Jump to content

mikusek23

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

276 profile views

mikusek23's Achievements

 1. robię to pierwszy raz więc mam teraz obawy, zawsze dodawałem cukier albo glukozę bezpośrednio do butelki, mam nadzieje że nie będzie żadnych ekscesów.
 2. Witam, wczoraj rozlewałem do butelek warkę 16l aipa, rozpuściłem 80g cukru w 300ml wody i dodałem do piwa przed kapslowaniem, dobrze zamieszałem. Później trochę poczytałem zalecenia co do rozpuszczania cukru i wynika że wymieszałem w za małej ilości wody, czy mam teraz spore szanse na granaty?
 3. tak, w tej samej temperaturze. Ile powinienem dodać glukozy do refermentacji na butelkę?
 4. 20-19 stopni, w sumie odkąd przelałem na cicha spadło tylko 0,5blg
 5. Witam, mam problem z decyzja czy butelkować piwo, jest to polish ipa iunga od dłuższego czasu trzyma się 5 blg a blg początkowe to 17. Jest to moja pierwsza warka z zacieraniem. Blg nie spadnie niżej bo zacierałem na słodko? zasyp: 5kg pale ale 300g carapils 300g carahell 200g melanoidynowy zacieranie: 62stopnie 40min 72 stopnie 40min a później mash out chmielenie: 25g iunga 60min 25g iunga 20min 50g iunga 10min na cicha 100g burzliwa fermentacja 8dni i 15dni cicha
 6. potrzymać 2tyg w temp. takiej jak fermentowało a później przenieść do chłodniejszego? w sumie to nie wiem czego miałem się spodziewać
 7. Witam, ostatnio zrobiłem moją pierwsza warke z brewkita coppers draught. Piwo fermentowało tydzien i odstawiłem również tydzień na cicha, końcowe blg jakie uzyskałem przed rozlaniem do butelek to 2blg, obawiam się że dodałem za mało glukozy. Do każdej butelki dodałem miarkę na 0,5l od browamatora z zestawu startowego. Martwię się czy będzie wystarczająco nagazowane. butelkowałem 26.05 dziś dla testu otworzyłem pierwsza butelkę usłyszałem małe psyyy.. a piwko ma praktycznie zero gazu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.