Jump to content

Smoogler

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Kozacki
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  okolice Łodzi

Kontakt

 • Imię
  Krzysiek

Recent Profile Visitors

289 profile views
 1. Smoogler

  Smoogler

 2. Szerokość nie ma wpływu w/g mnie. A mieszasz trochę podczas chłodzenia? To podstawa szybkiego schłodzenia.
 3. Kontroluj poprzez regulację gazem. Im mniejszy tym parowanie mniejsze ale pilnuj żeby cały czas był ruch w garze. Ja zazwyczaj mam połowicznie garnek przykryty tak żeby mogło sobie spokojnie parować a dzięki temu mogę trzymać to na trochę mniejszym gazie.
 4. O wodę jak o wodę ale niedługo zacznie się wojna o piasek..
 5. Nie wiem jakim sposobem to robisz ale moja miedziana (zanurzeniowa) chłodnica fi 10 załatwia sprawę w 15 minut. Do tego zmniejszam ciśnienie wody kiedy zaczyna lecieć zimna na wylocie. Po 15 minutach mam około 22 C
 6. Może ktoś się orientuje jakie składniki wchodzą w skład tegoż piwa. Piłem je dość dawno a bardzo mi smakowało. Chciałbym teraz uwarzyć coś podobnego.
 7. Jak dodasz to do fermentora w którym przeprowadzasz fermentację burzliwą to uniesiesz cały osad drożdżowy podczas mieszania i będziesz miał błoto w butelkach a nie piwo. W ten sposób łatwo się zniechęcić do kolejnego. Dlatego lepiej robić wszystko od początku jak należy a nie potem jęczeć że nie wyszło bo robiło się jakieś gówniane (30zł) oszczędności. A jak się uda i spróbujesz swojego piwa to na pewno będziesz chciał robić kolejne i kolejne.. Od tego nie ma już odwrotu Jak nie masz drugiego fermentora na zlanie na cichą i/lub rozlew to musisz do butelek dodawać środek do refermentacji. Miarkę pewnie dostałeś w zestawie. Po wsypaniu i zamnknięciu butelki musisz dobrze wymieszać żeby się rozpuścił.
 8. Nie sądzę.. Skoro są na forum to po co znowu pytać jak za chwilę sam sobie odpowiadasz. pierwszy punkt: są różne szkoły jedni używają rurki drudzy nie sam musisz wybrać a opisane już wszystko było 1000 razy drugi punkt: najlepiej dodać do fermentora w postaci syropu tuż przed rozlewem i wymieszać jest to najprostsza metoda, można też dodać do każdej butelki osobno ale to dużo dodatkowej roboty.
 9. Myślę że to dobry temat do rozważania z narzeczoną wieczorem przy lampce wina. Ale tu nikt nie da ci jednoznacznej odpowiedzi jeżeli nawet nie zamierzasz otwierać tego piwa w celu posmakowania. Paprochy pływają również w dobrych piwach i się ich nie wylewa. Jak nie chcesz otwierać to wylej a nie trujesz dooopę wszystkim dookoła (łącznie z producentem) bo kupiłeś piwo z paprochami... Najlepiej poczekaj jeszcze rok aż opadną na dno i stworzą stały osad - wtedy wypij Ogarnij się kolego.. PS. Swoją drogą bardzo jestem ciekaw co odpiszą jeśli cokolwiek odpiszą czyli równie dobrze mogli ci nasikać a i tak byś wypił skoro nie wiedziałeś jak smakuje piwo
 10. Ja kupiłem rurę miedzianą 10mm i sam ją zawinąłem coś około 4 metrów do tego 2m węża ogrodowego, metalowe zaciski i strasznie jestem z niej zadowolony. Chłodzenie zajmuje mi max 20 min. do około 22 stopni
 11. Czytać, czytać jeszcze raz czytać... Po co ta cała dysputa i zaśmiecanie forum kolejnymi bezsensownymi postami niewielu się chce poszukać... to wszystko już jest napisane. Wnoszę o usunięcie tego postu. Bo naprawdę niewiele wysiłku trzeba żeby to znaleźć. http://www.wiki.piwo.org/Ch%C5%82odzenie_i_transfer_brzeczki
 12. Witam i życzę duuuuużo udanego piwa..
 13. Siema. Pomaga to nie tylko w wylewnym powitaniu...
 14. Jak to czym, areometrem. Chodzi mi oczywiście o zdecydowanie wyższe pomiary. Piwo miało ekstrakt początkowy 12 więc jak zejdzie do powiedzmy 2-4 to będzie wszystko w porządku. Jeśli zdecydowanie wyżej to będzie problem. Dlatego nie wiem czy dodawać teraz cukru z pożywką żeby je jeszcze troszkę rozbujać. Nie mam na myśli rozlewania piwa przed zakończeniem fermentacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.