Jump to content

jelcynek

Members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Brewfellas
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Mariusz

Recent Profile Visitors

283 profile views
 1. jelcynek

  jelcynek

 2. jelcynek

  Gabej - moleta

  O ile pamiętam twój Gabej to ten z piękną moletą w romb? To moleta to robota gabeja?
 3. jelcynek

  Gabej - moleta

  Cześć. Jestem niezbyt zadowolonym użytkownikiem śrutownika Gabej. Występuje klasyczny problem kiepskiego zaciągania i podskakiwania słodu na wałkach. Postanowiłem zmienić ta sytuację poprawiając radełkowanie. No i tu się zaczynają schody bo nie mogę znaleźć tokarza który mi to zrobi. Czy ktoś z trójmiasta robił taki zabieg i może polecić jakiegoś tokarza. W grę wchodzi poprawka istniejącej molety albo zrobienie nowej molety w romb.
 4. Cześć koledzy piwowarzy. Niedługo z kolegami planujemy się przerzucić z warzeniem na kega. Jednak pewien problem wystąpił i nie do końća wiem jak go rozwiązać. Okazało się, że kega mamy większego i nasze fałszywe dno jest trochę za małe. Zostaje nieduża szczelina jak się je rozłoży. Pytanie jaki to będzie w praktyce miało wpływ na filtrowanie? Czy może pomóc jeszcze założyć pod fałszywym dnem sracz wężyk?
 5. W poprzednim zamówieniu brali 180. Wysłałem prywatną wiadomość do kolegi, który takie brał by zapytać czy pasowała, czy musiał doginać. Niestety cisza i brak odpowiedzi.
 6. Poprzednio akcję organizował kolega 101k. Zgłoś się do niego po rysunek techniczny.
 7. Mi się ogólnie nie pali, 2015 jest spoko.
 8. Miałem okazję to pić. Piwo było genialne. Smak herbaty był wyraźny, genialne połączenie. Mocno orzeźwiające, jakby nachmielić herbatę.
 9. Ja planuję wkładać je do kega EURO, więc R180. Tu pytanie do kolegów, którzy w pierwszej partii się załapali. Trzeba było doginać czy nie? Mniejszy promień, czy w porządku?
 10. Poprzednio przy 18 grzałkach wyszło ~140 zł za parę (2 x 1750W). Czyli coś w tych okolicach trzeba zakładać.
 11. Ja tam zawsze (3 razy się zdarzyło ;] ) przy życie albo pszenicy sypię dwie, trzy garści łuski gryczanej i gitara. Można bez problemu dostać na alledrogo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.