Jump to content

gscan1

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 1. Posiadam drożdże Safale US-05. Dzięki za wskazanie gdzie szukać
 2. Witam was Jako że nie umiem korzystać z programu typu brewtarget chciałbym poprosić kogoś obeznanego o ułożenie lub podrzucenie mi receptury piwa którą już robił. Mianowicie chodzi mi o american pale ale. Jeśli chodzi o smak chciałbym aby było to piwo o umiarkowanej goryczce i bogatym aromacie cytrusów, żywicy. Chciałbym aby piwa wyszło około 30 litrów. Dostępne słody : Pale ale 8kg, pszeniczny 1,5kg, pilznienski 2kg, caararoma, carapils, carared każde z nich 0,3kg.Jak czegoś brakuje dokupię. Chmiele muszę dokupić. Dziękuję za pomoc
 3. Witam wszystkich. Pytanie odnośnie zacerania dekokcyjnego. W przepisie jest podane : "wsypane słody i od razu 1/3 dekokcji" Pytanie brzmi : ta 1/3 zacieru która ma iść do dekokcji to ma być sama woda z zacierania, czy słód i woda?
 4. 3 litry wody na kg słodu niezależnie od rodzaju piwa?
 5. Witam. Zastanawia mnie dlaczego w przepisach zazwyczaj nie jest podane ile należy użyć wody do zacierania, a potem wysładzania. Czy istnieje jakiś wzór na stosowanie wody o którym nie wiem?
 6. Zrozumiałem, dzięki za zainteresowanie
 7. A te 2/3 zacieru przez 35minut zajmowania się dekoktem mają sobie stać i stygnąć, a kiedy skończę z dekoktem to wlewam go do 2/3? dekokt ma trochę przestygnąć, czy mogę go wlać do 2/3 kiedy ma on temp 100 stopni?
 8. Witam. Prosiłbym aby mi ktoś wytłumaczył na chłopski rozum jak przeprowadzić zacieranie według tego przepisu. 24l wody zacierania - 55°C - 10min - 63°C - 20min - Odebrana 1/3 zacieru - 72°C - 20 min. dekokt - 100°C - 15 min dekokt - 72°C - 25 min - 76°C - 5 min Początek rozumiem- mam słody utrzymać przez 10min w 55stopniach, potem podnieść temp do 63 i przez 20 min. Niewiem o co chodzi z tym odebraniem zacieru i o co chodzi z tym dekoktem. Dlatego proszę o pomoc.
 9. Witam. Czy lagerowanie to jest to samo co cicha fermentacja?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.