Jump to content

Dazhdbog

Members
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Dazhdbog last won the day on September 2

Dazhdbog had the most liked content!

About Dazhdbog

 • Birthday 10/29/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bastion
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  60
 • Miasto
  Ruda Śląska

Kontakt

 • Imię
  Łukasz
 • Strona www
  https://www.facebook.com/BrowarBastion

Recent Profile Visitors

649 profile views
 1. Z tego co wiem to czekają na spóźnialskich bo dostałem smsa w tej sprawie :F
 2. Pamiętam to piwo i z eliminacji i pamiętam to piwo z Rybnika. Uwierz, że to są kompletnie dwa inne piwa. Z tego co pamiętam w Rybniku polewałeś z kega? Wiesz uwarzyłeś 150 litrów piwa, trzymasz je pewnie w kilku kegach, część wlałeś do butelek by wysłać na konkurs. Tutaj na prawdę mogło pójść coś nie tak i łatwo o to by te piwa się różniły. Prześledź sprzęt który używałeś szczególnie drogę jaką piwo przebyło do butelek na konkurs. Tym bardziej, że jeżeli dobrze pamiętam to w Rybniku ta IPA (Session IPA?) o, której piszesz też miała początki zakażenia.
 3. Cześć Maciek, pozdrawiam także z Rudy Śląskiej. Powodzenia. Zazdroszczę miejsca i warunków
 4. Sędziowałem eliminacje czeskiego pilsa i finały portera bałtyckiego, więc się wypowiem. Widzę, też że jesteś w świeży w temacie więc ważne byś dostał rzetelne odpowiedzi, a nie takie które mówią o znajomościach, bo jeszcze odbierzesz to na serio i się zniechęcisz. Ideą konkursów PSPD nie jest wybór najlepszego piwa tylko piwa najbardziej zgodnego ze stylem. Jeżeli do finałów przechodzą dwa piwa to oznacza tylko i wyłącznie tyle, że pozostałe piwa tak mocno odbiegały od stylu (głównie przez wady fermentacyjne - estry owocowe, rozpuszczalnikowe), że ciężko było je nazwać przynajmniej poprawnym czeskim pilsem. Z tego co widzę jesteś z Wrocławia. W tym mieście nietrudno spotkać bardziej doświadczonych piwowarów lub sędziów przy różnych spotkaniach. Są festiwale, warsztaty sensoryczne. Dolnośląski oddział PSPD działa prężnie. Zabierz swoje piwo gdzieś, wymień się z innymi piwowarami, poproś o szczerą opinię. Kiedy dostaniesz metryczkę z pilsa przeanalizuj wady, skąd się mogły wziąć, jak je wyeliminować. A jeżeli niemal wszystkie piwa mają dyskwalifikujące wady? Weź pod uwagę, że mówimy o jednym z najtrudniejszych styli do uwarzenia. Czeski Pils to piwo, w którym na prawdę dużo rzeczy może pójść nie tak. Jeżeli byłby stylowy to zakwalifikowałby się do finału a tam dostał adekwatną ocenę. Jeżeli nie odpadłby w eliminacjach. Powiedz tak szczerze czy chciałbyś, żeby Twoje piwo trafiło do finału i dostało na przykład 18 punktów? Czy to coś by zmieniło jeżeli dowiedziałbyś się, że zająłeś ósme, dziesiąte albo czternaste miejsce? I tu i tu dowiedziałbyś się, że Twoje piwo nie jest czeskim pilsem. Przy kategoriach lagerowych i ciężkich do warzenia stylach jest to całkiem normalny poziom. Przejrzyj sobie wyniki tegorocznych Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych. Najbardziej prestiżowego konkursu.
 5. Masz to szczęście, że w aglomeracji katowickiej jest bardzo dużo piwowarów domowych, ale i eventów na których można pogadać, napić się domowego piwa także jest całkiem sporo. Żeby daleko nie szukać wczoraj w trakcie Rybnickiego Zalewu Dobrego Piwa była strefa piwowarów domowych, taka sama za tydzień będzie w Cieszynie na Cieszyńskiej Jesieni. Oprócz tego we wrześniu odbędą się półfinały katowickich bitew piwnych Kato Beer Cup. Zawsze też pozostają spotkania Śląskiego Oddziału PSPD, na których możesz przebierać w piwach domowych.
 6. Wybacz, nie dopisałem, że dotyczy to metryczek finałowych. Eliminacyjne rozsyła inna osoba, także musisz jeszcze poczekać.
 7. Metryczki w kategorii Vienna Lager zostały rozesłane. Gdyby ktoś nie dostał proszę o kontakt.
 8. Dazhdbog

  Dazhdbog

 9. Nie wiem czy trafiłeś już na te info, ale 8 lipca jest tego typu spotkanie w Gliwicach. Z Katowic do Gliwic dojedziesz jednym pociągiem czy autobusem więc może lepiej dołączyć się tam? http://www.piwo.org/topic/23918-spotkania-piwowar%C3%B3w-w-gliwicach/
 10. Filip Paprocki na Akademii Drożdżowej FM dał do zrozumienia, że póki co mamy nie spodziewać się czegoś innego niż Saccharomyces z FM. Argumentował potrzebą posiadania drugiego laboratorium tak by nie używać tych samych pomieszczeń i sprzętów do rozmnażania Saccharomyces i Brettów.
 11. A nie lepiej klasycznie? http://www.piwo.org/topic/12198-chlodnica-wyrob-wlasny/
 12. Do oddania gęstwa drożdży sezonowych Wyeast 3789 Trappist Blend. Jest to mieszanka Saccharomyces (z tego co znalazłem to Wyeast 3522 Belgian Ardennes) i Brettanomyces (z tego co znalazłem bruxellensis). Pierwsze pokolenie. Nie będzie tego dużo bo sam planuję dalej wykorzystać te drożdże, ale oddam wystarczająco do zbudowania startera lub fermentacji lżejszego piwa. Odbiór w Rudzie Śląskiej lub w godzinach 7:00-15:00 na os. Witosa w Katowicach. Planuję być w najbliższą niedzielę na Akademii Drożdżowej FM w Gliwicach, więc mógłbym też podrzucić tam.
×
×
 • Create New...