Skocz do zawartości

Karlos75

Members
 • Liczba zawartości

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Karlos75

 • Urodziny 24.04.1975

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Chorzów

Kontakt

 • Imię
  Karol
 • Komunikator
  gg 11317452
 1. Obecne Blg 10,ale musze się przyznać, ze spanikowałem widząc, ze nic się nie dzieje i dodałem Bayanusy G-995. W zasadzie przy refermentacji win stosowałem zasadę coś a la pasteryzacji, czyli uśmiercania obecnych dorżdzy poprzez podgrzanie wina do temperatury powyżej ich tolerancji. Tutaj tego nie zrobiłem. A czy wy przy refermentacji jakoś przygotowujecie brzeczkę?
 2. Myślicie, że w razie śmierci drożdży, której jestem już pewien możliwa jest refermentacja?
 3. Czyli reasumując uwadniajac w 28,8 stopniach nie popełniłem błędu. Błędem była zbyt wysoka ( 28 ) temperatura brzeczki.
 4. Kompletnie nie ma pianki, chociaż była na początku i to spora, tak że resztki chmielin osadziła na brzegach fermentora. Jednym słowem radzicie olac instrukcje na etui. Czyli uwadnianie robicie w góra 25 C, by po powiedzmy pol godzinie temperatura drożdży z woda spadla do powiedzmy 23C, a temperatura brzeczki nie powinna być wyzsza niż 20C?
 5. Zadawalem w takiej temperaturze, ale potem spadała do 20C.Tak w powiedzmy kilkanaście godzin po zadaniu, temperatura brzeczki wynosiła 20C
 6. Dotychczas pracowałem wyłącznie na Fermentisie i nigdy nic się nie popierniczylo. Czyli Thorinie uwadniasz w góra 25 C, jeśli burzliwa ma przebiegac w 20C? Od zadania drożdży minęło 48 h. Tak jak pisałem z początku cos się tam działo. Tylko wczoraj nagle stop.
 7. Tak 28 to temperatura brzeczki a 28,8 to temperatura wody dla drożdży.
 8. Thorinie, dotychczas robiłem wlasnie tak jak wskazywala instrukcja i zawsze było ok.
 9. Uwadniałem w 28,8...brzeczka miała 28
 10. Panowie Nie chodzi o samo bulkanie. Po prostu tam kompletnie nic się nie dzieje. Mam już za sobą kilkanaście warek, wszystkie udane.Fakt, nigdy nie brałem się za piwo o tak dużym BLG. Najmocniejsze do tej pory to był RIS o blg początkowym 24, który zszedl do 9. Ale tu po początkowym starcie cos ewidentnie padło. Zastanawiam się czy winne były drożdze czy cos jeszcze zawiniło.
 11. Potraktuje calosc bayanusami...zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale to była 1 i ostatnia przygoda z Gozdawą raczej.
 12. Dwie paczki drozdzy Gozdawa "pure ale yeast" na 14 litrów brzeczki Przestało bulkać...nawet pokrywa fermentora przestała się wybrzuszac
 13. Witam W końcu popełniłem Barley wine. Blg początkowe 30. Drożdze uwodniłem w 28C zgodnie z instrukcją. Z początku coś się tam działo. I nagle zonk--po 24 godzinach drożdze ewidentnie umarły. Jak myślicie...co poszło nie tak?
 14. Nikt nie jest chętny? nawet osoby z okolic?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...