Jump to content

filip3212

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

  1. Jestem studentem Politechniki i przygotowuję projekt na mechaniczny rozdział faz. Jako, że od jakiegoś czasu dołączyłem do grona piwowarów domowych , chciałbym , aby moja praca związana była z procesem produkcji piwa. Chodzi mi o proces klarowania piwa za pomocą filtru świecowego przez ziemie okrzemkową . Czy ktoś orientuję się w tym temacie? Jeżeli tak to chciałbym zapytać jaka może być jego średnia wydajność na godzinę pracy i ile zużywa się przy tym ziemi okrzemkowej ? Te dane są mi niezbędne , a żadne źródła , które znalazłem nie odpowiadają na moje pytanie. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.
  2. Objetosc nie jest problemem mozesz dodac wode przed fermentacja. A jak wypada gestosc poczatkowa? No właśnie dodałem ostatnio około 2 litrów przed fermentacją i już osiągnąłem gęstość początkową , Wtedy było tylko około 18 litrów , nie dodawałem więcej , żeby nie obniżyć ekstraktu.
  3. Witam, Mam już za sobą dwie warki , ale nadal pojawia mi się ten sam problem . Po rozlaniu do butelek uzyskuje około 17,5 - 18 litrów piwa zamiast 20. Nie wiem gdzie leży problem. Zacieram 4 kg słodu w 14 litrach . Do wysładzania dodaje około 11 litrów wody . Staram się odfiltrować brzeczkę do końca . Na dodatek do refermentacji dodaje około 0.5 - 1 litra wody z cukrem. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi coś doradzić ? Z góry dziękuję za odpowiedź .
  4. Witam . Kilka dni temu zabutelkowałem piwo z mojej pierwszej warki (Pale Ale). Po paru dniach zobaczyłem spory jasny osad na dnie butelek. Jako raczkujący piwowar trochę mnie to zmartwiło. Po fermentacji burzliwej przelałem piwko na tydzień na fermentację cichą. Czy ten osad wpłynie bardzo na jakość piwa i jak następnym razem mógłbym zminimalizować jego powstanie ? z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Create New...