Jump to content

adamski_68

Members
 • Posts

  73
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Najstarsza osada

Recent Profile Visitors

1610 profile views

adamski_68's Achievements

 1. Zewnętrzna 8mm, wewnętrzna 6,5mm. Sonda DS18B20 z metalową gilzą wchodzi bez problemu.
 2. https://www.nalewaki-do-piwa.pl/warzenie-piwa/ Żajebista strona, nalewka jodowa i czajniki bezprzewodowe wymiatają.[emoji1787][emoji23]
 3. Czasami tak się zdarzy jeśli w międzyczasie zmodyfikuję któryś krok zacierania. Wygląda jakby przedłużane było gotowanie o czas mojej zabawy w modyfikowanie, jest to zazwyczaj minuta lub dwie. Nie wiem czym to jest spowodowane, zauważyłem to cztery może pięć razy i nie szukałem wyjaśnienia licząc na ukazanie się wersji 4.
 4. Coś źle przeczytałem Wasze wypowiedzi, bez zrozumienia, punix nie obalał teorii. Jednak doprecyzujmy, przelicznik 1.04 (dla mojego refraktometru 1.038) stosuje się przed i po fermentacji gdyż służy do zamiany wyniku w skali Brix na skalę Plato lub Blg, które są praktycznie tożsame. Do wyliczania zawartości alkoholu posługujemy się kalkulatorami, które uwzględniają zmianę załamania światła powodowaną alkoholem.[emoji481][emoji481][emoji481]
 5. Wtrące się bo przeszło niezauważone stwierdzenie o przeliczaniu wskazań refraktometru. Do tej pory sądziłem, że pomiar refraktometrem przed fermentacją wskazuje nam poziom cukrów w brzeczce bez żadnej korekty. Po fermentacji zawarty w młodym piwie alkohol powoduje zmianę przenikania światła i trzeba stosować korektę o znany współczynnik. Puniks tak stanowczo sprzeciwił się takiej teorii, że aż sam zwątpiłem, dlatego pytam czy coś w tej materii uległo zmianie? [emoji854] Jeśli chodzi o główny temat to wolniej filtrować i możesz zamawiać drobniej śrutowane bo sklepy podobno śrutują grubiej że względu na popularność kociołków automatycznych, które wymagają takiego śrutowania.
 6. Paweł jak tylko spytałem o wytłumaczenie, żeby wiedzieć dlaczego. Na twoim schemacie rzeczywiście jest tak jak mówisz, chyba nie widziałem go wcześniej bo dałoby mi do myślenia dlaczego połączone jest inaczej. Mówiąc o napięciu na urządzeniu miałem na myśli czas pracy sterownika. Przynajmniej dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy.[emoji482][emoji482][emoji482] Co do importu receptury to trzeba za każdym razem importować lub modyfikować tę zaimportowaną.
 7. Nie jestem elektrykiem ale sam połączyłem mój sterownik kilka lat temu. U mnie i na schematach, które oglądałem do tej pory SSR przerywa L ( fazę) . Wydawało mnie się do tej pory i chyba także gdzieś o tym czytałem, że niebezpiecznie jest mieć cały czas napięcie na urządzeniu. Podłączyłem też w swoim życiu kilka fabrycznych regulatorów i pamiętam, że one też przerywały przewód napięciowy. Jeśli możesz wytłumaczyć dlaczego uważasz ten sposób połączenia za zły to będę wdzięczny. Odnośnie obrazka: oznaczenie L pochodzi od LIVE więc moim zdaniem nie powinno nazywać się go liniowym.
 8. Sprawdź na routerze czy CBPi łączy się z Twoją siecią
 9. Sumikk bez monarcha wyjdzie Ci niezły bitter popatrz na Wiki, jest tam kilka receptur, wybierz taką, która ma takie chmiele jak Twoje i nawet na drożdżach, które masz wyjdzie fajne stylowe piwo, do wypicia z przyjemnością. [emoji481] Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 10. W przeglądarce musisz wpisać port, zaraz po numerze IP wpisz ":5000". Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 11. Nie jasne ale ciemne [emoji2][emoji3][emoji3] Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 12. Zalutować lutem AG45. Przed lutowaniem dobrze oczyścić i będzie na wieki.
 13. To przeczytaj definicję pestycydy. Moim zdaniem herbicydu są pestycydami
 14. PIDArduino do zacierania i SimpleBoilLogic oraz Mod_PWM do gotowania. Zainstaluj też PIDAutoTune - pomoże znaleźć ustawienia dla PID.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.