Skocz do zawartości

bulq

Members
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Witam. Jaki papier samoprzylepny będzie odpowiedni do drukowania etykiet? Błyszczący czy matowy? Mam drukarkę atramentową. Etykiety po włożeniu piwa np. do lodówki będą rozmazane?
 2. bulq

  Gdzie zrobić zakupy surowców?

  A ten http://www.piwopiweczko.pl/Zestaw-surowcow-slody-PILS-12-blg-20-litrow-piwa,704.html
 3. bulq

  Gdzie zrobić zakupy surowców?

  A co sądzicie o piwopiweczko i tych zestawach na pierwszy strzał: http://www.piwopiweczko.pl/Zestaw-surowcow-slody-Hefe-Weizen-115-blg-20-litrow-piwa,948.html http://www.piwopiweczko.pl/Zestaw-surowcow-slody-English-IPA-140-Blg-20-litrow-piwa,736.html
 4. bulq

  Gdzie zrobić zakupy surowców?

  alepiwo.pl każdy zestaw Chyba nie każdy zaciera się w jednej temperaturze. Które dwa najlepsze na początek pod względem łatwości przygotowania?
 5. bulq

  Gdzie zrobić zakupy surowców?

  Jeśli nigdy nie zacierałeś ze słodów, to ja ci proponuje zestaw, który możesz zacierać w jednej temperaturze. Ustalenie jednej temp. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem dla początkującego piwowara. Sklepu ci nie polecę (bo każdy ma swój wybór), ale szukaj takiego który jest najtańszy jak i posiada najtańszą przesyłkę. Poleć jakiś konkretny zestaw. W większości sklepów nie ma podanej instrukcji i nie wiem który jak się powinno zacierać Wszystko jest
 6. bulq

  Gdzie zrobić zakupy surowców?

  Mam za sobą już kilka warek z brewkitu. Teraz chcę zrobić z zacieraniem, lub przynajmniej zachmielić ekstrakt niechmielony. Jaki sklep oferuje najtańsze zestawy?
 7. Witam. W którym ze sklepów internetowych zrobić zakupy surowców do pierwszej warki? Jakie zestawy możecie polecić na pierwszą?
 8. bulq

  Chłodnice zanurzeniowe [S]

  Wezmę O4. śr. 15cm, wys. 25 cm lb. zwojów 23 cena 85 zł. Proszę o dane do przelewu na PW
 9. bulq

  Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.

  Jednak zdecydowałem się ksylitolem dosłodzić moje malinowe z resztek. Ile dać ksylitoli i soku do refermentacji na litr piwa?
 10. bulq

  Słabo nagazowane piwo

  Ile następnym razem dawać glukozy? Do tej pory trzymać piwo w wyższej temp. ok 19st, czy przenienieść do piwnicy (14st)? Tak, ale glukozy używałem także do fermentacji i widać wyraźną różnice w porównaniu do cukru jeśli chodzi o smak
 11. bulq

  Słabo nagazowane piwo

  Przez te 10 dni od rozlewu cały czas leżakowania w temp 19st. Dodam jeszcze, że to piwo z ekstraktu chmielonego coopersa . Pierwszy raz używałem glukozy. Poprzednio dawałem 4g cukru do każdego piwa i nagazowanie było ok juz po 10 dniach. W smaku to jest dużo lepsze niż poprzednie z cukrem
 12. bulq

  Słabo nagazowane piwo

  Od rozlewu 10 dni. Refermentacja w temp. 19st, około 150g glukozy na 23l piwa
 13. Otworzyłem na próbę pierwszą butlkę i okazuje się, że piwko prawie w ogóle nie jest nagazowane i nie ma piany. Jak mogę go uratować? Zlać wszystko i dodać cukru? Jest jeszcze szansa na refermentacje?
 14. bulq

  Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.

  Witam. Chce zrobić moje pierwsze malinowe piwko z resztek brewkita Coopers mexican cerveza. Planuje do 5l resztek dodać 5l wody źródlanej i 2 soki malinowe z herbapolu. Przy refermentacji 10ml soku na 1l. Czy obejdzie się bez dodatkowego słodzenia słodzikiem, czy ksilitolem? PS. Zna ktoś dobry przepis na odpowiednik sklepowego radlera, najlepiej z naturalnych składników (własnoręcznie robiona lemoniada)?
×