Skocz do zawartości

SebaGdynia

Members
 • Liczba zawartości

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. ja kapsluję Gretą, ale wykorzystuje kapsle Carlsberga gdyż są juz idealnie "pozaginane". Po nalaniu piwka do butelki, zakręcam ją i jeszcze dociskam Gretą.
 2. A może bez częściowego zacierania i po prostu wymieszałbym 2 WES'y jasne i w jakis proporcjach pokombinowałbym z tymi chmielami? No właśnie, tylko jakie proporcje?
 3. Witam, jestem jeszcze na etapie ważenia z ekstraktów niechmielonych i chciałbym spróbować dorzucić do tego jakieś małe "partial mash" Zostały mi chmiele Lubelski 55g i 45g granulatu, oraz 100g Marynki i 50g Sybilli w granulacie. Oczywiście opcjonalnie mogę dokupić jakieś chmiele, ale wolałbym bazować na w.w. Jaką warkę mogę z tego uwarzyć, może coś orzeźwiającego na coraz to cieplejsze dni? Pozdrawiam
 4. Jak w temacie, kupię pompkę na naboje CO2, może być używana.
 5. To może polecisz jakiego górniaka zbliżonego smakiem i barwa do lagera wiedeńskiego?
 6. Właśnie myślałem o częściowym zacieraniu, jednak bardzo zależy mi aby był to lager wiedeński, tylko czy uda sie na drożdżach do górniaków?
 7. Mam garnek 12,5l i chciałbym w nim spróbować zacząć zacierać własne piwko. I tu pytanie, jakiej pojemności warkę uda mi się w nim uwarzyć?
 8. Ale w pierwszym poście napisałem, że szukam czegoś na wzór Odsieczy.
 9. Wiem, że to wiedeński lager, a więc jak wszystkie lagery jest to dolniak, ale chciałbym popełnić coś pochodnego ale koniecznie górna fermentacja.
 10. Jakich ekstraktów i chmieli użyć to zrobienia czegoś na wzór Odsieczy Wiedeńskiej od Pinty? Czy to będzie piwko górnej fermentacji? Z góry dzięki.
 11. OK. Tak jak pisałem wcześniej ok 40g starczy do ciemnego lekkiego?
 12. Czyli jak przez parę dni Blg się będzie utrzymywać to mogę dorzucić chmiel? Ile czasu ma trwać to chmielenie, 3 dni?
 13. No właśnie nie mam drugiego fermentora,ani co najmniej 20 litrowego gara żeby chwilowo przelać brzeczke
×
×
 • Dodaj nową pozycję...