Jump to content

l96a1

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by l96a1

  1. http://www.piwo.org/topic/12684-14-dni-fermentacji-brewkit/ Tak, tak rozumiem, że ruszy źle się wyraziłem, ale czy nie ruszy tych 4 blg co zostało i po dodaniu tych 76 nie wyjdzie jakoś kosmicznie przegazowane lub co gorsza nie zrobię granatów?
  2. Moja pierwsza warka z brewkitu Irish Stout odfermentowała do 4 blg, jeżeli zabutelkuje teraz i dodam według kalkulatora 76 g glukozy na 22 l nie będę miał granatów? Bo jeżeli rozumiem, cukru w tych 22l zostało 4 blg (tylko drożdże już tego nie przerabiają) czy jezeli jeszcze dodam te 76 g na 22 l to fermentacja nie ruszy na nowo i nie będę miał granatów?
  3. poczekam w takim razie i jak nic sie nie zmieni to jutro do butelek wsadzę
  4. Cześć! Dostałem "BEER KIT - Irish Stout Premium" na burzliwej stało 7 dni, przelałem na cichą i teraz mija jej 7 dzień, temperatura przez cały okres około 21-22 C. Areometr pokazuje 4 blg conajmniej od 3 dni (bąbelki gazu strząsnąłem z areometra, areometr wyskalowny), początkowego blg niestety nie sprawdziłem , dodałem 1,2kg glukozy, całkowita objętość 22l, przeprowadziłem rehydratację drożdży, jest to moja pierwsza warka do następnej mam już przygotowany ekstrakt słodowy. Nie wiem czy przelewać do butelek, bo z tego co wyczytałem dobrzy było by gdyby zeszło do 3 blg, nie chcę dostać granatów, więc pytam już bardziej doświadoczonych forumowiczów ode mnie Czy butelkować? Pozdrawiam edit# przed chwilą zabulgotała woda w rurce fermentacyjnej
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.