Skocz do zawartości

adamski_68

Members
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Najstarsza osada

Ostatnie wizyty

506 wyświetleń profilu
 1. adamski_68

  8 XII 2018 VIII Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych

  Zobacz trzy posty powyżej.
 2. adamski_68

  8 XII 2018 VIII Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych

  Dzięki! BTW gratki za ostatnie sukcesy, musimy się umówić na jakąś wymianę .
 3. adamski_68

  8 XII 2018 VIII Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych

  Czy metryczki eliminacyjne z ABW zostały rozesłane?
 4. adamski_68

  Sonda temperatury w fermentorze

  Ja mam z tą metalową osłoną i ona bardzo pasownie wchodzi w rurkę, więc nie ma potrzeby użycia pasty. Myślę, że stosując goły czyjnik też nie będzie potrzeba pasty z uwagi na bezwładność takiego układu.
 5. adamski_68

  Sonda temperatury w fermentorze

  Tak puste, uważaj przy cięciu bo są bardzo cienkie. Będzie Pan zadowolony 😀
 6. adamski_68

  Sonda temperatury w fermentorze

  W pokrywie zrobiłem dziurkę i wykorzystując gumkę od bulkadełka wcisnąłem rurkę nierdzewną odciętą od podstawki z Ikei: https://m2.ikea.com/pl/pl/p/laemplig-podstawka-stal-nierdz-30111087/. Zauważyłem poprawę w działaniu BrewPi tak, więc polecam montaż sondy w fermentorze. Moim zdaniem najlepiej umieścić gilzę w wieku, a który sposób wybierzesz zależy tylko od tego co bardziej Ci się podoba[emoji3]
 7. adamski_68

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  Owszem, będzie ale to chyba minimalna ilość i godzinne gotowanie skutecznie wybije mikroby. Nie ma potrzeby czyścić tego co warkę.
 8. adamski_68

  Montaż kranu w garnku (bez spawania)

  Po co rozkręcać co warkę? Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 9. adamski_68

  CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

  Nie wiem, na jakich ustawieniach buzzera utknąłeś, jak pamiętam można tylko wybrać pin, który będzie sterował buzzerem. Najlepiej zostawić na domyślnym pinie, kiedyś zmieniłem i nie działało to dobrze. Buzzer sygnalizuje tylko czasy chmielenia, jest to krótkie piknięcie. To są moje doświadczenia oparte na konfiguracji bez płytki, ale nie sądzę by płytka zmieniała coś w tym zakresie. Powodzenia
 10. adamski_68

  CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

  Z ESP8266 nie pomogę bo nie robiłem jeszcze tak wyuzdanych rzeczy. Możesz spróbować poprzez plugin do hydrometru. Z tego co się orientuję to pobiera dane przez wifi i jest tam też temperatura więc powinno się udać. Przyjrzyj się też innym dodatkom, może któryś jest dedykowany temu, ja będę w domu dopiero za kilka dni, żeby to sprawdzić.
 11. adamski_68

  CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

  W terminalu wpisujesz: git clone https://github.com/Manuel83/craftbeerpi3 i Enter, jak dobrze pamiętam będziesz musiał jeszcze potwierdzić chęć instalacji. Następnie wchodzisz do folderu craftbeerpi3 wpisując: cd craftbeerpi3 i Enter i już jesteś w tym folderze i przystępujesz do instalacji wpisując: sudo ./install.sh znów Enter i pojawia się okno instalacji craftbeerpi, wybierasz zainstaluj - to wszystko. Pamiętaj żeby dodać 1-wire, nie pamiętam tylko czy o dodanie pyta program podczas instalacji czy jest to opcja w oknie instalatora. Pamiętaj też po instalacji o wybraniu opcji dodaj do autostartu w oknie instalatora (inaczej po każdym uruchomieniu raspberry będziesz musiał uruchamiać craftberrypi poprzez komendę w terminalu). Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. Powodzenia P.S Termometr ma być podłączony jak na załączonym przez Ciebie obrazku (u mnie działąją trzy tak podłączone).
 12. adamski_68

  Oprogramowanie sterujące warzelnią CRAFTBEERPI

  Jeżeli próbujesz to w konfiguracji jak na zdjęciu- to Ci się nie uda. Styki SSR-a muszą mieć obciążenie, podłącz zwykłą żarówkę do testów.
 13. adamski_68

  Leszno - wymiana piwa

  #17 Truskawkowe Berliner Weisse Zapach kiszona kapusta- kwas mlekowy. Piana tylko po nalaniu, później redukuje się do obrączki, nieprzejrzyste, lekko czerwone. W smaku kwaśność (duża) z kiszoną kapustą, truskawki nie wyczułem. Było to nasze pierwsze Berliner Weisse i w sumie zabraliśmy się do degustacji bez przygotowania (poczytania o stylu), i było to wyzwanie pomimo, że lubimy Lambiki to kwaśność nas przygniotła. Razem z żoną powiedzieliśmy, że szacun dla Ciebie, za zrobienie tego piwa i dzięki za spróbowanie, gdy będzie możliwość kupienia lub spróbowania piwa w tym stylu, na pewno skorzystamy.
 14. adamski_68

  Leszno - wymiana piwa

  #32 Robust Porter Zapach delikatny słodowy, trochę kawy i karmelu. Piana drobna, beżowa, redukuje się do obrączki. Kolor brąz, klarowne. Smak słodowy, lekko kwaskowy od słodów palonych. Bardzo dobry delikatny porter, myślę, że taki powinien być robust porter. #18 RIS Zapach bardzo ładny, czekolada, trochę kawy, suszone owoce, wanilia. Piana ładna brązowa, średnio pęcherzykowa, redukuje się do obrączki. Czarne, nieprzejrzyste. Smak: czekolada, trochę kawy, brandy z lekkim waniliowym finiszem (to na pewno od płatków, zrobiły naprawdę dobrą robotę). Naprawdę dobry RIS, będę chciał zrobić coś podobnego.
 15. adamski_68

  Leszno - wymiana piwa

  #44 Red Bitter Zapach delikatny, słodowo- karmelowy. Piana beżowa, drobna, redukująca się do cienkiego kożuszka, długo się utrzymuje. Kolor- wydaje mnie się, że bardziej brązowy niż czerwony. Smak: karmelowa słodowość z nutami czekolady i kawy. Dobra zdecydowana goryczka. Uważam, że jest to dobry, stylowy bitter ale zmniejszyłbym ilość Carafy lub dodał później, żeby bardziej wstrzelić się w kolor i zmniejszyć smaki czekoladowo-kawowe. Podobna sytuacja była w moim czarnym lagerze, następnym razem Carafę dodam do wysładzania. #41 Pszenno-żytnia IPA Zapach bardzo słaby słodowy, lekko karmelowy, chmiel gdzieś z tyłu bardzo delikatny. Kolor brązowy, zamglone, dość dalekie od czerwonego. Smak lekko karmelowy, trochę pszenicznej kwaskowatości, smaki żytnie schowane, goryczka delikatna. W sumie niezdecydowane piwo, nic się nie wybija ani żyto ani pszenica, zastanawia mnie bardzo słaby zapach i smak Amarillo.
×