Jump to content

bagadata

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2004
 • Liczba warek
  50+
 • Miasto
  Szlichtyngowa

Kontakt

 • Imię
  Bogdan
 1. bagadata

  bagadata

 2. Myślę,że ci którzy walczą o najwyższe miejsca w pucharze na pewno warzą tylko na konkursy, bo przy tej liczbie konkursów na uwarzenie czegoś innego zwyczajnie nie wystarcza im już czasu.
 3. Była to świetna impreza. W szczególności warta pochwały jest inicjatywa reaktywacji piwa Rosanke, którą powinni naśladować organizatorzy wszystkich konkursów w Polsce i próbować odtwarzać i popularyzować rodzime gatunki zamiast tylko naśladować i powielać obce style i wzorce.
 4. A czy może potrafisz podać jakieś komercyjne przykłady, które byłyby choćby częściowo podobne w charakterze i stylu? Oczywiście jeżeli takowe istnieją.
 5. Nie piłem wersji 4.0 ale jeżeli jest tak podobna do wersji 2.0 jak to wynika z testu, to mam kilka uwag: - klarowność lub raczej zupełny jej brak, a grodziskie przecież było idealnie klarowne - zbyt słabe wysycenie (grodziskie było mocno wysycone) - zbyt mało obfita piana co jest zapewne konsekwencją niskiego wysycenia
 6. Dlaczego zaraz przepychanki, no i skąd ta pewność, że nie byłem na festiwalu? Bez urazy ale to jest tylko konstruktywna krytyka, jeżeli twoim zdaniem było dobrze to nie znaczy,że za rok nie może być lepiej, a chyba o to nam wszystkim chodzi i po to między innymi istnieje to forum.
 7. więc właśnie przed chwilą wskazałem wzorzec do naśladowania.
 8. a może to z powodu tego międzynarodowego Jury, którym trzeba najpierw wszystko przetłumaczyć z polskiego na nasze
 9. Nie wiem dlaczego ale np. we Wrocławiu, który jest konkursem chyba drugim lub trzecim co do wielkości i znaczenia, wyniki są podawane na bierząco (tzn. jeżeli ktoś wszedł do finału w danej kategorii lub odpadł to dostaje e-maila i sms-a z informacją, prawie natychmiast) a tu trzeba żebrać o łaskawe podanie wyników, przynajmniej jeżeli chodzi o punktowane miejsca od 1 do 6, nie mówiąc jużo finalistach. Trochę mnie to wnerwia, bo w końcu mamy XXI wiek, czyż nie ?
 10. Receptura nieco odległa od pierwowzoru ale liczy się efekt końcowy, więc szacun dla zwycięscy
 11. bagadata

  Witam

  Witaj.Oto kolejny dowód na skuteczność "misji" Kopyra i jego blogu. Rzeczywiście z wysokiego C zacząłeś z tym zacieraniem. Pozdrawiam
 12. 7 worków to sporo! Czyżby jakieś zawieszenie działalności po przekroczeniu tych "trzistu" warek?
 13. Tak tak, ponoć chodzą słuchy, że chodzą plotki, że to już melodia niezbyt odległej przyszłości !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.