Jump to content

darek4x4

Members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

darek4x4's Achievements

 1. Witam , mam problem zrobiłem milk stout na burzliwej piwko stało 10 dni a na cichej około 25 dni zabutelkowałem 6 dni temu dzisiaj otworzyłem butelke i piwo nie ruszylo do refermentacji . Czy to zbyt szybko by powstały gazy ? ( zero syknięcia przy otwieraniu ) Myślę nad dodaniem drożdży w taki sposub : Saszetke drożdży piwowarskich rozpuścić w wodzie , otwierać każdą butelkę i dodawać po kropli . Czy lepiej jeszcze poczekać tydzień ?
 2. Witam , mam problem zrobiłem milk stout na burzliwej piwko stało 10 dni a na cichej około 25 dni zabutelkowałem 6 dni temu dzisiaj otworzyłem butelke i piwo nie ruszylo do refermentacji . Czy to zbyt szybko by powstały gazy ? ( zero syknięcia przy otwieraniu ) Myślę nad dodaniem drożdży w taki sposub : Saszetke drożdży piwowarskich rozpuścić w wodzie , otwierać każdą butelkę i dodawać po kropli . Czy lepiej jeszcze poczekać tydzień ?
 3. Szczerze mówiąc jakoś o nim zapomniałem , normalnie po 4 tygodniach jest pierwszy test .
 4. Witam , dzisiaj otworzyłem pierwszą butelką tego piwka i niestety . Nie wyszło zbyt dobre , cały czas mętne zbyt kwaśne i przechmielone . Jest pijalne ale z wadami . Sprawdziłem ze szwagrem 4 i wszystkie to samo . Poleży jeszcze do wakacji może się troszkę poprawi . Jak myślicie dlaczego jest mętne ?
 5. A jakie powinno wyjść ( co napisać na butelkach ) bo raczej porter to to nie jest
 6. I dzisiaj uwarzyłem tą warkę . Poszło tak : 18,5l wody temperatura 68°C wsypane słody - Pale Ale 4kg , Monachijski 1kg , karmelowy 0,25kg przez 45 minut utrzymywana temperatura 64-66°C potem podniesiona do 72°C i wsypany słód Karmelowy ciemny 0,1kg po 20 minutach wygrzanie w 76°C. Chmielenie : 60' - Magnum 10g + Cascade 10g + Centennial 10g + Citra 8g 15' - Hallertau 20g + Cascade 20g + Citra 10g 0' - Cascade 5g + Citra 5g + Centennial 5g + Sibilla 5g Szybkie wystudzenie do 23 °C dodanie uwodnionych drożdży Fermentis Safale S-04 . W sumie wyszło 24,5 litrów 14°Blg Co sądzicie ? Co z tego wyjdzie ?
 7. a ile było by ok ? i którego ? w sumie w role wchodzi jedynie Magnum
 8. Myślałem jeszcze nad zacieraniem i niwiem czy nie lepiej by było zrobić w ten sposób zasyp do wody 50* (19litrów) 60' - 62* 20' - 72* Wysładzanie do 14* Blg Jak myślicie niebyło by lepiej ? ile powinno wyjść litrów ? Jakieś sugestie co do chmielenia ?
 9. Kupiłem więcej chmielu zostanie na przyszłość . dodam jeszcze że chciał bym by piwo bylo niezbyt wytrawne lekko słodowe około 13,5 -14 stopni Blg , goryczka lekka ale wyczówalna z owocową nutą .
 10. Witam , mam za sobą 8 warek z brewkitów ( każda warka była inna i z nowymi pomysłami ) Teraz przyszla pora na pierwszą ze słodu , mam zamiar zrobić 22 litrową warke oto moje zakupione składniki : Słody : - Pale Ale Weyerman 4kg - Monachijski Litovel 1kg - Karmelowy 30 strzegom 0,25kg - Karmelowy ciemny Litovel 0,1kg Chmiel : - Cascade 50g - Citra 50g - Centennial 50g - Magnum 50g - Hallertau Tradition 50g Drożdże - Fermentis Safale S-04 Zacieranie 60 minut w 66-68 stomniach . Chmielenie : 30' - Cascade 10g + Magnum 5g 15' - Citra 15g + Centennial15g 5' - Citra 10g + Cascade 10g + Hallertau Tradition 10g szybkie chłodzenie ( chłodnica zanurzeniowa ) na zimno - Citra 10g + Centennial 10g + Cascade 10g + Hallertau Tradition 5g. co sądzicie o takim przepisie ?
 11. Może głupie pytanie ale czy po takim chmieleniu będzie faktycznie odczuwalna różnica w smaku i aromacie ? czemu nie używać siatki ?
 12. Mam jeszcze pytanie czy jest sens na te cztery dni chmielić na zimno ? mam 50g granulatu citra . Jeśli tak to ile dać ? można chmielić w siatce do gotowania ?
 13. Dodam że program to refermv21 i nie mogę tam znaleść English Pale Ale znalazłem tylko American Pale Ale nada się ?
 14. Witam , zabrałem się za pierwsze warzenie piwa padło z przypadku na Real Ale z Coopersa . Do brewkitu dodałem 1,7 kg płynnego jasnego słodu bruntal i uwodnione drożdże z zestawu całość przefermentowana przez 8 zlana do drugirgo pojemnika i stoji już 5 dni z 2 do 4 dni butelkuje ale niewiem ile cukru dodać do refermentacji , ściągnołem program do obliczenia ale niewiem jaki wybrać styl piwa i jaki poziom nasycenia ? Osobiście wole piwa średnio nagazowane bez przesady w żadną stronę ,myślałem o nasyceniu coś w granicach 2,5 - 2,9 ale niewiem czy dobrze kombinuje . Dodam że szukałem informacji odnośnie tego brewkitu ale nie znalazłem żadnych konkretów więc przpraszam jeśli było coś na ten temat .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.