Jump to content

flesz

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

 1. tymczasem po 11 dniach refermantacji w 22* wciąż mało gazu. duzo mu jeszcze brakuje do dobrego nagazowania, a przeciez ilosc cukru wskazywalay na przegazowanie. mozliwe ze po ciechej za moalo drozdzy przezylo??
 2. dalem 180g glukozy a nie cukru, gdzies czytalem ze glukozy sie daje 15% wiecej... wiec moze przegazowane nie bedzie
 3. na godzine. jedno stało w 1,5 litrowym PET dobę w lodóce i to samo.
 4. aa, powoli sie wyjaśnia czyli jeszcze z tydzien w ciepełku?
 5. wróciło do 22* nie pojmuje tylko, dlaczego to zabutelkowane po burzliwej nagazowało się w krótszym czasie.....
 6. Witam. Przyszla pora na próbne otwarcie jednej butelki. Niestety, piwo prawie bez gazu. Stało równy tydzień w temperaturze 22-24 st, od dzis przeniosłem w chłodniejsze miejsce ale jedną butelke otwarłem, sykło, poleciał "dymek" ale piwo przy nalewaniu do kufla wygląda jak herbata. W smaku też płaskie. do refermentacji użyłem 180 gr glukozy na 20 litrów piwa, w syropie (syrop na dno fermentora i zlewanie wężykiem. Co moze być przyczyną?? Za krótka refermentacja? za mało glukozy? źle rozmieszany syrop? przypomnę, że piwo z brewkitu Pale Ale, po fermentacji burzliwej i cichej. co ciekawe, podczas przelewania na cichą odlałem 3 butelki, łyzeczka cukru do każdej, 4 dni w cieple 22-23* potem 4 dni w lodówce i piwo było dobrze nagazowane. co się stało że to po cichej mimo ze refermentowało dłuzej w podobnej temp, jest bez gazu??
 7. jeszcze mam szybkie pytanie - dezynfekcja butelek. płukałem wszystkie wodą, potem roztworem Oxy One zgodnie z proporcją na etykietce - butelki mają jakis chemiczny zapach. czy to nie przejdzie do piwa? czekać az w 100% wyschną czy można lać do "lekko wilgotnych" ??
 8. Nie chodzi o wracanie piwa na próbki tylko o pozostałości w kraniku staje się wtedy lepki i dużo bardziej "chwytny". Przy rozlewie możesz potem zainfekować całą warkę przez zabrudzony kranik Potem będziesz się dziwił dlaczego piwo wyglądało OK a w butelkach się zepsuło... Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość Fakt nie ma to wpływu jeżeli piwo jest całkowicie odfermentowane, spotkałem się z programami w których podajesz początkowe Blg i końcowe więc może jakiś to związek może mieć choć prawdopodobnie minimalny zasugerowałem się tym co kolega napisał: trzeba być dobrej myśli oby nic nie złapał przy pierwszym piwie no nic, w takim razie spuszczał będe przez rurkę. faltycznie nie przewidziałem ze pozostałe w kraniku piwo moze być przyczyna późniejszej infekcji.
 9. Cierpliwości!! nie zaglądaj tak często bo infekcje złapiesz nie zagladam tyslko spuszczam kranikiem To chyba jeszcze gorzej... bo od góry wiadra, nad piwem, tworzy się zwykle warstwa CO2, która jednocześnie zabezpiecza piwo przed dostępem powietrza, a kranik musiałbyś dokładnie dezynfekować przy każdym spuszczaniu, a to wcale nie jest takie proste i oczywiste. piwo spuszczone kranikiem do pomiaru oczywiscie nie wraca juz do fermentora a przy spuszczeniu 30ml wiele tego CO2 nie ubędzie.
 10. Cierpliwości!! nie zaglądaj tak często bo infekcje złapiesz nie zagladam tyslko spuszczam kranikiem
 11. tak, mierzyłem. od kilku dni wynosi około 1,0 - 1,5 Blg - brzeczka miała 11-12 Blg w zasadzie już po 3 dniach burzliwej zeszło do 2,5, przy kolejnym pomiarze 1,5, teraz okolo 1 - 1,5
 12. alez ja sie absolutnie nie obrazam. sam sie smieje jak mogłem walnć taką gafę, dobrze wiem co to rehydratacja bo czyniłem to choćby przy robieniu wina lat temu parę. tak jak Tobie daleko do "hejtu" tak mnie daleko do fochów kontynuuję wątek tutaj bo czas na rozlewanie
 13. Przyszedł czas na rozlanie pierwszej warki do butelek. Warka jest z brewkitu (Pale Ale) Fermentowało 5-6 dni w temp. 21-22*, potem kolejne 5 dni w 17* dziś zrobiło się cieplej, więc temp podniosła się do 19-20* wystawiłem własnie na noc na balkon, temp spodziewana w nocy 11-13* jutro w dzien podczas mojego pobytu w pracy żona pomoże utrzymać temp w okolicy 16-17* czy wyniesienie na balkon i obniżenie temperatury przed rozlewem do 13 a potem 17 st jest prawidłowe? czy takie wahania temperatury nie zaszkodzą? Wieczorem chcę rozlewać.... i tu pytanie kolejne, co polecacie zastosować do refermentacji? (mam do wyboru cukier i glukozę), w jaki sposób i w jakich proporcjach. Piwa będzie około 21 litrów. 2 litry poszły na próbę do butelek zaraz po burzliwiej, stały 5 dni w temp 21-23 st. dziś poszły do lodówki - ok 4gr cukru na butelkę - póki co nie wybuchły, zawartość w butelkach się już ładnie wyklarowała, choć początkowo była mętna.
 14. dokładnie. jest nudny i mało ambitny. myslałem żeby już pierwszą warkę zacierać, ale stwierdziłem że jednak na czyms frycowe trzeba zapłacić ciekawe co z tego Pale Ale wyjdzie. PS aż tak kiepskie te drożdze z zestawów?
 15. przelewanie możesz sobie darować. Zostaw dłużej w tym samym fermentorze. drodze na dnie nie zaszkodzą? nie przejdą w samk piwa?
×
×
 • Create New...