Skocz do zawartości

adamski_68

Members
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Miasto
  Najstarsza osada

Ostatnie wizyty

553 wyświetleń profilu
 1. Zapytaj@Wajcha, wiem że miał. Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 2. adamski_68

  Forum zauważone błędy

  Popieram Zasadę, wywalić wszystko- merytoryczne dno.
 3. A to nie mam pojęcia. Myślałem, że wszystkie są w systemie. Spróbuj PW do organizatorów.
 4. Dzięki! BTW gratki za ostatnie sukcesy, musimy się umówić na jakąś wymianę .
 5. Czy metryczki eliminacyjne z ABW zostały rozesłane?
 6. Ja mam z tą metalową osłoną i ona bardzo pasownie wchodzi w rurkę, więc nie ma potrzeby użycia pasty. Myślę, że stosując goły czyjnik też nie będzie potrzeba pasty z uwagi na bezwładność takiego układu.
 7. Tak puste, uważaj przy cięciu bo są bardzo cienkie. Będzie Pan zadowolony 😀
 8. W pokrywie zrobiłem dziurkę i wykorzystując gumkę od bulkadełka wcisnąłem rurkę nierdzewną odciętą od podstawki z Ikei: https://m2.ikea.com/pl/pl/p/laemplig-podstawka-stal-nierdz-30111087/. Zauważyłem poprawę w działaniu BrewPi tak, więc polecam montaż sondy w fermentorze. Moim zdaniem najlepiej umieścić gilzę w wieku, a który sposób wybierzesz zależy tylko od tego co bardziej Ci się podoba[emoji3]
 9. Owszem, będzie ale to chyba minimalna ilość i godzinne gotowanie skutecznie wybije mikroby. Nie ma potrzeby czyścić tego co warkę.
 10. Po co rozkręcać co warkę? Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 11. Nie wiem, na jakich ustawieniach buzzera utknąłeś, jak pamiętam można tylko wybrać pin, który będzie sterował buzzerem. Najlepiej zostawić na domyślnym pinie, kiedyś zmieniłem i nie działało to dobrze. Buzzer sygnalizuje tylko czasy chmielenia, jest to krótkie piknięcie. To są moje doświadczenia oparte na konfiguracji bez płytki, ale nie sądzę by płytka zmieniała coś w tym zakresie. Powodzenia
 12. Z ESP8266 nie pomogę bo nie robiłem jeszcze tak wyuzdanych rzeczy. Możesz spróbować poprzez plugin do hydrometru. Z tego co się orientuję to pobiera dane przez wifi i jest tam też temperatura więc powinno się udać. Przyjrzyj się też innym dodatkom, może któryś jest dedykowany temu, ja będę w domu dopiero za kilka dni, żeby to sprawdzić.
 13. W terminalu wpisujesz: git clone https://github.com/Manuel83/craftbeerpi3 i Enter, jak dobrze pamiętam będziesz musiał jeszcze potwierdzić chęć instalacji. Następnie wchodzisz do folderu craftbeerpi3 wpisując: cd craftbeerpi3 i Enter i już jesteś w tym folderze i przystępujesz do instalacji wpisując: sudo ./install.sh znów Enter i pojawia się okno instalacji craftbeerpi, wybierasz zainstaluj - to wszystko. Pamiętaj żeby dodać 1-wire, nie pamiętam tylko czy o dodanie pyta program podczas instalacji czy jest to opcja w oknie instalatora. Pamiętaj też po instalacji o wybraniu opcji dodaj do autostartu w oknie instalatora (inaczej po każdym uruchomieniu raspberry będziesz musiał uruchamiać craftberrypi poprzez komendę w terminalu). Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. Powodzenia P.S Termometr ma być podłączony jak na załączonym przez Ciebie obrazku (u mnie działąją trzy tak podłączone).
 14. Jeżeli próbujesz to w konfiguracji jak na zdjęciu- to Ci się nie uda. Styki SSR-a muszą mieć obciążenie, podłącz zwykłą żarówkę do testów.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...