Jump to content

nowak233

Members
  • Content Count

    6
  • Joined

  • Last visited

  1. Cześć, chciałbym uwarzyć lekkie piwo. Głównymi założeniami są: bardzo mała zawartość alkoholou (2-3.5%), w smaku i aromacie lekko owocowe i chmielowe z nutami kwiatowymi. Nie wiem pod jaki styl to podciągnąć bo to chyba ani Mild ani Standard/Ordinary Bitter. Zakładam że miałoby mieć 8-10blg i zacierane bardziej na słodko. Da się coś takiego uwarzyć by miało jakieś ciało, nie było zbyt wodniste?
  2. Jakby komuś zalegały chętnie odkupię. Mogę zorganizować również odbiór przez firmę kurierską. Proszę o kontakt na PW.
  3. Podłącze się do tematu. Chciałbym uważyć ok 25l piwa w stylu APA. W smaku miała by być średnia goryczka (35-40 IBU) i silne aromaty chmieli amerykańskich (owoce tropikalne, cytrusy). zasyp: 5kg - pale ale 0,3kg - carabelge 0,2kg - pszeniczny zacieranie: 65' - 50min 72' - 10 min brzeczka nastawna 13blg, drożdże Safale US-05 chmiele: citra cascade amarillo Proszę o weryfikację receptury i dobranie chmielenia ( z uwzględniem chmielenia na zimno).
  4. Witajcie! Chcę uwarzyć BPA wg receptury Dori jednak nie mogę nigdzie dostać WLP550. Mogę za to mieć Wyeast 3942 Belgian Wheat lub Wyeast 1581 Belgian Stout które można wykorzystać do BPA. Które z nich będą lepsze do tego celu? Ktoś robił na nich BPA?
×
×
  • Create New...