Jump to content

zbylon

Members
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

About zbylon

 • Birthday 12/03/1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Zbych
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No i takie odpowiedzi mnie zadowalają. Uwarzę zatem IPA Na to też mam ochotę a poprzednio wyszło mi dobre na tych drożdżach. Dzięki wielkie.
 2. Witam Mam na niedzielę zaplanowane warzenie. Mam gęstwę zebraną po fermentacji "czegoś w stylu Ale" Użyłem do tamtego piwa droźdźy Danstar Windsor. Kobita mi marudzi, żebym uwarzył pszeniczniaka, lecz nie mam droźdźy odpowiednich. Zastanawiam się czy ma sens użycie tej gęstwy, czy nie popsuje to smaku. W razie Niemca, mam jeszcze słody Pale Ale i Pilzneńskie, ale na pszeniczniaka sam mam ochotę, więc mam dylemat. Jak myślicie ??
 3. Ja używałem reduktora, ale ostatnio również zapomniałem. Już więcej go chyba nie będę używał, chyba że będę miał znacznie większy fermentor. Gęstwę na następne piwko zbieram po przelaniu na cichą, a po cichej na dnie niewiele tego zostaje, więc reduktor jest zbyteczny.
 4. No to ja tym razem zużyłem też ponad 30 litrów, bo wydawało mi się, że coś mało piwa będzie. Kurde wyszła mi brzeczka 25L 12Blg Z 4.5kg słodów to chyba niezła wydajność ??
 5. Okej dzięki wszystkim. Fermentacja już ruszyła. Zobaczymy jak będzie jutro rano
 6. Czyli tak: 1. Dzielę paczuszkę na dwie. 2. Dodaje pierwszą część do piwa po uwodnieniu. 3. Do drugiej części wlewam trochę brzeczki i zostawiam na półce. 4. Jutro dodaję cukier, czekam aż "urośnie" i wlewam do brzeczki. Czegoś nie pomyliłem ??
 7. Obydwa. Anteks gdybyś mógł rozwinąć temat to byłbym wdzięczny. Czy połowa saszetki starczy mi, aby ruszyły dwie fermentacje ??
 8. Przyznam, że nie skumałem Może trochę dokłądniej?
 9. Witam Sytuacja wygląda tak, że dzisiaj warzę, a jutro kumpel namawia mnie na zrobienie drugiej warki - nie planowałem tego, ale w sumie czemu nie Niestety mam tylko jedną saszetkę drożdży Danstar Windsor. Pytanie brzmi, czy da radę w jakiś magiczny sposób je na jutro jakoś rozmnożyć ?? Ewentualnie czy jest tu ktoś z Trójmiasta, kto chętnie odsprzedałby mi jedną saszetkę, wszystko jedno jakich drożdży do górniaków - będę improwizował Mam jeszcze na składzie drożdże Brewferm Lager, ale nie mam warunków w tej chwili na lagera. Mógłbym się zamienić, o czym zresztą pisałem w innym poście.
 10. To ja napiszę małą herezję. Najlepszy pszeniczniak jaki dotychczas mi wyszedł fermentował w garze od razu po schłodzeniu. Podczas gotowania użyłem szyszek w siateczkach. Po wyjęciu szyszek odstawiłem gar na noc do komórki, bo nie chciało mi się z nim biegać na piętro do wanny. Rano przed wyjściem do pracu poprostu dodałem drożdże i przykryłem gar przykrywką. Piwo było mętne, ale w smaku wyśmienite. Co do przerwy ferulikowej, to dotychczas robiłem maksymalnie 20 minutową, ale jak następnym razem będę robił pszeniczniaka, to wydłużę do godziny może nawet. Przy jednej z moich pierwszych warek
 11. Dotychczas dwukrotnie odzyskiwałem drożdże suche. Mam na myśli akcję taką, że z jednej saszetki zrobiłem dwie warki. Nie było żadnych problemów podczas fermentacji. Piwko wyszło smaczne jak zwykle
 12. Cena słodu pilzneńskiego to 2,8zł/kg. Kupowałem już worki 20-30kg. Dostępny jest jeszcze słód karmelowy. Jakość tego słodu jest znakomita. Przypuszczam, że może to potwierdzić paru użytkowników tego forum. Z tego co pamiętam to przy większych ilościach możliwe upusty. Jak tylko będę wiedział cos więcej o słodzie pszenicznym to dam znać. Jutro będę warzył piwo wyłącznie na słodzie z Malteurop. Nie wiem jeszcze tylko czy dodam karmelowego czy zasypię 100% pilzneńskiego. Dotychczas wychodziły mi świetne piwa na tych słodach. Może jakieś sugestie ??
 13. Ja zacieram w 20L od razu, potem podczas wysładzania dolewam na różnych etapach 7L Gęstość mam różną. Od dobrej do takiej sobie.
 14. No właśnie o to pytam. Jakie warki, ile wody, wszystko
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.