Jump to content

wloda1

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  58

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wloda1

  wloda1

 2. A podgrzanie tego plastiku, choćby lutlampą nie pomoże?
 3. Witam i pozdrawiam, Może ktoś z kolegów piwowarów ma doświadczenie z kegiem jak w tytule? Chodzi o to czy da się zdjąć wierzchnią warstwę tej izolacji? I czy rzeczywiście wykonany jest ze stali kwasowej ? Chodzi mi o wykonanie z powyższego kadzi warzelno-zaciernej, jakby się ktoś nie domyślał. Z góry dziękuję za pomoc.
 4. Do tego świetnego pomysłu, jako muzykę dodałbym "Hop, szklankę piwa" w genialnym wykonaniu Marka Grechuty. Ja myślę, że to w ogóle by mógł być hymn piwowarów domowych - piękna muzyka i piękny wiersz.
 5. Dla mnie porządnym piwem pszenicznym jest co najmniej "Franciszkaner". Na WB-06 piwo 2-krotnie wyszło mi gorsze od niego. Stąd MOJA ocena. Niestety pszenicznego z browarów restauracyjnych, nie miałem przyjemności dotąd próbować- ot, uroda prowincji.
 6. Według mnie robienie Hefe weizen na WB-06, to dla miłośnika tego stylu pomyłka i to niezależnie czy zacieramy bardziej na słodko, czy wytrawnie. Po prostu te drożdże nie dają takiej gamy i natężenia oczekiwanych aromatów. Oczywiście to moja b. subiektywna ocena, wynikająca zaledwie ze zrobienia 2 warek na tych drożdżach. Jednak te receptury sprawdziłem wielokrotnie, z dobrym skutkiem na drożdżach płynnych i wiem, że szkoda mojego czasu na WB-06.
 7. Przy każdym butelkowaniu, staram się mieć przynajmniej 1 butelkę PET - jest b. przydatna do oceny stanu nagazowania. Zwykle też jako pierwsza jest opróżniana, więc nie mam doświadczeń co do długości przechowywania. :)Pewne jest dla mnie, że PET są butelkami nieestetycznymi, i chyba nie chciałbym przechowywać swojego piwa w czymś takim.
 8. Witam, Dział jako taki może nie jest potrzebny, patrz argumenty Kopyra, ale temat i owszem. :)Jestem piwowarem z niezbyt bogatym doświadczeniem + 20 warek ale wciąż nie pogardzam wieloma piwami przemysłowymi, choćby niemieckie pszeniczne, czy guinness. Nie potrafię się też oprzeć przed zakupem, gdy widzę jakieś nowe, którego nie znam. Przyznam się też do słabości: nieodmiennie od co najmniej 20 lat smakuje mi, tak smakuje:D Pilsner Urquell. Ten zapach Saaza! Ech;) trochę wcześnie, żeby się ślinić do piwa... Pozdrawiam wszystkich:)
 9. Nie nazwałbym moich praktyk z nieodpowiednim napowietrzeniem brzeczki: "przerywaniem fermentacji". Dziś, także dzięki Tobie coder - nie mam raczej problemów z ustaleniem końca ferm. burzliwej. A co jest z tym :sprzątaniem drożdży po sobie" ?:rolleyes:
 10. Doświadczalnie zauważyłem, że unikając zbyt mocnego napowietrzenia brzeczki, czy wręcz rezygnując z napowietrzania/ przy przelewaniu do frementatora i tak się trochę napowietrzy/, osiągam mniejsze odfermentowanie - 4-5 blg. Zwykle tak robie przy piwach pszenicznych. Zauważyłem też, że przy drożdzach Wyeast 3068, gdy podaję je same bez startera - moje piwo też fermentuje płycej.
 11. Nie żebym się chwalił, ale potwierdziłem kilkukrotnie skuteczność młóta jako składnika zanety na leszcze. I mam nadzieję, że w sierpniu potwierdzę jeszcze parę razy.
 12. Witam, a jako że Twój nick zobowiązuje, więc samych udanych piw, co najmniej tak udanych jak bimber pędzony przez pół Polski, w czasach stanu wojennego.
 13. I ja witam serdecznie kolegę. Cieszy fakt,że w naszym regionie przybywa piwowarów. Może zaowocuje to jakąś współpracą, czy choćby wymianą naszych wyrobów.
 14. Sądzisz,że przedłużenie ferm. burzliwej nie wpłynie negatywnie, w sposób zauważalny, na to moje piwo?
 15. Witam, Ciepło wszystkich piwowarów::/ciepło, bo na Mazury zima dzisiaj zawitała/. Ale do rzeczy: mój problem dotyczy warki Debel Dubel, wzorowana na recepturze A. Sadownika. Wychodzi mi na to, że muszę zdecydowć, czy przelać to piwo na cichą już 6 dnia fermentacji/ Blg z 18 zeszło na 7/, czy też przetrzymać na burzliwej 10 dni i dopiero przelać na cichą? Tak na oko widać, że burzliwa, choć może niezbyt gwałtowna, ale wciąż trwa. Co będzie lepsze, jak sądzicie?:rolleyes:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.