Jump to content

mieho

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

About mieho

 • Birthday May 6

Piwowarstwo

 • Miasto
  Mikołów
 1. witam a propos cytrynowego zrobiłem takowe z resztek i wyszło ok. bardziej jednak w zapach i smak można określić jako cytrusowy niż czystą cytrynę niżej recepturka: 3,5l piwo English Bitter z osadem po burzliwej 3,5l piwo Pszeniczne z osadem po burzliwej 2x420ml sok cytryna (Herbapol) 4,0l woda dodatkowe chmielenie tzw:herbatka chmielowa: marynka 10gr 20min lubelski 10gr 10min po przecedzeniu łącznie 0,25ml roztworu do refermentacji dodano 70gr (2,8gr na 0,5l) glukozy rozpusczonych w 0,25l wody. 1szt tabletki słodzika naturalnego stewia na 0,5l (do 1 butelki)
 2. mieho

  Płatki dębowe

  witam Wątek dawno nie poruszany, ale poczytałem i może ma ktoś jakieś świeże wyniki i doświadczenia organoleptyczne dotyczące smaku i bukietu piwa z dodatkiem płatków dębowych i zechciał by je przedstawić. Właśnie przymierzam się do użycia takiego dodatku w ciemnym piwie. Dokładnie chodzi mi o różnice i wrażenia smakowo-zapachowe podczas zastosowania płatków tylko podczas fermantacji cichej, a więc okres nie długi, a dodaniu ich do butelek podczas rozlewu no i co za tym idzie dłuższemu leżakowaniu.
 3. wielkie dzieki ! myślę że ten w tabletkach z marketu będzie ok. Nigdy wcześniej nie bawiłem w dosładzanie ale za tydzień rozlewam moje nowe ciemne korzenno-ziołowe do butelek. Mała próba z 10l warką zobaczymy co wyjdzie. pozdr.
 4. witam mam jeszcze jedno pytanie dotyczące xsylitolu. Czy stosuje się go wyłącznie jako dosłodzenie piwa, a oprócz tego normalnie glykoza do butelek do wtórnej fermentacji i nagazowania piwa, czy tylko sam xylitol i on spełnia tą samą rolę co glukoza jednocześnie silniej dosładzając?
×
×
 • Create New...