Jump to content

Dazhdbog

Members
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Dazhdbog last won the day on September 2 2019

Dazhdbog had the most liked content!

1 Follower

About Dazhdbog

 • Birthday 10/29/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bastion
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  73
 • Miasto
  Ruda Śląska

Kontakt

 • Imię
  Łukasz
 • Strona www
  https://www.facebook.com/BrowarBastion

Recent Profile Visitors

795 profile views
 1. Na ten moment jesteśmy przekonani, że się odbędzie. W ciągu kilku dni udostępnimy regulamin konkursu.
 2. W imieniu Śląskiego Oddziału PSPD mam przyjemność zaprosić wszystkich piwowarów domowych do wzięcia udziału w VII Międzynarodowym Konkursie Piw Domowych w Chorzowie. Jak w ubiegłym roku dajemy możliwość spróbowania swoich sił w 6 przekrojowych, stylach piwnych. W tym roku oceniać będziemy: 1. German Pils (11-12,5° BLG) - http://kompendiumpiwa.pl/pilzner-niemiecki/ 2. Tmave (11-12° BLG) - http://kompendiumpiwa.pl/ciemne-pelne-tmavy-lezak/ 3. Doppelbock (18-22° BLG) - http://kompendiumpiwa.pl/doppelbock/ 4. American Stout (12,5-18° BLG) - http://kompendiumpiwa.pl/american-stout/ 5. Belgian Dubbel (15-18° BLG) - http://kompendiumpiwa.pl/belgian-dubbel/ 6. Rauchweizen (11-14° BLG) - http://kompendiumpiwa.pl/wedzone-pszeniczne-rauchweizen/ Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 26.07.2020 w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie podczas imprezy "Jarmark Produktów Tradycyjnych", a sam konkurs odbędzie się tydzień wcześniej. Więcej szczegółów, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy zostaną udostępnione w późniejszym terminie.
 3. Z tego co wiem to czekają na spóźnialskich bo dostałem smsa w tej sprawie :F
 4. Pamiętam to piwo i z eliminacji i pamiętam to piwo z Rybnika. Uwierz, że to są kompletnie dwa inne piwa. Z tego co pamiętam w Rybniku polewałeś z kega? Wiesz uwarzyłeś 150 litrów piwa, trzymasz je pewnie w kilku kegach, część wlałeś do butelek by wysłać na konkurs. Tutaj na prawdę mogło pójść coś nie tak i łatwo o to by te piwa się różniły. Prześledź sprzęt który używałeś szczególnie drogę jaką piwo przebyło do butelek na konkurs. Tym bardziej, że jeżeli dobrze pamiętam to w Rybniku ta IPA (Session IPA?) o, której piszesz też miała początki zakażenia.
 5. Cześć Maciek, pozdrawiam także z Rudy Śląskiej. Powodzenia. Zazdroszczę miejsca i warunków
 6. Sędziowałem eliminacje czeskiego pilsa i finały portera bałtyckiego, więc się wypowiem. Widzę, też że jesteś w świeży w temacie więc ważne byś dostał rzetelne odpowiedzi, a nie takie które mówią o znajomościach, bo jeszcze odbierzesz to na serio i się zniechęcisz. Ideą konkursów PSPD nie jest wybór najlepszego piwa tylko piwa najbardziej zgodnego ze stylem. Jeżeli do finałów przechodzą dwa piwa to oznacza tylko i wyłącznie tyle, że pozostałe piwa tak mocno odbiegały od stylu (głównie przez wady fermentacyjne - estry owocowe, rozpuszczalnikowe), że ciężko było je nazwać przynajmniej poprawnym czeskim pilsem. Z tego co widzę jesteś z Wrocławia. W tym mieście nietrudno spotkać bardziej doświadczonych piwowarów lub sędziów przy różnych spotkaniach. Są festiwale, warsztaty sensoryczne. Dolnośląski oddział PSPD działa prężnie. Zabierz swoje piwo gdzieś, wymień się z innymi piwowarami, poproś o szczerą opinię. Kiedy dostaniesz metryczkę z pilsa przeanalizuj wady, skąd się mogły wziąć, jak je wyeliminować. A jeżeli niemal wszystkie piwa mają dyskwalifikujące wady? Weź pod uwagę, że mówimy o jednym z najtrudniejszych styli do uwarzenia. Czeski Pils to piwo, w którym na prawdę dużo rzeczy może pójść nie tak. Jeżeli byłby stylowy to zakwalifikowałby się do finału a tam dostał adekwatną ocenę. Jeżeli nie odpadłby w eliminacjach. Powiedz tak szczerze czy chciałbyś, żeby Twoje piwo trafiło do finału i dostało na przykład 18 punktów? Czy to coś by zmieniło jeżeli dowiedziałbyś się, że zająłeś ósme, dziesiąte albo czternaste miejsce? I tu i tu dowiedziałbyś się, że Twoje piwo nie jest czeskim pilsem. Przy kategoriach lagerowych i ciężkich do warzenia stylach jest to całkiem normalny poziom. Przejrzyj sobie wyniki tegorocznych Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych. Najbardziej prestiżowego konkursu.
 7. Masz to szczęście, że w aglomeracji katowickiej jest bardzo dużo piwowarów domowych, ale i eventów na których można pogadać, napić się domowego piwa także jest całkiem sporo. Żeby daleko nie szukać wczoraj w trakcie Rybnickiego Zalewu Dobrego Piwa była strefa piwowarów domowych, taka sama za tydzień będzie w Cieszynie na Cieszyńskiej Jesieni. Oprócz tego we wrześniu odbędą się półfinały katowickich bitew piwnych Kato Beer Cup. Zawsze też pozostają spotkania Śląskiego Oddziału PSPD, na których możesz przebierać w piwach domowych.
 8. Wybacz, nie dopisałem, że dotyczy to metryczek finałowych. Eliminacyjne rozsyła inna osoba, także musisz jeszcze poczekać.
 9. Metryczki w kategorii Vienna Lager zostały rozesłane. Gdyby ktoś nie dostał proszę o kontakt.
 10. Dazhdbog

  Dazhdbog

 11. Nie wiem czy trafiłeś już na te info, ale 8 lipca jest tego typu spotkanie w Gliwicach. Z Katowic do Gliwic dojedziesz jednym pociągiem czy autobusem więc może lepiej dołączyć się tam? http://www.piwo.org/topic/23918-spotkania-piwowar%C3%B3w-w-gliwicach/
 12. Filip Paprocki na Akademii Drożdżowej FM dał do zrozumienia, że póki co mamy nie spodziewać się czegoś innego niż Saccharomyces z FM. Argumentował potrzebą posiadania drugiego laboratorium tak by nie używać tych samych pomieszczeń i sprzętów do rozmnażania Saccharomyces i Brettów.
×
×
 • Create New...