Jump to content

rafael52

Members
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BrowaRatorium
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  19
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

445 profile views
 1. To zapraszam w najbliższą niedzielę na spotkanie PSPD. Spotykamy się w Pubie Spółdzielczym przy Kościuszki 80/82. Zbieramy się o 15.
 2. Dokładnie, depozyt przestał funkcjonować wraz z BROMANIAKiem. Jeżeli chcesz podzielić się swoim piwem i spróbować wypustów innych piwowarów zapraszamy na spotkania Łódzkiego Oddziału PSPD. A jeżeli będzie potrzeba myślę, że jest możliwa reaktywacja depozytu w innej lokalizacji.
 3. Cześć, regulamin zostanie opublikowany w terminie późniejszym. Jeden piwowar oczywiście będzie mógł zgłosić piwa w więcej niż w jednej kategorii, a nawet we wszystkich. Wzorem poprzedniej edycji za zgłoszenia w większej liczbie kategorii będzie przewidziana obniżona opłata rejestracyjna. Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy jeszcze w stanie podać konkretów, jakie to będą kwoty.
 4. Jeżeli ktoś z Was jest chętny na spotkanie w gronie piwowarów zapraszamy na spotkania PSPD. Najbliższe odbędzie się w tą niedzielę tj. 17 grudnia w Piwotece, zbieramy się ok 15. Zapraszamy wszystkich piwowarów, członkostwo w PSPD nie jest wymaga. Na spotkanie można również przynieść własne piwa. Spotkania odbywają się regularnie raz w miesiącu. Informacja zawsze znajdzie się na stronie https://web.facebook.com/pspdlodz
 5. Depozyt cały czas funkcjonuje, jest cały karton piwa. Zajrzyj, pewnie coś wybierzesz.
 6. Widziałem, ale chodzi konkretnie o Baladin.
 7. Cześć, Poszukuję TEKU Baladin. Może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie można nabyć w PL?
 8. Oczywiście, że nie. Miałem okazję niedawno pić piwo jednego z deponentów uwarzone z ekstraktów, które było bardzo fajne. Cydr też już się w depozycie zdarzył.
 9. Wszystko wskazuje na to, że do piątku 13-tego.
 10. WOTAN - MŁOT THORA - single hop IPA Kolor: złocisty, zamglony. Piana: bardzo obfita, pojawiła się już przy otwieraniu butelki, zwarta, trwała. Zapach: słodowy, ziołowy, lekkie nuty owocowe, trochę jak by szampańskie, winne. Smak: średnia pełnia, ziołowa goryczka na średnim poziomie, również nuty szampańskie, winne. Wysycenie: bardzo wysokie. Ogólnie: niestety coś złego stało się z zawartością butelki.
 11. Pewnie, że coś jest w depozycie. Ostatnio pojawił się RIS, ale nie pamiętam od kogo. Ja również zostawiłem kilka butelek niemieckiego IPA uwarzonego przez PSPD na festiwalu w Arturówku. Kto chętny niech bierze i degustuje. W zamian wziąłem dwa piwa, prócz opisanego jeszcze Single Hop IPA od Wotana. BROWAR DOMOWY KOSMOS - PERSEUS Session IPA Kolor: bursztynowy, zamglony. Piana: bardzo obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, zwarta, trwała. Zapach: przyjemny owocowy, lekko żywiczny, ziołowy, wyraźne aromaty słodowe, karmelowe, lekko opiekane. Smak: jak na ten ekstrakt, to spora pełnia, przyjemne nuty owocowe, również wyraźne akcenty słodowe, karmelowe, goryczka średnia w kierunku wysokiej, cytrusowa oraz ziołowa. Wysycenie: średnie, w kierunku wysokiego. Ogólnie: bardzo udane IPA, nie bardzo lubię w tym stylu tyle karmelu w zasypie, ale tutaj w zupełności mi nie przeszkadza. całość jest lekka, orzeźwiająca o przyjemnym owocowym smaku oraz aromacie. Gratuluję udanego wypustu.
 12. Cieszę się, że smakowało. Z pianą szału faktycznie nie ma. Nie chciałem dodawać innych słodów prócz pale ale.
 13. Browar Rosomak - Smak Lata Witbier Kolor: jasny, słomkowy, lekko zamglony. Piana: obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, dziurawi się i trochę strzela, ale wolno opada. Zapach: skórka pomarańczy, delikatny aromat pieprzu oraz przypraw od pracy drożdży, trochę rumianku, lawendy i kolendry jakoś nie czuję. Smak: lekkie, orzeźwiające, przyjemne cytrusy od skórki, trochę rumianku, delikatne przyprawy od drożdży, goryczka niska, na finiszu lekkie pieczenie od pieprzu. Wysycenie: średnie, bardzo dobre. Ogólnie: udana modyfikacja witbiera, gratuluję ciekawego pomysłu i udanego wypustu.
 14. Wczoraj z depozytu pobrałem> - Smak Lata Witbier od Browaru Rosomak - Miś Biś Saison od Browaru Z Dżonym w tle Zostawiłem dwie butelki Session IPA 10,5 Blg Szopenfeldziarz.
×
×
 • Create New...