Jump to content

altanis

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

346 profile views
 • L.M

altanis's Achievements

 1. Wszystko oczywiście serio - jak się niektórzy domyślacie - chodzi o potomka @@Bogi, dzięki wielkie za rys historyczny Dzięki za linki - bardzo przydatne! Podsumowując - polecacie coś ciemnego, raczej RIS, Porter lub Barley i duuuuużo BLG (w granicach 30). Wszystko refermentujemy w butelkach, pewnie z kapslami zalanymi woskiem (aby się nie utleniało). Nagazowanie raczej bardzo słabe (z resztą przy tej mocy to nie ma aż takiego znaczenia) - pewnie 1.8 vol CO2? Największe doświadczenie mam w RISach (już kiedyś uwarzyłem takiego 30 BLG) ale to właśnie BW mnie najbardziej ciekawi...
 2. Cześć! Chciałbym uwarzyć piwo i leżakować je przez 18 lat. Pytanie - jakie piwo najlepiej zrobić? Moje pomysły to RIS albo Barleywine, ale może macie lepsze sugestie? Drugie pytanie - jak powinno leżakować? W butelkach, czy w balonie i po 18 latach dodać gęstwę i rozlew? A może szarpnąć się na beczkę? Jak myślicie?
 3. WLP003 to German Ale II - Irish Ale to WLP004. Dokładnie, źle mi się wklepało...
 4. Robiłem RISa z tego samego zasypu dwa razy - raz z WLP099 (Super High Gravity) a raz z WLP003 (Irish Ale). Pierwszy odfermentował do 5 BLG, drugi do 7. W smaku o niebo lepszy ten z Super High Gravity. Niestety obecnie ciężko dostać te drożdże...
 5. Jest bardzo dobry artykuł o słodach w wiosennym Piwowarze z 2012. Gorąco polecam się zaopatrzyć. Tutaj masz małą próbkę artykułu.
 6. Mniej więcej tydzień temu butelkowałem Milk Stauta, ale troszeczkę inaczej zatartego (45 min w 64 + 45 min w 69). Użyte drożdże to WLP003 i 400g laktozy. Łącznie zjechał do 5 BLG. Proponowałbym powtórzyć pomiar za 2-3 dni i jeżeli bez zmian - do butelek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.