Skocz do zawartości

Kosio

Members
 • Liczba zawartości

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O Kosio

 • Urodziny 27.01.1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Never Grow Old
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Ostatnie wizyty

179 wyświetleń profilu
 • Jacu

 • pmzs

 1. Kosio

  Kosio

 2. Typiakowe Polski Ale (nie z depo) Jacu Barwa: Bursztyn, klarowne. Sporo drożdży na dnie. Piana: Biała, nieoblepiająca bardzo szybko się redukuje praktycznie do zera. Aromat: Na początku czułem bardzo wyraźnie landrynkę truskawkową bądź malinową. Gdzieś ten aromat jednak bardzo szybko uleciał. Ciekawe doznanie. Po ogrzaniu delikatny tytoń. Czuć też było wyraźnie coś co ja nazywam kanalizacją, nie jestem pewien czy to jest markeptan ale pojawia się to chyba kiedy drożdże nie są odfiltrowane. Z czasem też uleciało Smak : Średnia goryczka, nieprzesadzona. Delikatnie zalegająca. Czuć drożdże - nie ma dramatu ale mam chyba uczulenie na ten smak. Ogólne wrażenia: Piwo jest ok ale bez szału. Te drożdże to mógłbyś bardziej odfiltrowywać. Szkoda że nie ma też jakiegoś wyrazistego aromatu (poza tymi landrynkmi które magicznie się ulotniły)
 3. Brown Ale (Jaras) Barwa: Jak nazwa wskazuje - brąz Piana: Powiedzmy że koloru piasku nad morzem...(żółto-biała?) bardzo szybko się redukuje do cieńkiej warstwy. W sumie to chyba zgodnie ze stylem nawet. Aromat: Czuć karmel/słody palone ale delikatnie. Wkładałem nos do kufla z 20 razy i ostatecznie znalazłem tam śliwkę suszoną. Ciasteczek i rodzynek się nie dowąchałem Smak : Wysokie wysycenie. Początkowo jest fajnie gładkie i słodowe. Po chwili czuć goryczkę, fajna jednak dla mnie za długa i pod koniec zaczyna męczyć. Zgaduję że ta męcząca gorycz pochodzi od ciemych słodów. Ogólne wrażenia: pozytywne. Piwo nie powala mnie ale ja po prostu wolę jasne piwa. Bardziej karmelowe niż chmielowe. To miałbyć Southern English Brown Ale? Mi się właśnie kończy takie fermentować i oczekuję podobnego efektu. Jeśli chodzi o styl to chyba mogłoby być trochę delikatniejsze. Mocno nagazowane.
 4. Podbrałem Whisky Extra Stout (mat), Lavender Rye Milk Stout (czarna łapa) i Brown Ale (jaras). Zostawiłem 2x Typiakowe, Polski Ale, Browar Na Strychu od Jacu x Xmas Ale (qub) 1x Robust Porter z Żytem (Camilos) 1x Cream Ale (korzeń) 1x Munich Lager (korzeń) 1x Black Weizen (mat) 1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek) 2x Hefeweizen (kyniekk) 1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk) 1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar) 1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar) 1x Ordinary Bitter (Xen) 1x APA (Kosa. Browar Never grow old) ​1x Brown Ale (jaras) 2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras) 2x Whisky Brown ale (jaras) 1x "Wild" IPA (jaras) - uwaga, duży osad na ściankach który przy normalnym wysyceniu powoduje niewielki gushing 3x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman) 1x CDA (BeerGrill) - pyszna, ostatnia butelka jaka istnieje! (Kosio: mam jeszcze skitrane 2 butelki na chacie) 1x Witbier (Doyours Tupid) 2x Polskie Ale (Undeath) 1x Świąteczne 2014 (Undeath) 2x PIPA (Budzyn) 2x Słodka pszenica (kyniekk) 2x Red IPA (BG) - butelkowana 31-12-2014 1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 ) 1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 ) 2x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat) 1x Lavender Rye Milk Stout 14,1 blg (mat) 1x Whisky Extra Stout 2.0 18 blg (mat) 2x Polski Ale (Typiakowe) browar Na Strychu (jacu)
 5. Red IPA od BG Piana: drobnopęcheżykowa, delikatnie oblepiająca szkło, zostaje do końca Kolor: no i nie wyszło: brąz, mocna herbata, słaba kawa. Aromat: Z butelki poszły cytrusy. Ze szkła już bardzo delikatne cytrusy i zioła Smak: Mocna słodowość i mocna goryczka, trochę zalegająca, taka mydlana. Niski/średnie wysycenie Wrażenia ogólne: Za intensywna goryczka w moim odczuciu...ale skoro to miała być IPA to chyba wszystko się zgadza. Bardzo fajna Brown IPA.
 6. @Kyniekk EKG nie było. Magnum + 4 amerykańce w ilości 5-10g każdy. Mocno stare te chmiele Citra była dodana na cichą w ilości 100g + Amarillo 50g więc gratuluję nosa Na cichą chmiele już było świeże.
 7. Imbirasek czerwony #129 (rubezahl) Barwa: ogólnie klarowny brąz z delikatnym zmętnieniem Piana: lekkie przegazowanie i piwo wychodzi z butelki. Piana solidna, grubopęcheżykowa długo się utrzymuje. (no nie uspokoi się ta piana - ciągle wyłazi ) Aromat: słody karmelowe + delikatny imbir. Po ogrzaniu czuć już głównie imbir. Jest fajnie. Smak/goryczka : Głownie co czuje to przegazowanie. Póżniej jest karmelowo-imbirowo ... albo na odwrót. Osobiście obniżyłbym minimalnie goryczkę (btw: to od chmielu czy imbiru?) Ogólne wrażenia: Przegazowanie trochę obniża moją ocenę. Reszta jest bardzo ok - chętnie wypiłbym jeszcze jedną butelkę choć niekoniecznie zaraz jedno po drugim. Imbir nie jest nachalny, ale czuć go bardzo wyraźnie zarówno w smaku jak i aromacie. Jak dla mnie idealnie trafiona ilość użytego imbiru. Generalnie piwo bazuje na jakimś brown ale? Jak dodawałeś imbir?
 8. Hej Do tej pory nie dostałem metryczki. Wszystkie zostały już wysłane?
 9. Jacu Pszeniczne #7 (nie z depo) Barwa: Złocista, piękny kolor. Bardzo mało zmętnione Piana: Bardzo soczysta niestety zbyt szybko opada Aromat: Ładny goździk. Banan jest ale słabszy. Nie wiem czy nie przebija się rozpuszczalnik. Smak : Jest fajny balans między goździkiem a bananem. Trochę przykryte wszystko chmielem (bo to chmiel, prawda?). Takie już chyba zboczenie piwowarów domowych Wysokie wysycenie. Ogólne wrażenia: Najlepsze Twoje piwo jakie piłem do tej pory. Jest ok. Totalnie brak tego aromatu od drożdży, który dominował w poprzednich warkach. Well done!
 10. Pszeniczne Undeath Piłem na imprezie jako pierwsze ale z tego co pamiętam to: Wygląd: słaba piana, nie lałem z góry ale mimo wszystko coś powinna się pojawić. Może szkło było nie wypłukane po detergentach... Aromat: goździkowy Smak: Bardziej bananowy niż goździkowy, mi się podobało. ( albo na odwrót Aromat ze Smakiem :] ) Goryczka: stosunkowo mocna jak na styl ale dzięki temu piwo miało trochę charakteru Odczucie w ustach: brakowało mi gazu, praktycznie zero go było. Poza tym bardzo fajne i pijalne.
 11. Hej Pobrałem: 1x Pszeniczne Undeath (Zachęciła zachęta z etykietki) i 1x Imbirasek czerwony #129 (rubezahl) Zostawiam 2 x APA (Kosa. Browar Never grow old) 2x Xmas Ale (qub) 1x #2 Ale Iunga (Camilos) 1x Cream Ale (korzeń) 1x Munich Lager (korzeń) 1x Pumpkin Ale (Undeath) 1x Black Weizen (mat) 1x Dry stout (Kosa) ("K" na kabzlu) 1x Piwo miodowo - jałowcowe (Browar Koziołek) 1x Weizenbock (Browar Koziołek) 1x 100% peated Bruntal (Browar Koziołek) 1x Sticklebract IPA (Browar Hutniczy) 2x Hefeweizen (kyniekk) 1x Bursztynowe Pale Ale (kyniekk) 1x Wild Nelson IPA (Mat) 1x Stout #126 (rubezahl) 1x Imbirasek czerwony #129 (rubezahl) 1x Pumkin Ale ( Angry Goose) 1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar) 1x Marynka ESB TV2 (Szuwar) 1x Marynka ESB WLP Burton (Szuwar) 1x Jasne Ale (Browar Boungiorno, na kapslu #22 ) 1x Wheat Ale (Browar Boungiorno, na kapslu #25) 1x Whisky Stout (Browar Boungiorno, na kapslu #26) 1x Barleywine (bulkasze) 1x Belgian Blond Ale (Xen) 1x Habanero Stout (Xen) 1x Ordinary Bitter (Xen) 2x CDA (Cascadian Dark Altbier) - (BeerGrill - BG CDA na kapslu + eta) 2 x APA (Kosa. Browar Never grow old)
 12. 12BLG. Zgadam się że brakuje słodowości. Miałem jakoś zajawkę na zacieranie "na wytrawno". Po tym piwie mi przeszło
 13. Dobra to moja ocena CDA BeerGrill (nie z depo). Zupełnie nie sugerowałem się opisem Szuwara ale widzę że oboje wyczuwamy ten alkohol tylko że ja jakby bardziej. Nie wiem czy nie mylę żywicy z ziołami . No i piłem 30minut po wyciągnięciu z lodówki. Odczucia zmieniały mi się wraz z upływem czasu ale cytrusów nie było. Barwa: Czerń wpadająca lekko w brąz Piana: oklejająca, z początku bardzo solidna, ale trochę za szybko się redukuje Aromat: Dominuje czekolada i alkohol. Może zioła/żywica się jakimś echem odbijają Smak : Średnia goryczka. Czekoladowo-żywiczne. Zalega w ustach gorych chmielu bądź słodów palonych. Ogólne wrażenia: Odnośnie stylu brakuje mi cytrusów - piwo zdominowane przez słody palone. Słabo z gazem i ten aromat alkoholu. Ale jest ok.
 14. Korzen16 warka#30 APA Proletariackie Barwa: Mętne bardzo. Brudny pomarańcz. Sporo statków pływa. Piana: Na 4 palce, z tą ilością gazu nic dziwnego.... Grube pęcheżyki, niezły lacing. Aromat: Lekkie cytrusy, może mango... Dość ubogo. Piwko ma ponad pół roku więc większość aromatów już się pewnie poutleniało. Smak : Goryczka delikatna/średnia trochę zalegająca. Lekka słodowość. I oczywiście czuję "coś" co mnie się nie podoba, ale nie potrafię tego nazwać i sprawia że zaczyna mi się niepodobać co raz bardziej. Ogólne wrażenia: Połowa piwa wylądowała na portkach (nowiutkie dżinsy!) i podłodze, więc w takich okolicznościach ciężko się o pozytywne nastawienie. Piwko się przegazowało. Pokusiłem się o pomiar gęstości: 1.5BLG. Wygląda że w butelce zjechało z 2.5 o jeden stopień. Czas też zrobił swoje. Mimo wszystko miło się było napić - tylko następnym razem proszę bez dowcipów z fontanną przy otwieraniu. Na dniach podrzucę moją wersję APA - będziesz mógł się odegrać
 15. Zabrałem 4 piwka (dla mnie i dla BG) 1. Blukasze wysłodziny po Barley wine 2. Led Lager (Jaras) 3. Whisky stout (Bruntk) 4. Proletariackie American Pale Ale (warka 30) Browar na szlaku (Nie usunąłem z listy bo...nie ma na liście?) @Undeath Przy najbliższej okazji uzupełnię piwo o etykietkę. Wczoraj była b.szybka akcja i zdążyłem tylko wydziergać literkę "K" na kapzlu. Skrzynka 1: 2x Xmas Ale (qub) 1x Vienna lager (VL, jaras) 1x Schwarzbier (SB, jaras) 1x Koźlak Wędzony (Undeath) 1x American Wheat (szamaneq) 1x ESB (Bzdzionek) 1x Pszeniczne wędzone (kościesza) 1x #1 Ale Iunga, Tradition (Camilos) 1x #2 Ale Iunga (Camilos) 1x Imperial Stout 21 BLG, leżakowany ponad rok w piwnicy (blukasze) 1x Karmelowe IPA 15,5 BLG (blukasze) 1x Cydr, przefermentowany sok własnoręcznie wyciskany z jabłek, bez żadnych dodatków (blukasze) 1x Wysłodziny po barley wine 11 BLG, Ale z płatkami owsianymi (blukasze) Skrzynka 2: 1x Robust Porter (Undeath) 2x IRA (Undeath) 2x Vienna lager (jaras) 1x Bock (jaras) (lekkie przegazowanie - nie pić prosto z mebli z Ikei, raczej z lodówki ) 2x Czech pils (jaras) 2x German pils (jaras) 2x Schwarzbier (jaras) 1x Hefeweizen (jaras) 2x American lager (jaras) 1x Whisky Extra Stout / Whisky Smoked Porter (jaras) 3x Whisky Oaked Brown Ale (mat) 3x Black Weizen (mat) 2x Dry stout (BeerGrill) 1x Dry stout (Kosa) ("K" na kabzlu)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...