji. Słyszałem opinie, że za dużo kwasu mlekowego (takiego kupnego w płynie) daje nieciekawe aromaty.
  2. Cześć, Mam pewien dylemat. Mianowicie, uwarzyłem niedawno Gose używając do zakwaszenia zacieru jedynie słodu zakwaszającego oraz kwasu mlekowego. Aktualnie piwo jest w trakcie cichej fermentacji (1 dzień). Nie dodawałem Lacto, ponieważ ich zwyczajnie nie miałem i nie mogłem nigdzie dostać. Dałem dosyć sporo zakwaszającego (ponad 20%). Spróbowałem po burzliwej i jest tylko lekko kwaskowe (no i oczywiście lekko słone). Wpadłem więc na pewien pomysł - zakwaszenie piwa innym piwem - kwaśnym (np. Kwas Alfa z Pinty). Przypomniało mi się, że AleBrowar już to praktykował, z tym, że tam chodziło o drożdże. Mi chodzi jedynie o bakterie. Nie mam doświadczenia w warzeniu kwachów... stąd moje pytanie do bardziej obeznanych w temacie: Czy to może się udać?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.