Skocz do zawartości

amorph

Members
 • Zawartość

  700
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

7 obserwujących

O amorph

 • Urodziny 23.04.1985

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  60
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Łukasz
 • Strona www
  http://www.piwo.org/topic/15036-browar-domowy-kombajn-piwny/page__hl__kombajn

Ostatnie wizyty

975 wyświetleń profilu
 1. Nie mam takich piw bo moim celem było pozostawienie większej ilości pożywienia mieszanym kulturom. Porównując z Twoimi spostrzeżeniami wychodzi na to, że w piwie niegotowanym zostaje dużo różnych substancji, które w standardowym piwie wytracają się podczas warzenia. Z tymi substancjami dobrze radzą sobie bretty/blendy ale być może klarowanie np żelatyną połączone z porządnym cold crashem pozytywnie wpłynęłoby na niegotowane piwo.
 2. Dodam coś od siebie bo mam pewne doświadczenie w piwach niegotowanych. Komercyjnie warzyłem w ten sposób berlinery. Po filtracji brzeczkę podgrzewałem do 97-98 stopni, następnie chłodziłem do 50 stopni i dawałem ześrutowany słód celem zakwaszenia w kotle. Wszystko w warunkach poduszki z CO2 i temp 40-50 stopni przez 2-3 doby. W tym czasie pH potrafiło osiągnąć 3,2 a nawet 2,8. Po zakwaszeniu transfer do fermentora i zadanie US-05. W domowym piwowarstwie bawię się z blendami kultur i mam w tej chwili 10 balonów z piwami. 7 czy 8 było RAW ALE'ami zupełnie bez chmielu (fermentacja wstępna drożdżami S-04, US-05 czy S-33) a po tygodniu trafiały do balonów gdzie dawałem blendy, bretty, dregi... Obecnie te które próbowałem (najstarsze 12 najmłodsze 9 miesięcy) nie odbiegają wyglądem, aromatem i smakiem od piw gotowanych i gotowanych ze starym chmielem.
 3. amorph

  amorph

 4. Interesują mnie brązowe od 1L w górę. Macie może namiary na takie butelki w przystępnej cenie?
 5. amorph

  maceracja i dodanie na cichą

  Ekstrachowanie zestu z cytrusów w wódce daje bardzo fajne efekty. Zalewasz, najlepiej w małym słoiczku tylko tyle żeby było zanurzone i trząchasz od czasu do czasu. 2-3 dni przed dodaniem zwykle.
 6. amorph

  Zbiorniki hydroforowe

  Wątpię żeby się dało doprowadzić to do stanu używalności. Jeśli był podłączony do na bank jest cały skorodowany w środku.
 7. amorph

  Porter chili

  Chmieliłem swojego risa po amerykańsku zarówno na goryczkę jaki i aromat oraz na zimno. Na goryczkę warto bo ma ona fajniejszy charakter niż np po Magnumie. Aromat i na zimno wg mnie szkoda zachodu. Nic nie zostaje.
 8. amorph

  moje pierwsze piwko :)

  Cały post zajeżdża mi niezłym trollingiem. Serio amatorzy tyskiego które kosztuje poniżej 2pln będą bawić się w piwowarstwo domowe?
 9. amorph

  West Coast IPA prośba o weryfikację

  Jak zostanie Ci około 1 plato do przefermentowania dodaj cukru żeby drożdże zeszły niżej.
 10. amorph

  Ipa

  Po co te zabawy w przerwy? Nie prościej infuzyjnie? Poza tym pepek84 dobrze prawi z przesunięciem chmieli. Ja daję na 60 a później nie wcześniej niż 20 min przed końcem.
 11. amorph

  Pojemnik do cichej fermentacji

  Używałem takiego. Jedyny minus to mycie po fermentacji. Trzeba zalać ciepłym roztworem NaOH a nie każdy go używa.
 12. amorph

  Grapefruit

  Korzystałem z zestu z grejpfguta. Bardzo fajne efekty daje w piwach na amerykańskich chmielach. Polecam spróbować Gold Digga - West Coast IPA z zestem z grejpfruta z browaru Piwne Podziemie.
 13. amorph

  Chocolate Sweet Stout pytania początkującego

  Carafa Special III to słód bezłuskowy raczej używany gdy chcesz wnieść czarną barwę a nie paloność. Zamieniłbym na jęczmień palony.
×