Jump to content

Linus

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

286 profile views
 1. Niezbędne informacje na temat konkursu, w tym regulamin, są dostępne na stronach internetowych: https://gwiazdkowykpd.pspd.org.pl/ https://pl-pl.facebook.com/GwiazdkowyKPD/
 2. Wrocław, do oddania gęstwa FM11 Wichrowe wzgórza, drugie pokolenie, zebrana 18.04.2019.
 3. Szukam, ale na razie bez odzewu. Jeśli jakiś forumowicz z Wrocławia zechciałby wypożyczyć swój sprzęt, to byłoby świetnie. Oczywiście jakoś się rozliczymy Wypożyczenie całego rollbaru z firmy cateringowej nie bardzo się opłaca w takim przypadku.
 4. Z tym przelewaniem chodzi o to, żeby po nalaniu butelki pozakręcać i mieć piwo chociaż trochę nagazowane. Spijanie pewnie potrwa kilka godzin, jak piwo będzie lane prosto z petainera do szkła, to po ściągnięciu fittingu pewnie szybko się odgazuje. Oczywiście wcześniej keg będzie schłodzony.
 5. Witam, Znajomy dorwał kega PET z piwem z browaru rzemieślniczego. Niestety nie mamy sprzętu do wyszynku i na jeden raz jego zakup nie ma sensu. Pomysł jest taki, żeby ściągnąć plastikowy fitting (ma czerwone kółko w środku) i wężem rozlać piwo do butelek po wodzie, następnie wypić to podczas jednego posiedzenia. Keg był już otwierany, część piwa z niego jest już wypita, ale większość w nim została. Pytanie, czy ten pomysł jest wykonalny Waszym zdaniem? Nie wiem, czy przy ściąganiu fittingu nie zrobi nam się fontanna. Wiadomo, że przy takiej operacji piwo trochę się odgazuje i utleni, ale wciąż będzie spożywcze.
 6. Byłem tam 2 lata temu i było kilka piw innych niż lagery. Poszukaj w sklepach samoobsługowych. Na pewno był tam w kilku sklepach Hoegaarden i coś z browaru Blue Moon (mam nawet kapsel z tego piwa), innych nie pamiętam. Mało tego było, ale zawsze to jakieś urozmaicenie. Opowieść z browar.biz jest o Słonecznym Brzegu (bliżej Burgas).
 7. Linus

  Cześć!

  Witaj na forum i powodzenia! We Wrocławiu masz silną grupę wsparcia.
 8. rozumiem, że słowa "przebój" "szlagier" itp. w słownikach wielu już nie istnieją (albo nawet ich nie słyszeli), ale używanie w tym kontekście słowa, które ma również w znaczeniu "przekręt" jest chyba nie najlepszym pomysłem No ale czymś się trzeba koniecznie wybić spośród tak wielu ot taki znak czasu widocznie. Myślę, że "przekręt" nie jest najgorszym znaczeniem słowa "sztos": http://sjp.pl/sztos 2 b) http://sjp.pwn.pl/slowniki/sztos.html
 9. Dobra, niech zrobi, jak uważa. Może na drugi raz inaczej i będzie wiedział, co dla niego lepsze. Widzę, że nawet WIKI przedstawia 2 szkoły.
 10. Czemu za dużo ? @INTseed zapewne będzie wysładzał do określonej objętości (23-24 litry). Przy 22 l wody do zacierania, zużyje jej mniej do wysładzania i mniej cukrów wypłucze.
 11. Ad. 1. Masz rację, te 22 litry wody na 6,5 kg słodów do zacierania to za dużo. 17-18 litrów wystarczy. Ad. 2. Podczas zacierania przykryj garnek, żeby ciepło nie uciekało. Ad. 3. Podczas gotowania odkryj, żeby wyparował DMS.
 12. O surowcach i procesie warzenia piwa sporo jest w książce "Domowe warzenie piwa" Richarda Lehrla. Dostępna jest w księgarniach i sklepach dla piwowarów. Tylko trzeba zwrócić uwagę, aby było to wydanie drugie, w pierwszym pojawiło się kilka kwiatków, było o tym nawet tu na forum: http://www.piwo.org/topic/8227-richard-lehrl-domowe-warzenie-piwa-podstawowy-blad/
 13. Właśnie przyszły do mnie 2 rodzaje słodów jęczmiennych wędzonych (czereśnia i jabłoń) ze słodowni Viking Malt ze Strzegomia Także wyglądajcie kurierów z UPS.
 14. W zeszłym tygodniu byłem w sklepie Twój Browar i dowiedziałem się, że już mają listę osób, którym należą się drożdże. Także coś tam się dzieje. P.S. Spóźnione gratulacje dla laureatów.
 15. Dodałbym jodowy wskaźnik skrobi, przyda się przy pierwszych zacieraniach. Niektórzy chłodzą w takich dużych wiadrach czy kastrach używanych na budowach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.