Skocz do zawartości

rumcajs

Members
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Miasto
  Poznań

Ostatnie wizyty

125 wyświetleń profilu
 1. rumcajs

  rumcajs

 2. Cześć, nie bardzo mi to odpowiada, bo co potem zrobię z butelkami? Przejdź się do jakiegoś większego sklepu i dostaniesz skrzynki bez problemu.
 3. Witam, mam do sprzedania 12 skrzynek z oczyszczonymi butelkami (wewnątrz i na zewnątrz). 2 skrzynki z zielonymi butelkami, 1 z małymi butelkami (0,33 l), 9 skrzynek posiada rączki z 4 stron. Butelki po 35 gr, skrzynki po 8 zł. Razem wychodzi 180 zł za całość. Odbiór osobisty na Ławicy. Pozdrawiam, Kuba
 4. rumcajs

  Starzenie się piwa - w balonie czy w butelkach?

  Zdaje się, że Porter Bałtycki z Podgórza był leżakowany rok w tanku. Nie wydaje mi się, ażeby logistyka była w tym momencie głównym (jeśli jakimkolwiek) wyznacznikiem.
 5. rumcajs

  Starzenie się piwa - w balonie czy w butelkach?

  Żadne źródło nie przychodzi mi do głowy, ale spotkałem się z tą informacją kilka razy. Jak się na nią natknę kiedyś, to wrzucę tutaj (jeśli wcześniej ktoś tego nie zrobi).
 6. Powszechnie wiadomo, że piwo lepiej starzeje się w jednym tanku niż w butelkach, pytanie czy to samo tyczy się 12 litrów piwa? Macie jakąś wiedzę na ten temat/doświadczenie? Uważacie, że lepiej zabutelkować taką ilość piwa czy lepiej zostawić je w balonie? Chodzi mi konkretniej o 11% RIS-a.
 7. Hm... Uwarzyłem właśnie Flandersa. Zadam go Roeselare Ale Blend. Napowietrzać brzeczkę czy nie? (przypominam, że te drożdże służą zarazem do fermentacji burzliwej i cichej).
 8. rumcajs

  Keg PET firmy Petainer

  mogłeś wyczytać coś odwrotnego, że tworzywo przepuszcza dużo tlenu przez co piwo może wyjść za kwaśne, octowe. Ktoś gdzieś chyba kiedyś napisał, że petainery są stworzone z innej mieszanki materiałowej niż zwykły PET i przez to przepuszczają mniejszą ilość tlenu. Jednak nie jestem pewien czy dobrze pamiętam, a też nie mogę odnaleźć autora tego stwierdzenia. Dzięki za odpowiedzi. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie z kwachami w petainerach poza BuDeXem, to proszę o komentarz.
 9. rumcajs

  Keg PET firmy Petainer

  Zrobił ktoś w petainerze jakiegoś kwacha? Wyczytałem gdzieś, że petainery się do tego nadają, ale nie jestem pewny.
 10. rumcajs

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Dziękuję za odpowiedzi. Na dniach sprawdzę czy sensorycznie jest ok. Jeśli będzie w porządku, to zabutelkuję. Najwyżej będę opróżniał w przyszłości butelki a nie fermentor.
 11. rumcajs

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Nie pachnie źle - mogę zrobić z tego kwach czy od razu do kibla? http://s30.postimg.org/osr7noug1/IMAG1121.jpg
 12. rumcajs

  Wpisujcie sie Piwowarzy z Lubelszczyzny

  Pochodzę z Lubelszczyzny, ale wyjechałem na studia i w domu bywam sporadycznie, więc info podaję tylko w celach statystycznych.
 13. rumcajs

  [WODA] Profile, modyfikacje, odwrócona osmoza itp.

  No nic, piwo już zrobione. Uwzględnię to następnym razem. Dzięki za info.
 14. rumcajs

  [WODA] Profile, modyfikacje, odwrócona osmoza itp.

  Ok, super, dzięki za odpowiedź.
×