Jump to content

rumcajs

Members
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Poznań

Recent Profile Visitors

240 profile views
 1. rumcajs

  rumcajs

 2. Cześć, nie bardzo mi to odpowiada, bo co potem zrobię z butelkami? Przejdź się do jakiegoś większego sklepu i dostaniesz skrzynki bez problemu.
 3. Witam, mam do sprzedania 12 skrzynek z oczyszczonymi butelkami (wewnątrz i na zewnątrz). 2 skrzynki z zielonymi butelkami, 1 z małymi butelkami (0,33 l), 9 skrzynek posiada rączki z 4 stron. Butelki po 35 gr, skrzynki po 8 zł. Razem wychodzi 180 zł za całość. Odbiór osobisty na Ławicy. Pozdrawiam, Kuba
 4. Zdaje się, że Porter Bałtycki z Podgórza był leżakowany rok w tanku. Nie wydaje mi się, ażeby logistyka była w tym momencie głównym (jeśli jakimkolwiek) wyznacznikiem.
 5. Żadne źródło nie przychodzi mi do głowy, ale spotkałem się z tą informacją kilka razy. Jak się na nią natknę kiedyś, to wrzucę tutaj (jeśli wcześniej ktoś tego nie zrobi).
 6. Powszechnie wiadomo, że piwo lepiej starzeje się w jednym tanku niż w butelkach, pytanie czy to samo tyczy się 12 litrów piwa? Macie jakąś wiedzę na ten temat/doświadczenie? Uważacie, że lepiej zabutelkować taką ilość piwa czy lepiej zostawić je w balonie? Chodzi mi konkretniej o 11% RIS-a.
 7. Hm... Uwarzyłem właśnie Flandersa. Zadam go Roeselare Ale Blend. Napowietrzać brzeczkę czy nie? (przypominam, że te drożdże służą zarazem do fermentacji burzliwej i cichej).
 8. mogłeś wyczytać coś odwrotnego, że tworzywo przepuszcza dużo tlenu przez co piwo może wyjść za kwaśne, octowe. Ktoś gdzieś chyba kiedyś napisał, że petainery są stworzone z innej mieszanki materiałowej niż zwykły PET i przez to przepuszczają mniejszą ilość tlenu. Jednak nie jestem pewien czy dobrze pamiętam, a też nie mogę odnaleźć autora tego stwierdzenia. Dzięki za odpowiedzi. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie z kwachami w petainerach poza BuDeXem, to proszę o komentarz.
 9. Zrobił ktoś w petainerze jakiegoś kwacha? Wyczytałem gdzieś, że petainery się do tego nadają, ale nie jestem pewny.
 10. Dziękuję za odpowiedzi. Na dniach sprawdzę czy sensorycznie jest ok. Jeśli będzie w porządku, to zabutelkuję. Najwyżej będę opróżniał w przyszłości butelki a nie fermentor.
 11. Nie pachnie źle - mogę zrobić z tego kwach czy od razu do kibla? http://s30.postimg.org/osr7noug1/IMAG1121.jpg
 12. Pochodzę z Lubelszczyzny, ale wyjechałem na studia i w domu bywam sporadycznie, więc info podaję tylko w celach statystycznych.
 13. No nic, piwo już zrobione. Uwzględnię to następnym razem. Dzięki za info.
×
×
 • Create New...