Skocz do zawartości

metalsrem

Members
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O metalsrem

 • Urodziny 22.03.1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Skotar
 • Rok założenia
  2013
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Jakub
 1. metalsrem

  metalsrem

 2. metalsrem

  Piwny Depozyt - Poznań "Dom Piwa" (ul. Mokra 2)

  Kwaśność to przez rodzaj kawy użytej. Specjalnie szedłem do dobrych baristów by polecili mi kawę z małą kwasnością, ale coś im nie wyszło,choć nie jest tak źle jak myślałem ze będzie. Najlepsze jest to że na konkursie w Żywcu,stwierdzili że w piwie wcale kawy nie czuć.
 3. metalsrem

  Przerwane gotowanie brzeczki

  Spróbuje i dam znać co wyszło. Nic do stracenia nie mam.
 4. metalsrem

  Przerwane gotowanie brzeczki

  Sposób ciekawy, Choć z palonymi słodami i kakao trudno sobie kwas wyobrazić Ale poeksperymentować zawsze można.
 5. metalsrem

  Przerwane gotowanie brzeczki

  Właśnie nie mam do kogo podjechać, a zresztą wieczorem wyjeżdżam na weekend, więc raczej kanał. Chyba ze poeksperymentuje i w poniedziałek ugotuje. Do stracenie będą tylko drożdże i trochę chmielu, a przynajmniej czegoś się dowiem.
 6. metalsrem

  Przerwane gotowanie brzeczki

  Problem w tym, że własnie się dowiedziałem że awaria na 100% dziś nie będzie usunięta, a prawdopodobnie nawet przez cały weekend.
 7. Mam problem. Na początku gotowania brzeczki (miała ok 95 stopni), wyłączyli mi gaz, okazało się że jest to jakaś poważniejsza awaria i szybko tego nie naprawią. Teraz pytanie czy piwo już lać do kanału, czy może trochę poczekać do gotowania? Jeśli tak to ile czasu brzeczka może czekać by była szansa że piwo się uda?
 8. metalsrem

  Piwny Depozyt - Poznań "Dom Piwa" (ul. Mokra 2)

  Komornicki Browar Domowy - Kociołek Komorniksa Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, cienka warstwa utrzymywała się do końca. Zapach: Tutaj dominuje zapach przypraw korzennych, w tle zapachy ciemnych słodów. Smak: Na pierwszym planie kawa, głównie paloność, potem mieszanka przypraw i świetnie zbilansowana ostrość papryczek. Podsumowanie: Piwo dobre, choć może ciut za dużo smaku palonego, przydało by się trochę słodyczy. Na plus na pewno dobre zbilansowanie dużej ilości dodatków. Libertarian Homebrewery - Guy Fawkes Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, na początku ładna, redukująca się pod koniec w bardzo cienki kożuszek. Zapach: Głównie palone słody, a w tle pojawia się leciutka wędzonka. Smak: Tutaj paloność gra pierwsze skrzypce, przykrywając wszystko co się da. Podsumowanie: Palone słody chyba zrobiły tu za duża robotę ;-) piwo wypite bez problemu, lecz brakowało jakiejś kontry smakowej, a już na pewno brakło wędzonki.
 9. metalsrem

  Piwny Depozyt - Poznań "Dom Piwa" (ul. Mokra 2)

  W niedziele zostawiłem swoje dwa Coffee Stouty, zabrałem natomiast Kociołek Komorniksa z Komornickiego Browaru Domowego, oraz Guy Fawkes z Libertarian Homebrewery
 10. metalsrem

  Piwny Depozyt - Poznań "Piwna Stopa" (Szewska 7)

  Ja już w soboty przynosiłem piwa do piwnej stopy i nie było żadnego problemu.
 11. metalsrem

  Piwny Depozyt - Poznań "Piwna Stopa" (Szewska 7)

  Cieszę się ze smakowało. Piwo to było takie eksperymentalne, tzn. akurat mam te surowce to wrzucę i zobaczymy co wyjdzie. Świeże było trochę mniej pijalne ponieważ goryczka była jeszcze większa, bardziej zalegająca, choć aromat był intensywniejszy. Następna warka jak będzie warzona to własnie z karmelowymi słodami, już jako bardziej planowane piwo.
 12. Do mnie przyszedł mail z potwierdzeniem.
 13. metalsrem

  Prośba o pomoc w stworzeniu receptury Choclate Milk Stouta

  Szalas85 do swojego milk stouta dał wanilie na cichą i z tego co mi pisał pianę ma ładną. Więc reguły nie ma.
 14. metalsrem

  Prośba o pomoc w stworzeniu receptury Choclate Milk Stouta

  Teraz dopiero widzę, że twój Chocolate Milk Stout jest niemal dokładnie tym co chcę osiągnąć Ułożyłem taką recepturę: Pale Ale Strzegom - 3,7 kg (57,5%) Płatki Owsiane - 0,8 kg (12,5%) Czekoladowy 1200 - 0,7 kg (11%) Karmelowy Aromatic BestMalz - 0,5 kg (7,7%) Pszeniczny Strzegom - 0,42 kg (6,5%) Słód Black BestMalz - 0,3 kg (4,7%) Dodatki: Kakao 11,5% tłuszczu - 0,2 kg Laktoza - 0,5 kg Chmiele - do ustalenia S-04 - około 250ml gęstwy Co o tym sądzisz/sądzicie? Szalas85, do gotowania polecasz dodatkową ilość kakao i ew. laskę wanili? I ew. kiedy je dodać? Laktozę rozumiem, że 15 min. przed końcem gotowania? Jeśli dasz kakao do zacierania nie dawaj już do gotowania bo może Ci potem tłuszcz zabić piane. Wanilie polecam dać na cichą przynajmniej dwie laski.
 15. metalsrem

  Piwny Depozyt - Poznań "Piwna Stopa" (Szewska 7)

  Ciekawe jak się sprawdzą dwa depozyty w Poznaniu, szczególnie że w jednym ruch nie był jakiś intensywny.
×