Skocz do zawartości

qwertyuk

Members
 • Liczba zawartości

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. faktycznie. ale blg początkowe wynosiło 20,5
 2. Skąd ty wziąłeś te 22 BLG ? Co do tej warki nie da się ukryć są potknięcia. Początkowo myślałem o odejmowaniu gęstwy i wcześniej nastawieniu czegoś innego. Wyszło jak wyszło. I tak poczekam do końca bo nic nie wskazuje na to bym miał wylewać to piwo do kibla, jak co poniektórzy radzili. Pranoramixy z forum. Jak nie wyjdzie to płakać nie będę, a następne zrobię zgodnie ze sprawdzonymi sposobami i nie będę eksperymentował. Sporo wypowiedzi w wątku było bardziej mentorskich niż pomocnych. W zasadzie nic z nich nie wynikało. Pozostałym, którzy faktycznie podali błędy i nakierowali na rozwiązania serdecznie dziękuje. Następnym razem na pewno wykorzystam Wasze wskazówki.
 3. a ja myślałem że to "Wsparcie piwowarskie"
 4. Ale co przykryłem ? W czasie ostatnich 3 dni fermentor niczym nie był okryty (stał w ciemnym miejscu), więc nie było efektu termosu. Jeśli o to Ci chodziło.
 5. Było w 22 stopniach temp mierzonej przy fermentorze. Jaką temp miała sama brzeczka trudno powiedzieć nie mam termometru zanurzeniowego. Teraz stoi na podłodze przy drzwiach balkonowych, 20 stopnie przy ziemi. Balkon mam zacieniony nigdy nie pada na niego bezpośrednie światło. Ale na wszelki wypadek okryłem fermentor żeby ewentualne światło docierało w możliwie najmniejszym stopniu.
 6. Uchyliłem lekko pokrywę : na powierzchni kożuszek, niewielki. Aktualne BLG: 5 Czyli odfermentowało 20,5 na 5 w 3 dni. Tak szybkiej fermentacji się nie spodziewałem. Jak na moje oko wszystko jest OK. Zostawiam to w takim stanie jeszcze co najmniej tydzień. Zobaczę co i jak i zdecyduje czy zlewać na cichą. Przenoszę w nieco chłodniejsze miejsce w okolicy 20 stopni. W smaku bardzo ok , paloność ciemne słody trochę gorzkiej czekolady.
 7. to nie była konstruktywna wypowiedz. a myślisz że jak obliczyłem ekstrakt.
 8. Czyli co robic ? Zostawić i czekać aż coś się podzieje ? Zamieszać ? dodać drożdży ? Polećcie coś konstruktywnego
 9. W lodówce mam jeszcze połowę opakowania Mangrove Jack's M07 British Ale Yeast. Ale takich myków jak dodawanie drożdzy w czasie burzliwej fermentacji to nie robiłem. Zal mi wylewać to piwo bo to moje pierwsze o tak wysokim Blg. Stąd błędy. Pomóżcie uratować.
 10. 3 dni temu wlałem brzeczkę na fermentacje burzliwą. Po 24 bulgotało aż miło, niestety od 2 dni w rurce pojawia się bąbelek raz na 30 sec lub rzadziej. Użyłem połowy opakowania drożdży suchych wcześniej uwodnionych - nie miałem skąd odjąć już żywych. Na dnie zbiornika widać 1cm sadu drożdżowego. Przed zadaniem drożdży starałem się natlenić brzeczkę mieszając i pluskając - nie przelewałem między wiadrami. BLG: 20,5 - w temacie jest błąd drożdze: Mangrove Jack's M07 British Ale Yeast temeratura fermentacji: 22-22,3 Objętość warki: 10,5L
 11. Nikt nic nie podpowie ? Liczę na wasze doświadczenie.
 12. Chyba się udało. Zrobiłem wszystko od zera. I pominąłem pole "początkowa ilość wody w fermentorze" - dałem 0. Zerknijcie i powiedzcie czy się wam to widzi. IBU wynika z faktu że dałem 100G marynki 50g/60min 50g/20min. Drożdże S-04. Dodatki: 50g płatków dębu amerykańskiego mocno palonego na cichą. Co o tym myślicie ? będzie jakoś to smakować ?
 13. próbuje i próbuje i udało mi się RAZ zbliżyć do 10L (9,225L) przy czym każda kolejna zmiana ilości wody nie zmienia już tego wyniku. Szlak mnie powoli trafia bo to czysta matematyka a brew target po mimo zapisywania zmian stoi w miejscu. Znacie jakieś inne mniej problematyczne programy gdzie spokojnie można wprowadzić potrzebne dane ??? Ostatecznie kupie zestaw do warzenia z ekstraktów w browamatorze pod staut 12BLG (=%2F163929%2F164395%2F183249&sortuj=kod"]http://www.browamator.pl/szczegoly.php?BA_Prawdziwy_STOUT_12Blg_---_zestaw_na_20_l_piwa__ekstrakty_slodowe&przedm=1885304&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183249&sortuj=kod) tyle że zrobię go na połowę warki i wyjdzie mi na siłę 24 blg. Przy czym zmniejszę ilość palonego słodu jęczmiennego o połowę żeby za bardzo kwaśne/palone nie wyszło. Ten brewtarget rozzłościł mnie do granic możliwości.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...