Jump to content

Wozik

Members
 • Posts

  155
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wozik

 1. Sprzedam pojedynczy kompletny reduktor, nowy - 100 zł. https://www.olx.pl/oferta/reduktor-gazu-co2-nowy-CID628-IDIqXML.html I drugi, używany, bez króćca do butli - 85 zł https://www.olx.pl/oferta/reduktor-gazu-co2-CID628-IDIqXQ2.html
 2. Tak jest, leczę się podobnie, ostatni atak jakoś w 2015. W sumie 3.
 3. Regularne badanie się i odpowiednia dawka leku.
 4. Załapałem :-) Czyli manometr pokazuje to, co jest przed butlą. Czyli to wciąż znaczy, że albo się rozpuszcza w piwie, albo ucieka. Raczej rozpuszcza się w piwie. Ja bym się nie przejmował robię dokładnie jak Ty. Jak nie pije piwa to zakręcam butlę i tyle, jak się rozpuści gaz jeszcze w piwie to po otwarciu butli dopuści go tyle ile mamy ustawione. No to temat wyczerpany
 5. Ja zakręcam butlę, bo spożycie mam dość niskie. Może niepotrzebnie? Piwo nie pieni mi się jakoś mocno, jest jak trzeba.
 6. Załapałem :-) Czyli manometr pokazuje to, co jest przed butlą. Czyli to wciąż znaczy, że albo się rozpuszcza w piwie, albo ucieka.
 7. Butla zakrecona, reduktor odkrecony. W kegu prawie pelno.
 8. żeby mieć pewność ...trzeba po zadaniu CO2 odłączyć bulę (złączkę) od KEG'a. No niekoniecznie. Wtedy będę wiedział, że z rozłączonego zestawu ucieka lub nie. Jak sprawdzić czy ucieka z połączonego zestawu?
 9. Kolejne zagadnienie w temacie kegowania, szczerze mówiąc zdurniałem i nie wiem jak jest. Otóż... Po zakegowaniu piwa robię mu np. 1,5 bar, za dwa dni, gdy ciśnienie spada powtarzam procedurę. Keg stoi w kegeratorze, piwo ma temp. 10 stopni. I teraz pytanie: po dwóch dniach ciśnieniomierz pokazuje 0, znowu dodaję gazu i za dwa dni znowu 0. Czy mam szukać nieszczelności, czy to jednak możliwe, że w 15-17 litrach piwa rozpuszcza sie az tyle co2? Butle ze zlaczkami testowalem pod woda, keg syczy gdy pociagne zawor bezpieczenstwa, moje podejrzenie pada zatem na nieszczelnosc gdy szybkozlaczka jest podlaczona do kega. Jak to sprawdzic, zeby miec pewnosc?
 10. A zawor bezpieczenstwa sprawdzales? W kegach? No nie słychać, żeby syczały. Wiesz, interesujące jest to, że ciśnienie spadło w dwóch. Choć to w sumie jeden układ jeśli wszystko jest otwarte przy wyszynku. Wystarczy jedno rozszczelnienie jak rozumiem.
 11. Tu są dobrzy, ostatnio dobierałem niestandardowy do karchera: http://www.oringi.sklep.pl/
 12. Ja ostatnio wymieniłem te orgingi u siebie w kegach bo miałem wyciek piwa na szybkozłączce. Po wymianie wszystko pasuje i nie ma wycieków piwa więcej. Wyglądają jak poprzednie oringi i o dziwo rozmiary z tej tabelki co podawałem wyżej pomimo ostrzeżeń Akcesoria AEB. A masz gdzieś sprawdzonego sprzedawcę, co dostarczy cały komplet?
 13. Hej, jak sytuacja na dziś? U mnie (i to w czasie imprezy!) uciekł cały gaz, piwo przestało się lać. Co ciekawe, problem dotyczył dwóch kegów jednocześnie. Reduktor szczelny, zaciski także, podejrzewam coś na złączu z kegiem właśnie. Wyeliminowałeś problem?
 14. Czyli podsumowując mam do spróbowania trzy rzeczy: 1. Zadbanie o jeszcze lepsze oddzielenie chmielin 2. Szczotkowanie butelek 3. Dodanie cukru bezpośrednio do flaszek Dzięki za podpowiedzi, spróbuję od punktu 3, i ewentualnie wrócę z tematem. Druga opcja, to pójście całkowicie w kegi
 15. I tu jest dobry trop. Często piję w temperaturze pokojowej, po schłodzeniu gushing ustępuje, nie całkiem, ale znacznie.
 16. Smakują dobrze, nic im nie dolega. PS one nie są przegazowane, one mają gushing.
 17. Przede wszystkim jak dodajesz surowiec do refermentacji? Jeżeli robisz syrop to prawdopodobnie źle go rozprowadzasz w piwie i do jednych butelek dostaje się więcej cukrów, do innych mniej. Polecam tak jak Jacer pisał, zadawanie surowca bezpośrednio do flaszek na początek po 3-3,5 g na butelkę zwykłego białego cukru, robię tak właściwie od zawsze miarką do cukru i nigdy nie widziałem przegazowania w większości moich piw. Jeżeli nie to nie to, to napisz schemat fermentacji, może za krótko trzymasz na burzliwej i piwo nie zdąża odfermentować prawidłowo. Podaj też przykładowe piw blg początkowe i końcowe. Dodaję syrop do fermentora wprowadzając dekantowane piwo w ruch wirowy. Fermentacja to minimum 2 tygodnie, piwa odfermentowują z np. 13 do 2,5 BLG.
 18. Hello, jako, że jestem już po 44 warkach, uznałem, iż mogę zapytać tutaj. Otóż problem mój polega na tym, że w losowych flaszkach występuje mi gushing. Wszystkie traktuję tak samo: płukanie wodą, piro przed rozlewem. Po kilku miesiącach, w pojedynczych obserwuję gushing, czasem tak mocny, że piwo wyskakuje na około 20-30 cm. O ile ja wiem jak je otwierać, o tyle osoby obdarowane czasem mają niezbyt miłą niespodziankę. Jakiś czas temu zrezygnowałem z cichej fermentacji, ale objaw nie ustąpił. Pomóżcie wyeliminować problem.
 19. Poważne wyzwanie dla BHP
 20. zmień położenie czujnika lub włóż go do słoika/butelki/pojemnika z wodą. Z tego co zrozumiałem funkcja F21 włącza opóźnienie po podaniu zasilania dla sterownika lub gdy wyjście wyłączyło się mniej niż zadany czas wcześniej. Przetestuję, może lodówka przestanie się tak często załączać = dłuższy żywot agregatu.
 21. Niestety opóźnienie f21 nie działa. Pomimo ustawienia na 3 minuty, przy przekroczeniu zadanej temperatury + margines, chłodzenie załącza się od razu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.