Jump to content

le_szek

Members
 • Posts

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by le_szek

 1. kilka słów o piwach, które wziąłem ostatnio: Ameryka Panie - przegazowanie, obfita piana, jasno złote, lekko zmętnione. W aromacie, owocowy, estrowy, wyczuwalna nafta i mosaic. W smaku pełne, mocna podbudowa słodowa, cytrusowe. Goryczka wysoka, krótka, grejfrutowa. Bardzo fajne piwo. Milk stout Browar Gimbax- w aromacie, estry, winne, bardzo silny aldehyd octowy, piwo słodkie,trochę puste w smaku. Najbardziej przeszkadza silny aldehyd. Klon u Fleku Borwa La Nostra Birra- barwa ciemnobrązowa, opalizujące z czerwonymi refleksami, piana brązowa. W aromacie chlebowe, słodowe w aromacie, lekkie owocowe estry, lekka siarka, lekki aldehyd octowy, czekoladowe, alkohol w aromacie. Bardzo wysokie wysycenie. W smaku, mocno słodow, zbalansowane i bardzo pijalne. Dziękuję za mozliwość degustacji.
 2. Trochę z dużo dochmieliłem i lacto nie bardzo poszalały. Ekstrakt to 8blg. Dzięki za ocenę.
 3. zabrałem dzisiaj z depozytu: la birra nostra: saison i u fleku klon, ameryka panie z browaru jerzdna oraz milk stout browar gimbax. Zostawilem lihtenchainera, gose, saison na fermentum i saison na drożdżach z fantome.
 4. dostałem grzałki, dzięki sprawek za perfekcyjne ogarnięcie całej akcji.
 5. Przybliżony koszt jest trudny do oszacowania,dużo materiału miałem u siebie,kupowałem głównie kegi,grzałki itp. Jak ktoś potrzebuje wyceny mogę zrobić. Gdybyś miał chwilę był bym wdzięczny.
 6. wygląda to super profesjonalnie, graty! możesz podać przybliżony koszt?
 7. Hej Mam lodówkę z zamontowanym stc1000, czujkę temp. planuję zaizolowaną przyczepiać do fermentora. Jak najlepiej poustawiać histerezę i pozostałe wartości, żeby wszystko grało?
 8. o której godzinie kajaki? bo my będziemy dopiero w sobotę rano.
 9. przpominam ,że forum piwo.org nie jest oficjalnym kanałem kontaktowym stowarzyszenia.
 10. Panowie, napiszcie parę słów o tej imprezie. Chętnie bym się wybrał w tym roku.
 11. Jak się spisuje ten sprzęt, warzyłeś już na nim?
 12. Panowie, podzielcie się recepturami na lichtenhainera.
 13. być może w którymś z multitapów była by możliwość żeby nasze piwa trzymać w chłodni...
 14. proponuję jeszcze dodać informację, jaka jest objętość przy cenach piwa. Porównywarka cen też byłą by fajna. P.S. Będzie aplikacja na telefon?
 15. #9 klon Pliny the elder Zasyp: 3.6 pale ale weyerman 3.4 pilzenski strzegom 0.2 karmelowy jasny strzegom 0.45 caramunich weyerman 250g glukozy Zacieranie w 66* Chmielenie: 90' 62g chinook 90' 60g warrior 45' 30g simcoe 30' 30g chinook 0' 70g centennial 0' 20g simcoe Otrzymalem po gotowaniu 16l brzeczki 17 brix. Drożdże wyeast west coast ipa.
 16. bardzo fajny pomysł, tylko trochę mało czytelne są nazwy piw przy niektórych grafikach.
 17. Mam problem- klarowałem piwo żelatyną, ale pewnei ze względu na temp.- 18st żelatyna zbiła się w grudy i nie osiadła na dnie. Przecedziałem całe piwo przez sitko z lignina- wiekszość żelatyny udało się zatrzymać. Po rozlewie okazało się, że cały czas trochę żelatyny pływa w piwie zanutelkowanym. Czy jest szansa, że w niższej temperaturze te resztki opadną na dno?
 18. poprosze o głosy https://www.wishpond.com/lp/572498/entries/31837577/reference
 19. Postanowiłem zapisywać swoje Warki, bo potem ciężko się doszukać, co jak i w jakich ilościach. Jeżeli kogoś to zainteresuje to zapraszam. Warzę w domu w garnku na taborecie gazowym made in china. Pierwsze warki zapisze pro forma, żeby nie uciekły, receptury kolejnych postaram się wpisywać na bierząco. dotychczasowe warki: #1 Pale ale z zestawu Browamatora #2 Stout z zestawu Browamatora #3 AIPA recep prosty ale własny: 5kg pilzneński, 0,5kg monachijski, 0,5 kg carahell, chmiele 60min 50g cascade, 15min 30g amarillo, 5min 15g amarillo. drożdże US05 na zimno 25g cascade i 25g amarillo. http://www.piwo.org/topic/10513-piwny-depozyt-warszawa-piwomaniak/?p=341234 #4 Lambic 8.03.2015 3kg pilznenski, 2,5kg płatki jęczmienne, 0,5kg pszenicy niesłodowanej, 100g starego chmielu magnum. Drożdże US05, potem mieszlanka wyesta do lambiców #5 Nut Borwn Ale z recept scooby http://www.piwo.org/topic/10513-piwny-depozyt-warszawa-piwomaniak/page-22?do=findComment&comment=342794 #6 wittbier- zakażenie wylany do kanału #7 AAA recept z ksiązki Jamila Zainasheffa #8 RIS recept z ksiązki Jamila Zainasheffa dostosowany do naszych warunków
 20. zakupy wieczorne- jak najbardziej tak, ja pracuję od 10-18, więc w "normalnych" godzinach nie mam szans Was odwiedzić.
 21. le_szek

  grainfather

  mógłbyś rozwinąć? można do tego podłączyć jakiś programator, żeby zacierać wielotemperaturowo bez potrzeby ręcznej zmiany temperatury na tym komputerku?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.