Jump to content

unknown000

Members
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

About unknown000

 • Birthday 03/08/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Basement HomeBrewery
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  40+
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Kamil

Recent Profile Visitors

573 profile views
 1. Pomiędzy elementami w tri clampie musi byc jakas uszczelka ? Przyszły elementy ale po spieciu wszystko lata i nie mam mowy o szczelności.
 2. Śrutę kakaową dodawałem w trakcie warzenia, nie było problemów z pianą. 200g na 45L - jakaś nuta czekolady była ale nie wiem czy to przypadkiem słody nie dały takiego efektu niż to całe kakao. Czy tylko mi czekolada i masło orzechowe wydają się być czymś ekstremalnym jeśli chodzi o dodatek do piwa ?
 3. unknown000

  unknown000

 4. Powodzenia. Słody czy brewkit ?
 5. Nie wiem co masz na myśli mówiąc trudne zabrudzenia.... Ja kupiłem kawałek metalowej rurki z wężem oraz dysze do przetykania rur od myfriendów, całość wyszła ok 50 zł. Do płukania butelek fajne tylko trzeba uważać bo jak kupisz sobie dysze która ma również wsteczny kierunek to możesz fajnego bałaganu sobie narobić. Nie jest jakoś dużo szybciej jak z drucianą szczotką i wodą. Balony i damy z dużym płaskim dnem faktycznie idą szybciej, ale same butelki - przerost treści...
 6. A tam ekstrakty, dawaj od razu słody.... Witam oraz powodzenia....
 7. Elementy zamówione koszt od myfriendów to ok 300zł + koszt wysyłki. Ostatnio jak zadymiłem to okna parowały... koszty przebudowy instalacji wentylacyjnej były trochę większe, dlatego spróbuje tego. Teraz jeszcze zostało dorobienie pokrywki do kega.
 8. Mam wrażenie że zbyt konkretnie zadałeś pytanie. Jaki masz przypadek ? Masa drożdżowa po fermentacji może iść w kanał albo na gęstwę Jakich środków czystości chcesz się pozbyć ? Jakimi chmielinami ? Na cichej ? Opisz trochę swój przypadek żeby lepiej odpowiedzieć na twoje pytanie.
 9. Nie ma co próbować, pora zacząć robić
 10. Nawet nie mam pomysłu z kąt mogła by się wziąć konsystencja kiślu.
 11. Powodzenia. Jesteś nastawiony na konstruktywną krytykę ? Niektóre zdjęcia na FB wyglądają, .... hmmm - źle
 12. A ja ci polecę płytowy wymiennik ciepła. Jeśli chodzi o cenę to jest taka sama. Jeśli dobrze ją umyjesz to nie ma problemu ze sterylnością. Nie wiem ile by chłodzenie trwało u ciebie ale u mnie 50 L do 18 - 20 stopni schładzam w jakieś 5 - 7 minut.
 13. @daniol88Według specyfikacji producenta S04 pracuje w temperaturach 12-25, a idealne warunki to 15-20. Temat jest na forum dość bardzo opisany tutaj: Link @Kondzioss Panie, sam się prosisz o kłopoty. Kup cukromierz bo to raczej podstawowy przedmiot jaki musisz mieć. Nie rób też ślepo jak w instrukcji bo to idealny sposób na granaty
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.