Jump to content

rafael52

Members
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BrowaRatorium
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  32
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

683 profile views

rafael52's Achievements

 1. To zapraszam w najbliższą niedzielę na spotkanie PSPD. Spotykamy się w Pubie Spółdzielczym przy Kościuszki 80/82. Zbieramy się o 15.
 2. Dokładnie, depozyt przestał funkcjonować wraz z BROMANIAKiem. Jeżeli chcesz podzielić się swoim piwem i spróbować wypustów innych piwowarów zapraszamy na spotkania Łódzkiego Oddziału PSPD. A jeżeli będzie potrzeba myślę, że jest możliwa reaktywacja depozytu w innej lokalizacji.
 3. Cześć, regulamin zostanie opublikowany w terminie późniejszym. Jeden piwowar oczywiście będzie mógł zgłosić piwa w więcej niż w jednej kategorii, a nawet we wszystkich. Wzorem poprzedniej edycji za zgłoszenia w większej liczbie kategorii będzie przewidziana obniżona opłata rejestracyjna. Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy jeszcze w stanie podać konkretów, jakie to będą kwoty.
 4. Jeżeli ktoś z Was jest chętny na spotkanie w gronie piwowarów zapraszamy na spotkania PSPD. Najbliższe odbędzie się w tą niedzielę tj. 17 grudnia w Piwotece, zbieramy się ok 15. Zapraszamy wszystkich piwowarów, członkostwo w PSPD nie jest wymaga. Na spotkanie można również przynieść własne piwa. Spotkania odbywają się regularnie raz w miesiącu. Informacja zawsze znajdzie się na stronie https://web.facebook.com/pspdlodz
 5. Depozyt cały czas funkcjonuje, jest cały karton piwa. Zajrzyj, pewnie coś wybierzesz.
 6. Oczywiście, że nie. Miałem okazję niedawno pić piwo jednego z deponentów uwarzone z ekstraktów, które było bardzo fajne. Cydr też już się w depozycie zdarzył.
 7. Wszystko wskazuje na to, że do piątku 13-tego.
 8. WOTAN - MŁOT THORA - single hop IPA Kolor: złocisty, zamglony. Piana: bardzo obfita, pojawiła się już przy otwieraniu butelki, zwarta, trwała. Zapach: słodowy, ziołowy, lekkie nuty owocowe, trochę jak by szampańskie, winne. Smak: średnia pełnia, ziołowa goryczka na średnim poziomie, również nuty szampańskie, winne. Wysycenie: bardzo wysokie. Ogólnie: niestety coś złego stało się z zawartością butelki.
 9. Pewnie, że coś jest w depozycie. Ostatnio pojawił się RIS, ale nie pamiętam od kogo. Ja również zostawiłem kilka butelek niemieckiego IPA uwarzonego przez PSPD na festiwalu w Arturówku. Kto chętny niech bierze i degustuje. W zamian wziąłem dwa piwa, prócz opisanego jeszcze Single Hop IPA od Wotana. BROWAR DOMOWY KOSMOS - PERSEUS Session IPA Kolor: bursztynowy, zamglony. Piana: bardzo obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, zwarta, trwała. Zapach: przyjemny owocowy, lekko żywiczny, ziołowy, wyraźne aromaty słodowe, karmelowe, lekko opiekane. Smak: jak na ten ekstrakt, to spora pełnia, przyjemne nuty owocowe, również wyraźne akcenty słodowe, karmelowe, goryczka średnia w kierunku wysokiej, cytrusowa oraz ziołowa. Wysycenie: średnie, w kierunku wysokiego. Ogólnie: bardzo udane IPA, nie bardzo lubię w tym stylu tyle karmelu w zasypie, ale tutaj w zupełności mi nie przeszkadza. całość jest lekka, orzeźwiająca o przyjemnym owocowym smaku oraz aromacie. Gratuluję udanego wypustu.
 10. Cieszę się, że smakowało. Z pianą szału faktycznie nie ma. Nie chciałem dodawać innych słodów prócz pale ale.
 11. Browar Rosomak - Smak Lata Witbier Kolor: jasny, słomkowy, lekko zamglony. Piana: obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, dziurawi się i trochę strzela, ale wolno opada. Zapach: skórka pomarańczy, delikatny aromat pieprzu oraz przypraw od pracy drożdży, trochę rumianku, lawendy i kolendry jakoś nie czuję. Smak: lekkie, orzeźwiające, przyjemne cytrusy od skórki, trochę rumianku, delikatne przyprawy od drożdży, goryczka niska, na finiszu lekkie pieczenie od pieprzu. Wysycenie: średnie, bardzo dobre. Ogólnie: udana modyfikacja witbiera, gratuluję ciekawego pomysłu i udanego wypustu.
 12. Wczoraj z depozytu pobrałem> - Smak Lata Witbier od Browaru Rosomak - Miś Biś Saison od Browaru Z Dżonym w tle Zostawiłem dwie butelki Session IPA 10,5 Blg Szopenfeldziarz.
 13. Niedawno depozyt uszczuplił się o dwa piwa od joker0skatera. Wybuchły dwie butelki z belgami, z dubblem oraz z triplem. Destrukcji uległy tylko bezzwrotne butelki, zwrotka po Kaszlanie na razie jest cała.
 14. Browar Baton Tropical Wheat Kolor: ciemnozłoty, bardzo zmętniony. Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, bardzo trwała, zdobi szkło. Zapach: intensywny aromat Citry oraz Nelsona, sporo cytrusów, tropików, delikatne winogrona i nuty winne, po ogrzaniu lekkie aromaty żywiczne, ziołowe. Smak: średnia pełnia, tutaj również sporo chmielu, przyjemne nuty owocowe, goryczka średnia, może trochę w kierunku niskiej, ale jakoś jej nie brakuje, lekko ziołowa. Wysycenie: średnie, dobre. Wrażenia ogólne: bardzo udane piwo, świetny aromat, ostatnio jakoś Citra mi nie podchodzi, ale tutaj jest super, w smaku równie dobrze, dość lekkie i orzeźwiające, jedynym mankamentem jest klarowność. Browar Baton Tropical Wheat leżakowane z owocami Kolor: ciemnozłoty, zmętniony, zdecydowanie bardziej klarowne niż wersja bez owoców. Piana: niska, nietrwała. Zapach: sporo aromatów owocowych, lekko szampański, Smak: wyraźne nuty owocowe, jest również lekka słodycz oraz przyjemna delikatna kwaskowatość, goryczka tak jak w wersji podstawowej, w kierunku niskiej. Wysycenie: średnie, dobre. Wrażenia ogólne: również bardzo udany wypust, zupełnie odmienne piwo od wersji podstawowej. Oba piwa bardzo dobre, gdybym miał z nich wybrać faworyta, była by to chyba wersja podstawowa za świetny aromat chmielowy.
 15. Dziesiątka I (Conan) - Cichy Browar Kolor: jasny, słomkowy, lekko zmętniony. Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, lekko strzelająca, dziurawi się, ale powoli opada, Zapach: dominują estry, aromaty owocowe, delikatnie wyczuwalne aromaty chmielowe, kwiatowe, ziołowe, są również delikatne fonole oraz nuty słodowe. Smak: wyraźna pełnia słodowa jak na dziesiątkę, tak jak w aromacie sporo owoców, estrów, wyczualna jak by lekka nuta szampańska, winna, jes również trochę fenoli, goryczka średnia w kierunku niskiej. Wysycenie: średnie, ale odkłada się lekko na języku, co może powodować skojarzenia z nutami szampańskimi. Wrażenia ogólne: przyjemne piwo, pełne jak na swój ekstrakt, przyznam, że spodziewałem się czegoś lżejszego, ale i tak jest orzeźwiające.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.