Skocz do zawartości

redshoes

Members
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Pod lasem
 • Rok założenia
  2007
 • Miasto
  Czarna Białostocka

Kontakt

 • Imię
  Maciek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. redshoes

  redshoes

 2. redshoes

  Pod Lasem

  Pod Lasem
 3. redshoes

  końcówki słodów - pomysł na piwo

  w temacie: po degustacji muszę przyznać racje bielokowi - 0,5 kg karmelowego to zbyt wiele, poza tym długi czas przestoju brzeczki też zrobił swoje, podsumowując - piwo jest jak najbardziej do spożycia, może troszkę za duża piana (skutek zbyt drobnego śrutowania) i spora goryczka palonego słodu. Z pewnoscią nie da się nim poczęstować niezorientowanych i poczatkujących piwowarów ale ...
 4. redshoes

  końcówki słodów - pomysł na piwo

  brzeczka wydawała się w porządku po dwóch dniach więc zadałem US-o5 i po kilku godzinach ruszyło jak burza. Co do S-04 to chyba pomyliłem daty na butelkach z gęstwą drożdżową - po prostu były już stare.
 5. redshoes

  końcówki słodów - pomysł na piwo

  no i mam problem, dodałem S-04 w postaci gęstwy drożdżowej z poprzedniej warki, przechowywane były w lodówie od czerwca czyli niespełna trzy miesiące, mija trzy dni od zadania i nic - brak fermentacji. W ostatecznosci mam jeszcze gestwę US-05 i zastanawiam sie czy je dodać czy jeszcze czekać?
 6. redshoes

  końcówki słodów - pomysł na piwo

  No i poszło, jednak wrzuciłem wszystko do gara, zacieranie 30 min. - 63 st. 30 min. - 68 st. i podgrzanie do 78 przed filtracją, chmielenie też na lenia - 50g szyszek lubelskiego na 60 min. , schłodzone do 18 stopni i dziś rano zadane S-04, Blg 11*. Tak na smak to brzeczka ekstra.
 7. redshoes

  końcówki słodów - pomysł na piwo

  No i już wszystko jasne tzn. ciemne ... piwo, zmniejszę o połowę karmelowy resztę do gara dumnie zwanego kadzią i dalej wiadomo. Zapomniałem o bardzo ważnym składniku liczącym się od początku a nawet jeszcze zanim się zacznie warzyć - mianowicie chodzi o czas, którego wciąż brakuje ale może w najbliższą niedzielą się uda. Dzięki za rady i oczywiście podzielę się efektami , przynajmniej tymi opisowymi na forum.
 8. Zostały mi końcówki słodów, które powoli wychodzą z terminów przydatności: - wiedeński - 3,1 kg - pilzneński - 0,8 kg - carapils - 0,5 kg - karmelowy ciemny - 0,5 kg do tego chmiel lubelski szyszka z ubiegłorocznego zbioru i drożdże Safale S-04 Pytanie - co z takim zestawem zrobić, ewentualnie o co uzupełnić, tak aby uwarzyc z tego piwo?
 9. redshoes

  Miód - jaki?

  Co do ilości to się nie wypowiem, natomiast proponuję przegotowanie miodu z dodatkiem wody, chodzi o to że miód posiada bardzo bogatą mikroflorę bakteryjną i drożdżową, która w sprzyjających warunkah (podczas refermantacji w butelkach) ulega burzliwemu rozwojowi i może skończyć się na ścianie. Jeśli chodzi o uzyskanie nuty aromatu miodowego proponuję rozejrzeć się w spożywczakach za zwykłym aromatem miodowym do ciast, mało naturalne ale skuteczne i bezpieczne.
 10. redshoes

  chmielnik sezon 2008-2012

  Z dwóch krzaków lubelskiego zasadzonych w tym roku, po walce z szerszeniami zebrałem ok. 30 litrów szyszek. Już wysuszone i przy pierwszej okazji (jak znajdę czas) spora część trafi do gorącej brzeczki. Jestem ciakaw efektów bo jak dotąd nie chmieliłem jeszcze własnym chmielem.
 11. redshoes

  Hop Aroma Tabs

  poza tym, smakuje o.k. , mało goryczki jak na pilsnera ale piana solidna i kolor słoneczny i niewiele już zostało w zapasie
 12. redshoes

  Hop Aroma Tabs

  Zgoda, ale piwo od momentu uwarzenia przebywało w ciemnej piwnicy z zasłoniętym okienkiem więc nie może być mowy o nasłonecznieniu, "skunksowaty zapach" to opinia nie moja, ja tylko wciąż wyczuwam w tej warce aroma tabs.
 13. redshoes

  Hop Aroma Tabs

  Moje doświadczenia z tabletą są kiepskie, między innymi spartoliłem wg mnie całkiem dobrze zapowiadającego się bohemian pilsnera - wg opinii jury Żywiec 2009 miał on skunksowaty zapach co przypisano zielonej butelce ale ja wiem że to właśnie droga na skróty przy użyciu wstrętnej piguły przniosła taki efekt, piwo leżakuje 6 miesięcy i nadal wyczuwalny jest charakterystyczny aromat hoop aroma tabs. Tak więc nie polecam, nie idźcie tą drogą ... czy jakoś tak to było
 14. redshoes

  [WODA] Dyskusje

  Jeśli można w temacie hydrozagadki - woda która kosztuje 1.49 za 5 litrową plastikową bańkę nie może być dobra (gdzie koszt dystrybucji, butelki a i zarobić coś muszą), nigdy takowej nie używałem i nie używam. Używałem natomiast droższych wód mineralnych ale tylko w przypadku brewkitów i szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy. Normalnie używam kranówki zarówno do piwa jak też do win owocowych i musze stwierdzić arbitralnie że jest o.k. Fakt woda ta jest czerpana ze studni głębinowych, jedyna rzecz, która może wpływać na jej jakość to stara sieć wodociągowa. Co do mieszania z wodą destylowaną (czyli coś jak deszczówka), to nie próbowałem ale jeśli ktoś chce to można ją kupić na stacjach benzynowych (do akumulatorów) lub w hipermarketach jako wodę do żelazek (kamień się nie osadza).
 15. redshoes

  chmielnik sezon 2008-2012

  Sama uprawa nie jest skomplikowana, chmiel jest rośliną dość plenną i ekspansywną ale może też chorować i być atakowany przez szkodniki. Warto zajrzeć http://chmieldrahimski.blogspot.com/2008/05/chmiel-okiem-plantatora.html
×