Jump to content

Romek12

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. a kiedy można się spodziewać daty V Toruń Konsumencki Konkurs Piw Domowych ?
 2. Witam, czy wie ktoś może czy są planowane jakieś konkursy piwek domowych jesienią roku 2014 i ewentualnie jakie kategorie? Z góry dziękuję za odpowiedź
 3. Witam, uwarzyłem niedawno Ris-a, i sobie go 7 dni fermentowałem burzliwie, a potem zlałęm na cichą i tak stoi sobie od 2 tygodni i pytanie jest następujące: czy warto go jeszcze trzymać w fermentorze (by sobie dojżewał i sie klarował), czy zlać go trzeci raz do szklanego gąsiora? Czy to dobry pomysł aby rozdzielić piwo na powiedzmy 5l (i dodać pałtki dębowe) i 10l bez niczego i ewentualnie ile tych płatków dodać(mam mocno palone). Czy wysoki Blg (8,5-9) jeszcze spadnie a jak nie to czy może być takie wysokie a jak nie to jak je zmniejszyćdo np 6,5 Blg ? Chciałbym dodać jeszcze przed rozlewem do butelek drożdże suche (s- 04) do fermentora/gąsiora tylko pytanie jest ile ich gramów dać, wie że lepiej było by dać gęstwę ale to niemożliwe w moim przypadku. Z góry dziekuję.
 4. Romek 12 z Wieliczki nie jest, lecz bywa w Krakowie więc jest wdzieczny za radę
 5. zależy mi na tym aby był to jakiś taki klasyczny przedstawiciel danego stylu a w sklepie to czasem ciężko z tym które...
 6. tiaaaaaaaa, a coś z tych 1% ?
 7. Witam, czy moglibyście mi podać styl piwa i ich przedstawiciela łatwo dostępnego w polsce? chodzi mi o to ze dopiero zaczyna przygodę z piwem(takim piwem) i chciałbym mieć rozpoznanie jakie style mi pasują a jaknie nie. Z góry dziękuję za odpowiedzi/linki.
 8. mam pytanie czy zmieszczę 8 kg słodu z 22l wody w garku o pojemności 30l i czy da się normalnie zacierać a jak nie to ile maksymalnie zmieszczę słodu t takim garku i ile dać wody wtedy?
 9. chodzi mi właśnie o takie odczucie z mocarnych ris-ów taki olej z silnika
 10. jak uzyskać oleiste piwo w konsystencji (gęste)?
 11. trzymam je w temperaturze ok 18-18,5 wiem ze staut to być jakiś super gazowany nie musi być ale jednak by się przydało troszeczkę... a mam jeszcze jedno pytanie: jak długo można na cichej trzymać piwko by potem dać glukozę i butelkować i aby wyszło nagazowane chodzi mi o koźlaka (ze 16blg) któego zamierzam trzymać miesiąc na cichej, nie będzie problemów jakiś ?
 12. Witam, Z 5 dni temu zabutelkowałem stauta dodając ze 100g glukozy i dziś je otworzyłem i jest bardzo kiepsko nagazowane i mam pytanie: czy da się jakoś "uratować"- nagazować piwo zabutelkowane? Z góry dziękuję za odpowiedzi/porady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.