Skocz do zawartości

gregi1

Members
 • Liczba zawartości

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. gregi1

  Brewkit - Simply

  Widzę, że chyba nikt nie testował. Więc może zapytam inaczej... warto to kupić czy lepiej zainwestować w coś sprawdzonego np. coopers?
 2. gregi1

  Brewkit - Simply

  Widziałem promocję w alepiwo na brewkity Simply, czy ktoś miał z nimi do czynienia? Polecacie? To będzie druga warka więc nie chciałbym się przy niej zniechęcić do kolejnej. Pierwsza była z coppers i wyszła ok.
 3. Czyli co, lepiej otworzyć wiadro i w ten sposób pobrać trochę do sprawdzenia blg? Chciałem dziś sprawdzić blg i właśnie nie wiem w jaki sposób. Doradźcie...
 4. gregi1

  Butelki PET

  A czy piwo można przelać - do butelek po napojach gazowanych. Nie mowie tutaj o "białych-przeźroczystych" ale np. o jasno niebieskich, albo jasno zielonych. Czy coś mu się stanie? Czy musi być tylko w ciemnych?
 5. gregi1

  Butelki PET

  Czy macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie mogę kupić ciemne butelki PET 1l w miarę tanio? Obecnie kupuję jedną butelkę po 1,2 pln.
 6. Ok. to jeszcze potrzymam chwilę. Mam nadzieję, że nie zapeszę, ale jeśli jeszcze nie mam infekcji to mam nadzieję, że jej już nie będzie. (dziś do sprawdzenia zlałem odrobinę przez kreanik) @ThoriN raczej nie będę zlewał na cichą, bo nie mam warunków i to pierwszy brewkit Może po 3-4 tak zrobie
 7. Dziś po 7 dniach sprawdziłem BLG było 4. Czy mam trzymać je jeszcze w fermentatorze czy może już zlewać do butelek. Niestety wyjdzie słabe to piwko BTW. Spróbowałem i rewelacja w smaku... brak kwasowości i lekko gorzkawe na końcu.
 8. A odświeże temat, bo tak się cieszyłem i chyba zapeszyłem, bo wczoraj wróciłem do domu i ani słychu ani widu o bulgotaniu w rurce fermentacyjnej. Czy to normalne. Warke nastawiałem wieczorem przed wczoraj (26.02) w nocy ruszyła fermentacja, wczoraj wieczorem wróciłem do domu i już jej nie ma (w sensie nie widze i nie słyszę bulgotania)
 9. No to będzie w takim razie słabsze Dopiero się uczę A to rozumiem, że jak dodajemy coopers + wes to mam to traktować jako jaką ilość płynów ?
 10. Dodałem do tego Ekstrakt słodowy jasny WES (płynny) - 1,7 kg. Coopers + Ekstrakt + 2 l wody zagotowałem, później do fermentatora i kolejne 18 l wody. Drożdże do kubeczka z wodą i następnie do fermentatora. Jakie blg powinienem się spodziewać po zakończeniu fermentacji? Da się jakoś wyliczyć alkohol w tym piwko za pomocą blg?
 11. Wczoraj nastawiłem pierwszą warkę z brewkit IRISH STOUT - Coopers zaraz po przelaniu do fermentatora i dolaniu wody (zrobiłem tylko z 20 l całość) miałem BLG na pozimoe 10. Czy to nie jest za mało? Dalej wszystko wygląda jak powinno być bo w nocy usłyszałem, że drożdże zaczęły pracować
 12. Raczej to nie jest wielka inwestycja, a bardziej chodzi o miejsce potrzebne na przechowywanie tego wszystkiego. Jak ma się dom, piwnicę to ok, ale nie małe mieszkanko
 13. Co rozumiesz pod pojęciem mocny smak Czytałem gdzieś, że może mieć zbyt "palony" smak. A poza tym gdzieś obiły mi się opinie, że do brewkitów używać tylko jasnych. @bart3q - te które podałem kosztują ok. 29 pln, ja kupiełm WES jasny 1,7 kg za 33 pln.
 14. Mam dwa pytania: 1. Jak robię irish stout z brewkita to mam użyć jasnego ekstraktu słodowego (tak gdzie wyczytałem na forum, że przy ciemnym będzie zbyt mocny smak). 2. To w takim razie do jakich piw używa się ciemnego słodu ? 3. Czy lepiej używać ekstraktu słodowego płynnego czy suchego? Jest jakaś różnica (poza tym, że suchy jest tańszy o ok. 3-5 pln)? np. czy te mogą być zamiast np. płynnego: Ekstrakt słodowy jasny(Bruntal) 1,7kg Maltoza Znalec - Suchy ekstrakt słodowy - Jasny - 1kg
×
×
 • Dodaj nową pozycję...