Skocz do zawartości

mariucha

Members
 • Zawartość

  140
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O mariucha

 • Urodziny 05.12.1978

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Mikrobrowar "CELA"
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  26
 • Miasto
  Białystok

Kontakt

 • Imię
  Mariusz

Ostatnie wizyty

160 wyświetleń profilu
 1. mariucha

  Kwaskowe piwo pszeniczne

  W jednym tylko temacie dwie wtopy. Dziedzic nie wiem jak Ty to robisz, że starasz się być lepszy od osób które warzą piwo od czasu kiedy ty zapewne na stojąco pod szafę wchodziłeś. Nie tylko w tym temacie podważasz zdania ekspertów, ja osobiście nic do Ciebie nie mam bo potrafię filtrować wiadomości wartościowe od siana, ale w piaskownicy piwowarskiej goszczą osoby, które twojej wrodzonej skłonności nie znają i warto by im zaoszczędzić problemów - nie sądzisz?
 2. mariucha

  Odzyskanie gęstwy z totalnej partaniny :D

  A nie wpadłeś na to żeby zamieszać wszystko gwałtownie po gotowaniu celem zrobienia stożka ze śmieci na środku gara (patrz "whirpool"), po czym wężykiem zaopatrzonym w pończochę na końcu zdekantować to do fermentora pobierając brzeczkę przy ściance gara ? Metoda stara jak świat i rewelacyjnie się sprawdza a w fermentorze po fermentacji masz jedynie cieniutki dywan z drożdży z odrobiną syfu. Taką gęstwę przepłukujesz 2-3 razy i masz to co chciałeś.
 3. mariucha

  Owsiany Milk Stout - ilość drożdży?

  Dobrze mówi polać mu, co do temperatury, to gdybyśmy mieli robić piwa, tak żeby drożdżom było dobrze, to trzeba by fermentować w 28 C.
 4. mariucha

  Odfermentowanie Belgian Saison

  Weź spławik i sprawdź to BLG spławikiem, wówczas odczytasz prawidłową wartość.
 5. mariucha

  Bardzo krótka trwałość piwa

  Ja również otwieram teraz butelki z piwem z początków mojego browarnictwa (niedługo minie rok) i jakoś nie zauważyłem aby się specjalnie zestarzały. zestarzały.
 6. mariucha

  Milk Stout - S-04 czy US-05

  Dziwnym trafem mam się z butelkami dokładnie tak jak przedmówca, te co są w ciągłym użyciu nie zalecą pleśnią, bo po pierwsze szybko są ponownie zapełniane po drugie każdy piwowar w końcu nauczy się płukać butelki po spożytym piwie co by samemu sobie dodatkowej roboty nie nastręczać. Powiem więcej płukania butelek po wypiciu piwa nauczyłem wszystkich moich "dostawców" butelek.
 7. mariucha

  Prawidłowy zapach gęstwy

  Ja bym drożdży o takim zapachu bał się wrzucać do kolejnej warki.
 8. mariucha

  pierwsze piwo - lager

  "Masz" napowietrzyć po chmieleniu i wystudzeniu tuż przed dodaniem drożdży
 9. mariucha

  Mangrove Jack's BELGIAN ALE M27

  BPA możesz śmiało fermentować w tej temperaturze, nie czekaj.
 10. mariucha

  Centrum Piwowarstwa. Toć to szok.

  Kolejne zamówienie, głównie słodów w CP złożone w środę 15.04.2015 jakoś zaraz po północy dziś 16.04.2015 kilka minut po godz. 8.00 kurier dzwoni do bramki. Kolejny raz się nie zawiodłem i polecam wszystkim ten sklep.
 11. mariucha

  Piwo z ekstraktów i płatki ryżowe?

  Jak napisał przedmówca efektem będzie zawartość skrobi w piwie, nic dobrego z tego nie wyniknie, dobrze wyczytałeś.
 12. mariucha

  Kiedy zapodać chmiel?

  W tym rzecz, że brewkitów się nie gotuje z reguły zatem jak ma nachmielić podczas warzenia? Majtor wrzuć te chmiele na 3-7 dni przed końcem fermentacji niezależnie czy będziesz robił cichą czy nie.
 13. mariucha

  Niskie odfermentowanie

  Za mało danych sam schemat jak przedmówca napisał jest dziwny brak danych co do składu soku, jak był słodzony słodzikami to z tym dziwnym schematem zacierania mogłeś osiągnąć max.
 14. mariucha

  Dzień dobry

  Cześć, jeden problem to nie problem
 15. Tak jak przedmówca napisał wszystko zostało już powiedziane i napisane. Co do zamknięcia szczelnego fermentora to powiem Ci tylko tyle, że podczas fermentacji wytwarza się gaz CO2, dlaczego nie należy go na siłę trzymać w plastikowym fermentorze z pokrywką nie przykręconą śrubami sobie sam dopowiedz, co do "uciekania" piwa, to podczas fermentacji na wierzchu fermentora tworzy się spora warstwa piany, która o ile nie zmieści się w objętości fermentora wyjdzie z niego przez rurkę fermentacyjną albo przy pokrywie. Co do piro, jak będziesz go stosował w wentylowanym (przewiewnym) pomieszczeniu i nie będziesz się zaciągał oparami z pojemnika nic Ci się nie stanie. A teraz do dzieła lektura całego działu piaskownica piwowarska otworzy Ci oczy.
×