Skocz do zawartości

szekspiro

Members
 • Liczba zawartości

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Miasto
  Śląsk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ze słodem z Bruntala też sobie Pan/Pani allegro urządza ???
 2. należę do "niektórych" No i co z tego?
 3. szekspiro

  Życzenia urodzinowe

  Z okazji kolejnych urodzin w tym roku "sto lat" dla Faszysta Rasista Homofob
 4. szekspiro

  Życzenia urodzinowe

  Po raz n-ty w tym miesiącu "sto lat" dla Faszysta Rasista Homofob
 5. szekspiro

  Słody - topniejący wybór

  Słodownia Bruntal produkuje tylko dwa słody: pilzneński klepiskowy i wędzony dymem torfowo-bukowym. Pozostałe słody są sprowadzane z innych, czeskich słodowni.
 6. Bo co ? Masz jakieś doświadczenie?
 7. nie jestem pewien czy angielskie lub amerykańskie są tak łatwo dostępne dla klientów indywidualnych nawet w ilościach hurtowych... W tym roku już nie są tak łatwo dostępne jak w latach poprzednich. Duże zapotrzebowanie na chmiel - craft - spowodowało, że hurtownicy sprzedają na pniu wszystko w ramach kontraktu. Nikt nie oferuje chmielu w dobrej cenie w opakowaniach 5kg dla indywidualnych odbiorców. Polskie sklepy, nauczone latami doświadczeń (każdy zaradny piwowar domowy kupował chmiel na akcji społecznościowej "za grosze"), nie zakontraktowały chmielu z tegorocznego zbioru. Amerykańskie chmiele ze zbioru 2015 na pewno pojawią się w połowie stycznia.
 8. W/w chmiele z rocznika 2015 można kupić w co najmniej 4-5 sklepach
 9. I taki będzie trend w najbliższym czasie (moja opinia). Jeżeli spora część piwowarów sprowadza towar indywidualnie w ilościach hurtowych i potem odsprzedaje po kosztach to żaden sklep legalnie (podatki, ZUS, koszta) działający nie może sprostać szarej strefie. Forumowe akcje piwowarów "wspólny zakup kapsli", "sprowadźmy paletę słodów z Czech" lub "sprowadzamy chmiel z Anglii" skutecznie ograniczają ofertę rodzimych sklepów.
 10. Zwracam honor i cofam pytanie, ponieważ zapomniałem, że podstawą dzisiejszej egzystencji jest GRATIS. Nie wiem, myślałem, że mogę je zadać. A Ty kim jesteś? Adwokatem PawelH? Normalna rzecz, że każdy jedzie do najbliższego sklepu. Po co się tak unosisz? Nikt dla idei (chyba, że dla PSPD) nie będzie dymał przez cały Śląsk po saszetkę drożdży p.s. całkiem przypadkowo zostałem obdarowany darmową fiolką FM 50
 11. Nie mam dostępu do facebooka i bardzo dziękuję za informację Z jakiego powodu polecasz ten sklep? Niskie ceny, szeroki wybór chmieli i słodów czy patriotyzm lokalny?
 12. Ale o co chodzi w tym pytaniu? Słodownia źle słoduje, sklep myli się w pakowaniu zamówienia czy piwowar spieprzył recepturę?
 13. tutaj http://www.sklep.piwowin.pl/SRUTOWNIK_RECZNY_STOLOWY_Browin_Biowin-1097.htmlw promocji
 14. A dlaczego nie homebrewing.pl ?
 15. Kto sponsoruje ten temat? Właściciel linkowanego sklepu?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...