Jump to content

Wozik

Members
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Sonic Brew
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  73
 • Miasto
  Gajków

Kontakt

 • Imię
  Jarosław
 • Strona www
  http://wozik.com

Recent Profile Visitors

733 profile views
 1. Sprzedam pojedynczy kompletny reduktor, nowy - 100 zł. https://www.olx.pl/oferta/reduktor-gazu-co2-nowy-CID628-IDIqXML.html I drugi, używany, bez króćca do butli - 85 zł https://www.olx.pl/oferta/reduktor-gazu-co2-CID628-IDIqXQ2.html
 2. Tak jest, leczę się podobnie, ostatni atak jakoś w 2015. W sumie 3.
 3. Regularne badanie się i odpowiednia dawka leku.
 4. Załapałem :-) Czyli manometr pokazuje to, co jest przed butlą. Czyli to wciąż znaczy, że albo się rozpuszcza w piwie, albo ucieka. Raczej rozpuszcza się w piwie. Ja bym się nie przejmował robię dokładnie jak Ty. Jak nie pije piwa to zakręcam butlę i tyle, jak się rozpuści gaz jeszcze w piwie to po otwarciu butli dopuści go tyle ile mamy ustawione. No to temat wyczerpany
 5. Ja zakręcam butlę, bo spożycie mam dość niskie. Może niepotrzebnie? Piwo nie pieni mi się jakoś mocno, jest jak trzeba.
 6. Załapałem :-) Czyli manometr pokazuje to, co jest przed butlą. Czyli to wciąż znaczy, że albo się rozpuszcza w piwie, albo ucieka.
 7. Butla zakrecona, reduktor odkrecony. W kegu prawie pelno.
 8. żeby mieć pewność ...trzeba po zadaniu CO2 odłączyć bulę (złączkę) od KEG'a. No niekoniecznie. Wtedy będę wiedział, że z rozłączonego zestawu ucieka lub nie. Jak sprawdzić czy ucieka z połączonego zestawu?
 9. Kolejne zagadnienie w temacie kegowania, szczerze mówiąc zdurniałem i nie wiem jak jest. Otóż... Po zakegowaniu piwa robię mu np. 1,5 bar, za dwa dni, gdy ciśnienie spada powtarzam procedurę. Keg stoi w kegeratorze, piwo ma temp. 10 stopni. I teraz pytanie: po dwóch dniach ciśnieniomierz pokazuje 0, znowu dodaję gazu i za dwa dni znowu 0. Czy mam szukać nieszczelności, czy to jednak możliwe, że w 15-17 litrach piwa rozpuszcza sie az tyle co2? Butle ze zlaczkami testowalem pod woda, keg syczy gdy pociagne zawor bezpieczenstwa, moje podejrzenie pada zatem na nieszczelnosc gdy szy
 10. A zawor bezpieczenstwa sprawdzales? W kegach? No nie słychać, żeby syczały. Wiesz, interesujące jest to, że ciśnienie spadło w dwóch. Choć to w sumie jeden układ jeśli wszystko jest otwarte przy wyszynku. Wystarczy jedno rozszczelnienie jak rozumiem.
 11. Tu są dobrzy, ostatnio dobierałem niestandardowy do karchera: http://www.oringi.sklep.pl/
 12. Ja ostatnio wymieniłem te orgingi u siebie w kegach bo miałem wyciek piwa na szybkozłączce. Po wymianie wszystko pasuje i nie ma wycieków piwa więcej. Wyglądają jak poprzednie oringi i o dziwo rozmiary z tej tabelki co podawałem wyżej pomimo ostrzeżeń Akcesoria AEB. A masz gdzieś sprawdzonego sprzedawcę, co dostarczy cały komplet?
 13. Hej, jak sytuacja na dziś? U mnie (i to w czasie imprezy!) uciekł cały gaz, piwo przestało się lać. Co ciekawe, problem dotyczył dwóch kegów jednocześnie. Reduktor szczelny, zaciski także, podejrzewam coś na złączu z kegiem właśnie. Wyeliminowałeś problem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.