Jump to content

metalsrem

Members
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About metalsrem

 • Birthday 03/22/1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Skotar
 • Rok założenia
  2013
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Jakub

Recent Profile Visitors

740 profile views
 1. metalsrem

  metalsrem

 2. Kwaśność to przez rodzaj kawy użytej. Specjalnie szedłem do dobrych baristów by polecili mi kawę z małą kwasnością, ale coś im nie wyszło,choć nie jest tak źle jak myślałem ze będzie. Najlepsze jest to że na konkursie w Żywcu,stwierdzili że w piwie wcale kawy nie czuć.
 3. Spróbuje i dam znać co wyszło. Nic do stracenia nie mam.
 4. Sposób ciekawy, Choć z palonymi słodami i kakao trudno sobie kwas wyobrazić Ale poeksperymentować zawsze można.
 5. Właśnie nie mam do kogo podjechać, a zresztą wieczorem wyjeżdżam na weekend, więc raczej kanał. Chyba ze poeksperymentuje i w poniedziałek ugotuje. Do stracenie będą tylko drożdże i trochę chmielu, a przynajmniej czegoś się dowiem.
 6. Problem w tym, że własnie się dowiedziałem że awaria na 100% dziś nie będzie usunięta, a prawdopodobnie nawet przez cały weekend.
 7. Mam problem. Na początku gotowania brzeczki (miała ok 95 stopni), wyłączyli mi gaz, okazało się że jest to jakaś poważniejsza awaria i szybko tego nie naprawią. Teraz pytanie czy piwo już lać do kanału, czy może trochę poczekać do gotowania? Jeśli tak to ile czasu brzeczka może czekać by była szansa że piwo się uda?
 8. Komornicki Browar Domowy - Kociołek Komorniksa Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, cienka warstwa utrzymywała się do końca. Zapach: Tutaj dominuje zapach przypraw korzennych, w tle zapachy ciemnych słodów. Smak: Na pierwszym planie kawa, głównie paloność, potem mieszanka przypraw i świetnie zbilansowana ostrość papryczek. Podsumowanie: Piwo dobre, choć może ciut za dużo smaku palonego, przydało by się trochę słodyczy. Na plus na pewno dobre zbilansowanie dużej ilości dodatków. Libertarian Homebrewery - Guy Fawkes Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, na początku ładna, redukująca się
 9. W niedziele zostawiłem swoje dwa Coffee Stouty, zabrałem natomiast Kociołek Komorniksa z Komornickiego Browaru Domowego, oraz Guy Fawkes z Libertarian Homebrewery
 10. Ja już w soboty przynosiłem piwa do piwnej stopy i nie było żadnego problemu.
 11. Cieszę się ze smakowało. Piwo to było takie eksperymentalne, tzn. akurat mam te surowce to wrzucę i zobaczymy co wyjdzie. Świeże było trochę mniej pijalne ponieważ goryczka była jeszcze większa, bardziej zalegająca, choć aromat był intensywniejszy. Następna warka jak będzie warzona to własnie z karmelowymi słodami, już jako bardziej planowane piwo.
 12. Szalas85 do swojego milk stouta dał wanilie na cichą i z tego co mi pisał pianę ma ładną. Więc reguły nie ma.
 13. Teraz dopiero widzę, że twój Chocolate Milk Stout jest niemal dokładnie tym co chcę osiągnąć Ułożyłem taką recepturę: Pale Ale Strzegom - 3,7 kg (57,5%) Płatki Owsiane - 0,8 kg (12,5%) Czekoladowy 1200 - 0,7 kg (11%) Karmelowy Aromatic BestMalz - 0,5 kg (7,7%) Pszeniczny Strzegom - 0,42 kg (6,5%) Słód Black BestMalz - 0,3 kg (4,7%) Dodatki: Kakao 11,5% tłuszczu - 0,2 kg Laktoza - 0,5 kg Chmiele - do ustalenia S-04 - około 250ml gęstwy Co o tym sądzisz/sądzicie? Szalas85, do gotowania polecasz dodatkową ilość kakao i ew. laskę wanili? I ew. kiedy je dodać? Laktozę rozumiem, że
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.